iPhone ve kia Bluetooth ilişkisi

Berkan

New member
gelen çağrılarda kayıtlı kişinin adı çıkıyormu acaba,
bende aynı sorunla uğraşıyorum araca tanıttım ama sadece okadar tel geliyor numara çıkıyor arayanı göstermiyor
yapabildiyseniz benimle paylaşan olurmu acaba
en temizi telefonu sil teypten birdaha tanıt ama tanırtırken icerigi paylasıyımmı gibi şeylerin hepsine evet deki arama gecmisi ve rehberi görebilesin.
birde bazen tanıtmıs olsan bile ekranda unknown yazabiliyor buda 2-3 saniye daha beklersen ekranda isim cıkıyor yada konusmayı acınca cıkıyor enkötü ihtimalle

slhyldz

New member
Senin araba yeni kasa. Bu sorun eski kasalarda var. Bencede bir önceki kasanın Bluetooth özelliği çok saçma. Karşı tarafın aramasında sıkıntı yokta, sen sadece son aradığın kişiyi arayabiliyorsun. Direksiyon üzerindeki Çevir tuşuna bastınmı arama kaydındaki kayıtlı son aramanı arıyor. Başka arama yapamıyorsun. Yada konuşurken aracı stop ettin ve çalıştırdın, o zamanda Bluetooth iptal olup, konuşma telefona geri düşüyor. Bluetooth açık ve araç kullanıyorsun, bir yeri aramak hasıl olursa yandın. Arıyorsun ama Bluetooth a aktaramıyorsun veya araçtan konuşurken gizli bir şey konuşman gerekse (klavuza geri direksiyondaki çevir tuşuna basılı tutman gerek) konuşmayı sadece telefona aktarmıyor vs....
bende iphone 5s var bır sıkıntı olmadı bugune kadar gayet stabil kullanıyorum.

Palermo75

New member
Senin araba yeni kasa. Bu sorun eski kasalarda var. Bencede bir önceki kasanın Bluetooth özelliği çok saçma. Karşı tarafın aramasında sıkıntı yokta, sen sadece son aradığın kişiyi arayabiliyorsun. Direksiyon üzerindeki Çevir tuşuna bastınmı arama kaydındaki kayıtlı son aramanı arıyor. Başka arama yapamıyorsun. Yada konuşurken aracı stop ettin ve çalıştırdın, o zamanda Bluetooth iptal olup, konuşma telefona geri düşüyor. Bluetooth açık ve araç kullanıyorsun, bir yeri aramak hasıl olursa yandın. Arıyorsun ama Bluetooth a aktaramıyorsun veya araçtan konuşurken gizli bir şey konuşman gerekse (klavuza geri direksiyondaki çevir tuşuna basılı tutman gerek) konuşmayı sadece telefona aktarmıyor vs....
bende tam şimdi bunu soyleyecektim salih :) çok yaşayacaksın eski kasalarda bu sorun olabılır dıye yazacaktım sen yazmıssın ustad :)

-Yns-

New member
eski kasa ceed 2012 model özellikle belirteyim de yeni ceed lerle karıştırlmasın :)
öcenlikle teşekkürler herkes bilgisini paylaşmışmış
yeni katıldım ama bazı forum ( eski aracımın ) siteleri gibi yazdığımız askıda kalmamış :)
akşam hem kablo ile hemde tekrardan silip ekleyeceğim
umarım olur çünkü hatırladığım, ynei kayıt silme ve ekleme var
tel tanıtıyorum YUNUS olarak görüyor telefon çagrı alıyorum ama numara çıkmıyordu en son denemem de

-Yns-

New member
Sırasıyla yaptıklarım öncelikle Bluetooth menüye sonra
New Delice telefonu tanıtıyorum "Yunus" diye Görüyor
bununla birlikte diğer işlem
device list yapmaya çalışıyorum
başlatıyor ama tel geldiğinde arabada Bluetooth Çalışıyor konuşabiliyorum ne yazik ki hala gelen aramada Kayıtlı numaralar maalesef çıkmıyor ��
telefon elma olduğundan Koreli araba diye dışlıyormu acaba ��

-Yns-

New member
Yokmu daha önce Tecrübe etmiş yada yardım edebilecek -(