İlk Muayene

alicanım

Member
Dün aracımın 3 yıllık muayene süresi dolduğu için hafta sonuna randevu alarak Köseköydeki istasyona gittim.Muayene tarihi 7/1/2015 tarihi idi ama hafta içi çalıştığım için bende hafta sonu olan Cumartesi gününe almıştım.Üç günlük gecikmeden dolayı 9.00 lira 65 kuruş yani 10.00 lira gibi gecikme faizi aldılar.Yahu bu ülkede vatandaşı soymak için çeşitli mazeretler bulunmuş.Her şeyde gecikmeden dolayı fazla para ödüyoruz.Ama bizim maaş aldığımız bankalarda paramız uzun süre kalsa dahi hiç bize gecikme parası ödemiyorlar.Biz geç ödeme yaptığımızda hemen gecikme faizi alıyorlar.

slhyldz

New member
Yalçın ben muayeneden komik bir biçimde kaldım. Ön parklardan biri yanmıyormuş. Adam kaldın deyince şok oldum. Kapanmasınada 30 dk. vardı. Hemen telefondan tekrar randevu alıp 5 tl ye bir ampül alıp değiştirdim ve geçtim :D
(Bugüne kadar eski araçlarımda dahil en az 5 defa muayeneye girip ilk kez iki yaşındaki bir araçtan muayeneden kalıyorum.)

muayeneden geçtiniz mi peki?

MuSTaNG

New member
Yalçın ben muayeneden komik bir biçimde kaldım. Ön parklardan biri yanmıyormuş. Adam kaldın deyince şok oldum. Kapanmasınada 30 dk. vardı. Hemen telefondan tekrar randevu alıp 5 tl ye bir ampül alıp değiştirdim ve geçtim :D
(Bugüne kadar eski araçlarımda dahil en az 5 defa muayeneye girip ilk kez iki yaşındaki bir araçtan muayeneden kalıyorum.)
Abi bizim rio'nunda ayna sinyalinin camı çatlamış sinyal yanmıyodu sorun olur mu dedim olmaz deyip geçirdiler ancak ön far ve arka stoplarda en ufak bişeyde bırakıyolar :) Ayrıca benimde 5 ay gecikmem vardı 9 tl aldılar o da garip bi ayrıntı geçen sene 4 aylık gecikmeye yaklaşık 40 tl vermiştik..

dellobaltino

New member
seneye ben de ilk muayeneme giricem şu xenonları sök tak uğraşıcaz

yalcin

New member
xenonlar onaylı değilmi? xenon stok olanlardamı kalıyor bu durumda? benim şaşırdığım durum ise şirket aracıyla yaşadıydım : )) yürüyen aksama takmıyorlar da [MENTION=1857]slhyldz[/MENTION] dediğin gibi yanmayan lambadan bırakıyorlar, aracın direksiyon hidroliği bozuk,fren balatalar bitmiş, debriyaj kabak, rot kaçmış, vs.vs.geliyor diyorki şu lamba yanmıyor he birde yangın tüpü zamanı geçmiş: )))

dellobaltino

New member
otomatik far yükseklik ayarı ve far yıkama olmayan xenon muayeneden geçmiyor

MuSTaNG

New member
xenonlar onaylı değilmi? xenon stok olanlardamı kalıyor bu durumda? benim şaşırdığım durum ise şirket aracıyla yaşadıydım : )) yürüyen aksama takmıyorlar da @slhyldz dediğin gibi yanmayan lambadan bırakıyorlar, aracın direksiyon hidroliği bozuk,fren balatalar bitmiş, debriyaj kabak, rot kaçmış, vs.vs.geliyor diyorki şu lamba yanmıyor he birde yangın tüpü zamanı geçmiş: )))
Farlarda ki zenonlar orjinalse sıkıntı yok ama bizim kia'larda bi tek yeni sportagelar zenonla geliyor :) siste zenon olabilir sıkıntı yok bi de yangın tüpümde yoktu hafif kusur dediler geçtik :)

slhyldz

New member
Kısmi vergi affı çıktıya onla alakalıdır. 120 tl nin altındaki Trafik cezalarınıda sildiler. Belli vergilerdeki faizleride tefe tüfeye göre yeniden yapılandırdılar.

Abi bizim rio'nunda ayna sinyalinin camı çatlamış sinyal yanmıyodu sorun olur mu dedim olmaz deyip geçirdiler ancak ön far ve arka stoplarda en ufak bişeyde bırakıyolar :) Ayrıca benimde 5 ay gecikmem vardı 9 tl aldılar o da garip bi ayrıntı geçen sene 4 aylık gecikmeye yaklaşık 40 tl vermiştik..

ErkanKASIM

New member

Park stopmu? Park farmı yanmıo

alicanım

Member
muayeneden geçtiniz mi peki?
Muayeneden geçtim verilen rapor kağıdında bir çok şeyi hafif kusurlu diye yazmışlar.Yangın söndürme tüpü içinde kontrol süresi geçmiş diye yazmışlar.Muayeneyi atlattık ama arkada dağ gibi vergi kaldı.Bir de onu ödeyebilsem her şey tam olacak.