İGO 8 orninal esse yazılım...

leonine25

Active member
Arkadaşlar merhaba...
Aracımdaki necvox multi media cihazın orjinal navigasyon kartını benden önceki kullanıcı yok etmiş. Cihazın içine de netten bulduğu bir igo uygulaması yüklemiş. Ben bunu ne zaman anladım cihazda bazı sorunlar çıkınca servis ile görüştüm kontrol ettiler yazılım bize ait değil dediler. Bu durudumda bakamayız dediler. Bende orjinal kartını bulup dönüş yapayım size dedim..

Bu durumda aramızda Esse grupa ait cihazlardan (necvox vb.) kullanan arkadaşlar mevcuttur. Ben navigasyon kartının içindeki bilgilere ihtiyacım var.Kartı kopyalayıp link haline getirip tarafıma ulaştıracak bir yardımsever arıyorum..

esenlik

New member
Şuan istanbul dışımdayım yarın veya en kötü p.tesi yardımcı olabilirim

Sent from my iPhone using Tapatalk

esenlik

New member

leonine25

Active member
Şuan yükledim bir micro sd karta yükleyip deneyebilirsin, hatta naviextras indirip güncelleme yapıyormu diyede deneyebilrsin, bu arada bu sitede ilk defa dosya yükledim açmadan virüs taraması mutlaka yaptır bir sakata gelmeyelim :)

Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam
;) hocam teşekkür ederim ilgi alakan ve emeklerin için.. Şimdi tıkladım indiriyorum.. problem olmazsa akşam deneyip bilgileri sizinle paylaşırım..
tekrar teşekkürler

leonine25

Active member
Şuan yükledim bir micro sd karta yükleyip deneyebilirsin, hatta naviextras indirip güncelleme yapıyormu diyede deneyebilrsin, bu arada bu sitede ilk defa dosya yükledim açmadan virüs taraması mutlaka yaptır bir sakata gelmeyelim :)

Dosya.tc - cretsiz, Hzl ve Kolay Dosya Paylam
Hocam tekrar merhaba.
Gönderdiğin linkteki dosyayı SD karta kopyaladim.cihaza taktim ayarlar gps yolundan navigator.exe dosyasını gösterdim.
Sonuç:navigasyon açılırken esse yazılım ekranı geliyor ancak harita ekranı gelmeden hata verip kapanıyor.başka bir kart ile denedim sonuç ayni.

Bu durumda iki sorum daha ortaya çıktı.
1:sizin cihazınizin modeli nedir
2:yazılımın yüklü olduğu kartin formatı(fat,fat32,ntfs) ve büyüklügu (2gb-4gb-8gb)

Mümkünse zahmet olmaz ise bu konuda da yardımcı olabilirmisin

Not:servis teki arkadaş 2gb kartlar hata verebiliyor.ve ben elimdeki kartları NTFS formatında biçimlendirdiğim de cihaz kartı görmedi.

esenlik

New member
Tekrar Merhaba arkadaşım,
Olmamasına üzüldüm :( Naviekstrasda güncelleme deneyip güncelleniyorsa ondan sonra cihaza takmayı denedinmi?
Öncelikle aracım haftaiçi kullanmadığım için biraz uzakta bir kapalı otoparkta kaldığı için Sd kartın formatını ancak haftasonu söyleyebilrim ama sen dilersen ayrı ayrı format seçenekleri ile dosya sistemini değiştirerek deneyerek ilerlemen faydalı olabilir, SD kartın 2 GB olduğuna eminim.
Cihaz modeli ile ilgili ise daha önce foto çekmiştim tüm bilgilerini vereyim
s100 araç navi sistemi
os sürümü: s100-UNI20130829
app sürümü: s100-v1.147.5
mcu sürümü: ZC0KS00B C216

Bu arada bence direkt ESSE grubu ara şikayetini açık açık dile getir, bence en baştan servisin beni ilgilendirmez demesi çok ama çok saçma ve hakkı yok, cihaz açıkca belliki ESSE gruba ait kaydı vs var sorunu çözmekle yükümlü ne yani SD kart bozulsa kullanılmaz olsada destek vermeyecekmi ? Kaldki navigasyon programı cihaza yüklü değil sd kartda yani cihazın flashına bir müdahalen yok bu durumları özellikle belirt eğer sorunun çözülmezse tüketici mahkemesinde bu işin peşinde olacağını belirt ve olumsuz dönerlerse mutlaka 1 saatini ayır şikayetini yap dışarda aynı sistemi kullanan muadilleri 600-700 TL olan cihaza sırf garantil orjinal olsun diye 2000-2300 TL arası para verip bu şekilde ucuz bir cevap almak parayla rezil olmaktır:mad:

leonine25

Active member
Naviextrasda güncellemesi denemedim.kismetse yarin müsait bir zamanda deneyecegim.bilgileri sizinle paylasirim.cihazlarimiz ayni.bu durumda problem olmaması lazim.tek aklıma gelen bir ara cihazın yazılımını platinyum serisi ile yenilemişlerdi.Acaba uyumsuzluk bundanmi kaynaklandı.

Benim şikayetim navigasyon açıkken müzik 5-20dk kadar çalıyor sonra duruyor.navide problem yok ama.müzik duruyor.bu sikayetle servisi aradım onlarda geldiler.orijinal yaziliminiz yok.bundan kaynaklı olabilir.olsa idi cihazda sorun var diyecektik dedi.Bu durumda ben birşey yapamam yazılımını eşinin test edelim dedi.

Kısaca simdi orijinal yazilimimiz sayende var arkadaşım.simdi gelip kontrolünü yapsın :) gelişmeleri bildiririm size.
Teşekkürler simdiden

leonine25

Active member
Hocam tekrar merhaba. Esse ile görüştüm.SD kart içerisine gömülü lisans varmış.dolayısı ile kart başka olduğu taktirde program içinde olsa bile çalışmaz diyor.buna çözüm bulabilecek bir yol varmı acaba.bilen bir arkadaş yardımcı olabilirmi ?

Birde benim yaşadığım sorunu (navigasyon açıkken müziğin bir sure sonra durması) yasayan başka bir arkadaş varmı acaba

Son düzenleme:

khan

Member
SD karta mı gömülü lisans varmış yoksa cihazın flashında falan mı varmış? Her cihaz için ayrı lisans mı oluyormuş? Bütün bunları gördükten sonra gelde Çin malı noname cihazları sevme?

rayen

Super Moderator
Başarsoftan doğrudan lisans dosyasını isteyin. İgo Bir dönem ömür boyu güncelleme seçeneği ile satılıyordu. Önceki sahibi naviextras da kayıt yaptırmışsa onun mail adresi ile talepte bulunabilirsiniz. Sadece lisans dosyasını göndermeleri yeterli olacaktır. Gelen dosya İgo klasörüne kopyaladığında Sorun çözülecektir. Ama ses kesilmesi olayının naviqasyonla ilgisi yok. Arkadaşımın cihazIn da aynı sorun var. Değişik versiyonlarda iqo denememe rağmen sorunlar çözülmedi. Essenin kendi yazılımını güncellemek yerine naviye kabahat bulması ayıp. Benim arkadaşım sorunları ciddiye almıyor, uğraşmıyor. Cihaz benim olsaydı esseyle çoktan papaz olmuştum. Bence ben navigasyon kullanmıyorum, cihazı güncelleyin deyin.

leonine25

Active member
SD karta mı gömülü lisans varmış yoksa cihazın flashında falan mı varmış? Her cihaz için ayrı lisans mı oluyormuş? Bütün bunları gördükten sonra gelde Çin malı noname cihazları sevme?
Basarsoft ile igo ortak yazılım yapıp bunu SD kart ile 200tl te satıyorlar. Başkası karttaki bilgileri kopyalayıp lisansı paylaşmasın diyede kartları lisanslanmış.kart icindeki bilgiler lisansi goremeyince calismiyor.yani aslında lisanslar kartlarda.

leonine25

Active member
Başarsoftan doğrudan lisans dosyasını isteyin. İgo Bir dönem ömür boyu güncelleme seçeneği ile satılıyordu. Önceki sahibi naviextras da kayıt yaptırmışsa onun mail adresi ile talepte bulunabilirsiniz. Sadece lisans dosyasını göndermeleri yeterli olacaktır. Gelen dosya İgo klasörüne kopyaladığında Sorun çözülecektir. Ama ses kesilmesi olayının naviqasyonla ilgisi yok. Arkadaşımın cihazIn da aynı sorun var. Değişik versiyonlarda iqo denememe rağmen sorunlar çözülmedi. Essenin kendi yazılımını güncellemek yerine naviye kabahat bulması ayıp. Benim arkadaşım sorunları ciddiye almıyor, uğraşmıyor. Cihaz benim olsaydı esseyle çoktan papaz olmuştum. Bence ben navigasyon kullanmıyorum, cihazı güncelleyin deyin.
Rasim abi lisans dosyasını gonderirmi 200 TL almak varken :) eski sahibinden bilgileri anlmamda imkânsız gibi. Lisans dosyası gizli olarak mi kartın içinde acaba

leonine25

Active member
Kartın biride el fireninin yanındaki küçük bosluktan içeri düştü onu nasıl alabilirim.

rayen

Super Moderator
l isans dosyasını göndermek zorunda tabi ömür boyu güncelleme varsa . Dosya da gizli değil . Licanse klasörünün içinde. Ama sen necvox'un Yazılımını güncelletmeye bak. Platinum yükletmeye çalış. ;)
Navigasyon işi kolay. Halledilir. ;)

leonine25

Active member
l isans dosyasını göndermek zorunda tabi ömür boyu güncelleme varsa . Dosya da gizli değil . Licanse klasörünün içinde. Ama sen necvox'un Yazılımını güncelletmeye bak. Platinum yükletmeye çalış. ;)
Navigasyon işi kolay. Halledilir. ;)
Abi bende platinyum yazılımı var zaten sen kolay ise navigasyonda yardımcı Ol bana :)

khan

Member
Diyelim ki sizin kartınız bozuldu. veya kaybettiniz. Bu durumda garanti dışı mı bırakacaklar? Cihazın donanımına garanti vermiyorlar mı? Sizin cihazla ilgili yaşadığınız sorunlar var ve bu sorunu çözmek isteseler problem donanımda mı navigasyon yazılımında mı anlamak için kendi lisanslı kartlarını takıp deneyip teşhis koymaya çalışırlar. Mallarının arkasında duran firma çözüm üretmeye çalışır, müşteri memnuniyetine özen gösterir. Belki de sizin sorun donanımda ve orijinal navigasyon yazılımınız yok, garantiden cihaz sorununa bakmayız demeleri çok saçma.

leonine25

Active member
Diyelim ki sizin kartınız bozuldu. veya kaybettiniz. Bu durumda garanti dışı mı bırakacaklar? Cihazın donanımına garanti vermiyorlar mı? Sizin cihazla ilgili yaşadığınız sorunlar var ve bu sorunu çözmek isteseler problem donanımda mı navigasyon yazılımında mı anlamak için kendi lisanslı kartlarını takıp deneyip teşhis koymaya çalışırlar. Mallarının arkasında duran firma çözüm üretmeye çalışır, müşteri memnuniyetine özen gösterir. Belki de sizin sorun donanımda ve orijinal navigasyon yazılımınız yok, garantiden cihaz sorununa bakmayız demeleri çok saçma.
Valla hocam esse bizim yapabileceğimiz birşey yok dedi.kartlar basarsofttan geliyor. Simdi Rasim abının dediği gibi basarsofttan istek çalışmalarına baslatyacagim.

khan

Member
[MENTION=1391]leonine25[/MENTION] Kolay gelsin. Demek ki Esse sattığı cihaza değil navigasyon yüklü hafıza kartına garanti veriyormuş. Esse'yi tanıdığımız iyi oldu.

leonine25

Active member
Az once Basarsoftla görüştüm kartı kaybettim dedim.kartı bulmanız lazim.karttaki İD yi ogrenmemiz lazim diyorlar.İD bize has bi lisansmis.bunu da ancak kartı kendi programlarında açıp İD yi goruyorlarmis.başka turlu bulamayiz diyorlar