Hasarlı araç, tamir beklerken kasko süresi biterse ne olur? >ANADOLU Sigorta<

sinan1

New member
Hasarlı aracı teslim ettim. tamir mi olacak? pert mi olacak ne olacak? kapı duvar. kimse bilgi vermiyor.

Servisin dediğine göre eksper gelmiş tamir fiyatları belirlenmiş.
Galiba piyasa araştırması yapıyorlarmış. BU ne kadar sürecek? hiç bir bilgi yok.
Anadolu sigorta çağrı merkezini arıyorum hasar dosya noyu giriyorum telefon yüzüme kapanıyor. Galiba otomatiğe almışlar.

Bu belirsiz süreç devam ederken sigorta süresi biterse durum ne olur? veya 1 yıl kadar bekletirler mi? ne kadar beklemeli, ne yapmalıyım?

aLi

Yönetim Ekibi
Cevap: Hasarlı araç, tamir beklerken kasko süresi biterse ne olur? >ANADOLU Sigorta<

Baslatilan islem kasko bitis tarihinden once ise kasko kapsaminda ya yapilir ya perte cikartilir.

İsleme alinan tarihten sonra kasko biterse ve yeniden yaptirmaz iseniz sizi baglayiciligi kalmayacaktir diye dusunuyorum. Tamamen sigorta sirketini ilgilendirir.

Cevap: Hasarlı araç, tamir beklerken kasko süresi biterse ne olur? >ANADOLU Sigorta<

geçmiş olsun
bence acente ile irtibata geçin...

sinan1

New member

Sağolun. Evet acenteyi zaten hemen aramıştım. cep telefonumu filan aldı. eksper gelince ikame araç verilecekti arayacaklardı. tık yok. az önce yine aradım. yine telefon tc filan verdim. sorgulama yapıldı. suçlu tespit edildi. benim :) ne kadar sürer? ne olacak? neyi bekliyoruz? soruları yine cevapsız kaldı. acente bana ceza verdi galiba. muhtemelen tekrar arayınca bu aradığım kişi işten ayrılır aynı şeyleri yeniden anlatmak gerekir.

Berkan

New member

perte cıkma ihtimali olursa ikame vermeye bilirler (bana öyle olmuştu biraz firmaylada alakalı heralde euroko sig.dı benimki).

eksperin keyfi yada yogunlugundan dolayı hemen belirlenmiyor. kabaca 15 günü bulur pert ihtimali varsa eğer. pert olursada yaklasık 40-45 günde paranızı verirler. suclu olup olmamanız onemli değil kaskoyu bosuna yapmıyorsunuz(sınırın üstünde alkollü veya ehliyetsiz degilseniz tabi :) )

bide eğer eksperin raporu bittiyse, bilgilerinizi girerek su asagıda verdigim adresten sorgulayın zaten neyin noldugunu az cok anlarsınız cıkan hasar listesinden ve meblagdan

Eksper Raporu Sorgula

sinan1

New member

Sağolun teşekkür ederim.

Yaklaşık 1.5 ay sonra aracı teslim aldım. hemen satacaktım. fakat çok güzel yapmışlar birde parıl parıl görünce vazgeçtim.

mükemmel olmuş. araç adeta sıfır gibi. Bu kazayla alakalı olmayan çeşitli kaporta sorunlarını da düzeltmişler. çok sevindim. ne gerekirse yapmışlar. miss.

Son düzenleme:

rayen

Super Moderator
O zaman hayırlı olsun. :)

Bocek06

New member

New Born :) Tekrardan güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle ozaman .