Göstergede aniden yanan ve sönen ikaz lambası anlamı hk.

clxx

New member

Arkadaşlar aracım yüksek bir kasisten veya tümsekli yollardan hızlı geçince resimdeki 5 nolu ikaz ışığı aniden belirip kayboluyor bunun anlamını bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkür ederim..

ilhanrustu

New member
İşaretlediğiniz ikaz lambası mazot filtresine ait aracımızın kitabında hatırladıgım kadarıyla filtreyi açıp biriken suyu boşaltmamızı istiyordu.Sizin kasislerde yanıp söndüğüne göre tam dolmamiş ama baya bi birikmiş olabilir diye düşünüyorum

clxx

New member
Yarin is oncesi sanayi yolu bana gorundu anlasilan cok tesekkur ederim iyiki varsiniz

rayen

Super Moderator
Yalnız fotonun sol altında da 5 nolu bir işaret var. Oysa sorduğunuz abs, esp devreye giriyordur. Araçta kayma ya da frende kızaklama eğilimi varsa kısa süreli devreye girer ve çıkar.

clxx

New member
haklisiniz ben onu dusunememisim yukardaki 5 nolu isarettendi kastim ama mazot filitresinden dolayi oldugu kesinlesti ilginiz icin cok tesekkur ederim sagolun

Gökhan Turunç

New member
ESP'yi söylüyorsunuz sanırım.
Ne zaman yolun müsait ( viraj varsa ve araç / yaya yoksa ) olduğunu görsem yaktırırım :D

clxx

New member
Aracın yakıt filtresine su birikmiş ondan yanıyormuş ikaz bugün değiştirdim ve düzeldi şimdilik bir problem yok çok şükür :)