gösterge ışıklarımı begenecekmisiniz :)

enjanka

New member
hocam aracın orjinal led'lerinin kodu 3528 kırmızı led çalışlma voltajı 1.8 volt dur. yani bu büyük sıkıntı ancak sarı led yapabilirsin sarı led'lerin çalışma voltajı 2.0 volt'dur dolayısı ile 2.0 volt'u az kısık şekilde çalıştırır ama beyaz ve mavi ise 3.2 3.5 volt arası çalışmaktadır bu renklere 1.8 volt yetmeyecektir !
Eyvallah hocam, bunu söylemen güzel oldu, çok teşekkür ederim. Malum daha söküp bakma imkanım olmadı. İşe girişmeden en azından hangi malzemenin gerektiğini sayende öğrenmiş oldum. Ellerine, emeğine tekrar sağlık.

khan

Member

mc-dejavu

New member
evet herif güzel yapmış ama biraz daha uğraş istedeyen bir iş az daha uğraşılsa yapılır

EmreTasan

New member
Güzel olmuş.... Dünyada tek olmak da güzel birşey olsa gerek.... :)

admmlkc

New member
arkadaşlar merhaba
2011 ceed im var benim araç içi yani tavan lambaları ve plaka ışıklarını beyaz ışık ile aydınlatmak istiyorum nasıl bir çözüm önerirsiniz...

By_Cesar

Active member
arkadaşlar merhaba
2011 ceed im var benim araç içi yani tavan lambaları ve plaka ışıklarını beyaz ışık ile aydınlatmak istiyorum nasıl bir çözüm önerirsiniz...
Ben geçtğimizz günlerde yaptırdım bu işlemi aracın iç aydınlatması gayeet güzel oldu :) bir aksesuarcıya gidip orda yaptırmanızı tavsiye ederim tavan lambalarına kullanılacak beyaz ampullerin soğutmalı olmasına dikkaat edin. Plaka ışıgıda bildiğimiz dipsiz ampul zaten ;)

iPhone 'den gönderildi. ;)

admmlkc

New member
Ben geçtğimizz günlerde yaptırdım bu işlemi aracın iç aydınlatması gayeet güzel oldu :) bir aksesuarcıya gidip orda yaptırmanızı tavsiye ederim tavan lambalarına kullanılacak beyaz ampullerin soğutmalı olmasına dikkaat edin. Plaka ışıgıda bildiğimiz dipsiz ampul zaten ;)

iPhone 'den gönderildi. ;)

Tesekkur ederim

zfrgll

New member
arkadaşlar uzun zamandır yapmak istedim gösterge ışıklarını sonunda degiştirdim hatta öyle bi degiştirdimki :) RGB led uyarladım uzaktan kumanda ile istediginiz rengi seciyorsunuz sanıyorum dünyada tek oldu :) 20 ye yakın renk var istedigimi seciyorum parlaklıgını kısıp acabiliyorum hepsi kumandadan yapılabiliyor baya bir zahmetli iş role,driver,12 volt'u 9 volta ceviren entegre vs.vs... yani baya malzeme lazım meslegim elektronik olduğu için bu tür işlere çok uzak degilim aşagıdaki resimi gece çektim gündüz'de çekip sizinle paylaşıcam begeneceginizi umut ediyorum yeni bir kaç resim daha ekledim daha farklı renklerde vardı ama site ancak bukadar resim alıyor birde vide o ekleyecegim

Ekli dosyayı görüntüle 665
Ekli dosyayı görüntüle 666
Ekli dosyayı görüntüle 667
Ekli dosyayı görüntüle 668
Ekli dosyayı görüntüle 669
Abi ellerine sağlık süper olmuş :D

enesaatci

New member
Gerçekten çok başarılı olmuş, böyle yetenekli ellere sahip olmanız sizin için büyük övünç kaynağı olsa gerek. Elleriniz dert görmesin. :)

yalcin

New member
süper bir çalışma olmuş bence çalışmanın ötesinde bitirme tezi niyetine verilebilir okulda..lakin bir kulp bulucaz ya; yol bilgisayarı rengide değiştirilebilirmi panel hangi rengi alıyorsa oda o rengi alabilirmi acaba? mümkündür belki ama denedinizmi? belki öyledir ben farketmemiş olabilirim özür dilerim üstad!...

mc-dejavu

New member
arkadaşlar yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşkkür ederim :)

mc-dejavu

New member
süper bir çalışma olmuş bence çalışmanın ötesinde bitirme tezi niyetine verilebilir okulda..lakin bir kulp bulucaz ya; yol bilgisayarı rengide değiştirilebilirmi panel hangi rengi alıyorsa oda o rengi alabilirmi acaba? mümkündür belki ama denedinizmi? belki öyledir ben farketmemiş olabilirim özür dilerim üstad!...
hocam bilgisayar ekranı hatta müzik sisteminin ekranı bile degişebilir ama ben onların kırmızı kalmasını istedim

brkrhn61

Active member
süper olmuş 27 eylül buluşmaya geleceksen benimkine de uğraşsak mı? ne malzeme gerekiyorsa alalım?