geri vites kamerası

y@vuz

New member
merhabalar, aracına geri vites kamerası taktıran var mı? nereleri sökmeli, kabloyu nerden geçirmeli vs bilgilere ihtiyacım var. çinden plaka lambası uyumlu kamera alıp kendim yapmak istiyorum. burda kelebek olanlara montaj dahil 100 tl istiyolar. çinden 50 ye alınabiliyor.

By_Cesar

Active member
50 lira içinmi üğraş vereceksin arkadaş? İş arkadaşım concept aracına eski aracındaki geri görüş kamerasını serviste taktırmıştı. Tek başına yağabileceğin bir şey olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen aracın içinden çekiyorlar kablosunu ama baya zahmetli bir iş olacağı kesin. Ürünü alıp işçiliğini ver serviste yaptır derim ;)

y@vuz

New member
sadece 50 tl değil amaç. biraz da el alışkanlığı edinmek için. seviyorum böyle şeyleri kendim yapmayı. hem belli olmaz servislerin işi. standart olmayan donanım diye garanti dışı yaparlar aracı mazallah :)

bence kamerayı al işi bilen düzgün bir elektrikçiye taktır.
Çünkü kamerayı geri vites lambasından enerji alman lazım, bir kablo ile topraklaman, ardından ekrana giden bir kablo var ekrandan tekrar kameraya gelen ve ekranın geri vitese takıldığını anlamasını sağlayan bir kablo daha biraz karışık oldu ama benim hatırladığım bunlar birde çinden vs alınan bazı paketlerde eksik kablolar falan çıkıyor bunlara dikkat etmen lazım.

Geçi elektronikten ve montaj klavuzlarından anlıyorsan çözülmeyecek kadar karışık değil....

arda-buse

New member
Screenshot_2014-10-14-19-40-37.jpg Screenshot_2014-10-14-19-40-37.jpguzun yolda 950 km yapti hehalde normaldir abarti degil degilmi arkadaşlar.