Forum beni ceed'den soğuttu :( Bi bakabilir misiniz?

dede41

New member
Foruma katılmadan önce araba çok hoşuma gidiyordu.Fakat forumda daha çok vakit harcayınca,herkesin sorunlarını gördükçe arabadan az da olsa sogudum.(Ne de olsa küçük sinek mide bulandırır.)Başlıca şikayetler:

-Torpidoda kabarma,kapı kolu izi.
-Çukurlu yollarda arkadan gelen ses.
-1900-2500 devirlerde vites altından gelen ses.
-Enjektörde şakırdama.
-Yolda giderken kapılardan gelen rüzgar.

Ben arabayı 2. el alacağım için hepten şüphelendim.Zaten alacağım araba 45.000 km.de

**Sizce 2.el modifiyesiz cee'd alınır mı.

dede41

New member
Ynt: Forum beni ceed'den soğuttu :( Bi bakabilir misiniz?

yusuf abi bu şikayetler beni soguttu şaka maka.Alacağım arabada bunlar olursa gerçekten çok üzlürüm.Alacağım arabanın ilanı: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-44-000-km-de-sifir-ayarinda-2011-kia-ceed-93487558/detay/
sizce alınası bir araç mıdır?tramerde 5664'de kaza kaydı yok.arabada sadece çop konteynrı düşmesi yüzünden hasar kaydı var o da 1048 tl lik bi hasar orjinali ile değiştiği için. Yusuf abi görüşlerini bekliyorum...

argovolkan

New member

Siz diğer markaların forumlarına da girin bence..Bir çok araba markasının ciddi kronik sorunları var.Ceedin bu sorunları devede kulak.. Sorun bile sayılmaz..

dede41

New member

Zaten bi yandan da öyle düşünüyorum.Eğer böyle incelersem araba alamayacağım :D Sizin ilan hakkındaki görüşünüz nasıl volkan? Fiyatı/temizliği

HARUN

New member

bu da bu forumun ne kadar şeffaf oldugunu gösteriyor 8)

dede41

New member

Aynen orası öyle :D cee'd forumunda cee'dden sogudum :D Ama bu sorunlar her arabada olabilecek sorunlar sanırım

HARUN

New member

[quote author=dede41 link=topic=1535.msg42383#msg42383 date=1342886193]
Aynen orası öyle :D cee'd forumunda cee'dden sogudum :D Ama bu sorunlar her arabada olabilecek sorunlar sanırım
[/quote]

aynen oluyor daha 3 Ay önce 0 mondeo almıştım 1.6 dizel yeni kasa , 20 günde 3 defa yolda kaldım çekiciyle servise çekildi ... araç daha 2000 km de bu arada , otokoç şimdi aracımı değiştiriyor....

J

Josefsalvatini

Guest
[quote author=dede41 link=topic=1535.msg1#msg1 date=1342883042]
yusuf abi bu şikayetler beni soguttu şaka maka.Alacağım arabada bunlar olursa gerçekten çok üzlürüm.Alacağım arabanın ilanı: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-44-000-km-de-sifir-ayarinda-2011-kia-ceed-93487558/detay/
sizce alınası bir araç mıdır?tramerde 5664'de kaza kaydı yok.arabada sadece çop konteynrı düşmesi yüzünden hasar kaydı var o da 1048 tl lik bi hasar orjinali ile değiştiği için. Yusuf abi görüşlerini bekliyorum...
[/quote]
Malesef bu araba bu fiyata pahalı
Sen bana bütçeni soyle bu paraya motion alırsın

dede41

New member

abi öyle diyosun da dengi arabalar daha pahalı motionlarda bu fiyata 2009 model ama km'si fazla.Dizel arabalarda yüksek km beni korkutuyor

c@n

Super Moderator
Cozumu olmayan sorun olmasinda gerisi onemli degil....

Sent from my Galaxy Nexus using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

dede41

New member

Haklısın hocam da forumdakilerde tamirden sonra yeniden cereyan etmesinden bahsetmiş.Can abi senin de bu yazdığuım sorunlar ve almayı düşündüğüm ilanlar hakkındaki görüşlerini alabilir miyim?

c@n

Super Moderator
Yazdigin sorunlar gercekten ufak sorunlar... neticede bende de almayi dusundugun ceed den vardi, ve bu sorunlarin bazilari bende de vardi, hatta yeni rio almistim, torpidom sokuldu... soylemeye calistigim bu sorunlardan dolayi arabadan sogulmaz.... o ladar onemsenicek sorunlar degil....

Sen bize burceni soyle, bizde bakalim...
Daha 1 ay once bir arkadas 2012 model 10 bin km de motion aldi, duz vites, 37 bin tl ye.... uc aylik araba... bu acidan bakarsan ilk ilanda bulunan cool pahali...

Sent from my Galaxy Nexus using Xparent ICS Blue Tapatalk 2

dede41

New member

Saolasın abicim.Bu forumda gerçekten çok samimi bir ortam var.Bütçem 33 bin civarı

berkural34

New member

Bendede bu paralara alabileceğiniz en iyi araba , ben ceedi bulmasaydım suan fındık motorlu fiesta corsa falan alacaktım aynı paraya canavar gibi motoru olan yeterli güvenlik donanımları olan ceed aldım , önyargım vardı test bile etmemiştim ama asla pişman olmadım aksine çok iyi bir tercih yaptığımı anladım ilerleyen zamanlarda .
Ayrıca her markada sorunlar olabilir mesela vw lerde çok sayıda dsg arizalaniyor ona rağmen peynir ekmek gibi satılıyor , bahsettiginiz sorunlar daha ufak tefek ve çözümleri olan sorunlar

dede41

New member

doğru söylüyorsun kardeşim.Sence 83000 km bir dizel araç için fazla mı ileride başıma sorunlar açar mı?

J

Josefsalvatini

Guest

o paraya buluruz sen rahat ol

MehmetK

New member

Vallahi başka arabaları araştırdıkça ceed'in ne kadar sorunsuz olduğu ortaya çıkıyor. ve müdehalesi mevcut olan sorunlar. milletin sorunu motordan geliyor şanzumandan geliyor ona rağmen vw heryerde. bende Sıkıntısız bir araç yani. Devede kulak misali.

omurkadir

New member
Ben memnunum acikcasi bu paraya boyle bi araba yoktu ondan aldim sorunlari devede kulak.hele yaptigim ufak degisiklikler sonrasi cok daha keyifli buluyorum artik araci.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk