Emniyet Kemeri İkazı Nasıl Susar?

GOGO

New member
Konu başlığına bakınca yanlış anlaşılmasın, ben de olsam aynı şeyi anlardım ama öncelikle benim emniyet kemeri ile ilgili problemim yok onu belirteyim :)
Yapmak istediğim sadece uyarı sesini kesmek. Emniyet kemerini zaten aksatmadan kullanıyorum hatta uzun yolculuklarda arkada oğlumla beraber seyahat eden eşime bile takmasını söylüyorum.
Benim derdim 40-50 m lik mesafelerde site içi, yazlık etrafı, avm otoparkı, aynı sokaktaki 2 dükkan arası gibi yerlerde ötüp beni rahatsız etmemesi. Zaten uyarı ışığıyla sorunum yok hatta kalmalı ki insanız, unutabiliriz.
Bravo kullanırken bunu yetkili serviste examiner cihazıyla 2 dk da halledebiliyorlardı ve aynen dediğim gibi uyarı ışığı çalışmaya devam ediyor fakat sesli uyarı vermiyordu. Bazı servislerin bu işlem karşılığında müşteriden imza aldıklarını da biliyorum hatta.
Sonuç olarak bu işlem Ceed'lerde yapılabiliyor mu diye merak ediyorum.
Eğer olmuyorsa yapacak birşey yok böyle kullanmaya devam edeceğim. Diğer yöntemler (arkadan bağlama, toka takma vb) bana pek uygun değil çünkü.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

bildiğim kadarı ile yapılamıyor.
en azında buradaki servis öyle demişti bana ne kadar karşı olsam da çocuklar arabada yokken toka kullanıyorum...:)

Sam

New member
Ynt: Emniyet Kemeri İkazı Nasıl Susar?

tokalar var ama emniyet kemeri giren tokalar var ondan kullaniyorum hem araba otmuyo hemde takabiliyorum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Hasan

New member
kesin çözüm buzzer ı bulup çıkarmak :) ozaman istediğiniz gibi ışık yanar ses kesilir.

GOGO

New member
kesin çözüm buzzer ı bulup çıkarmak :) ozaman istediğiniz gibi ışık yanar ses kesilir.
O da aklıma gelmedi değil ama aynı buzzer bu sefer hava sıcaklığı düştüğünde ya da başka ne gibi durumlarda görev yapıyorsa onlarda da sessiz kalacak :)

Brkcn

New member
Toka falan mantikli onuda istemem derseniz kemer yuvalarina gelen kablolar kesilebilir

rayen

Super Moderator
Haddim olmayarak bu konuda bir kaç şey söylemek isterim. Şimdi siz kısa mesafede emniyet kemeri takmaktan rahatsızlık duyuyorsunuz ama şunu unutmayın ki, trafikte yalnız değilsiniz. Siz 20 km hızla giderken üzerinize 120 km hızla bir kamyon gelebilir. Umarım asla böyle bir şey yaşamazsınız ama sizi büyük ölçüde kurtaracak olan emniyet kemeri olacaktır. Bence siz bu arayışınızı tekrar gözden geçirin. Hem kendi sağlığınız açısından, hem de bu siteyi takip edenlere yanlış izlenim vermemek açısından.