Egr sorunu

EnginDeniz

New member
Merhaba 2010 ceed crdi concept sw otomatik sahibiyim,
Aracım 1500 devirlerde tekleme yapıyor sorunun egr olduğuna Eminim çünkü saha önce de bu sorunu yaşamıştım
Sizlere danışmak istediğim bu motorda egr iptalinin nasıl yapılması gerektiği. Egr iptal edilmeli mi edilmemelimi konusu çok tartışılmış fakat iptalin nasıl olacağı konusu konuşulmamış,
Mesela dizel astram vardı egr nin fişini çektiğimde aracın çekişi artardı fakat ceed de egr nin fişini çekince araba hantallaşıyor,
Ceed de egr yi conta koyarak kapatsak yeterli olurmu? Arıza lambası yakarmı yada safe mode a geçermi? Ya da yazılım ile iptal şart mı?
Yaptıranlardan yardım bekliyorum saygılar

EnginDeniz

New member
Sitede hiç egr iptal eden yokmu ? Herkes karşı mı egr iptaline

EnginDeniz

New member
Aracım kurum temizliği için egr ve manifold bir iki güne sökülecek, sökmüşken metal conta ile egr çıkışını kapatsam sorun çıkar mı? Yardım lütfen

EnginDeniz

New member
Yazılım yapan biryerle görüştüm arıza kodu vermeden egr iptali olmaz diyor, bu araçlarda hem conta koymak gerekir hem de yazılım diyorlar, kararsız kaldım açıkçası, belkide temizletsem tüm sorun düzelecek ama temizlet raktır sonra birdaha söktür yapmak istemiyorum, yenisini alsak bu egr nin çok pahalımıdır? Yakın zamanda egr alan varmı?

ilhanmid

New member
YAZILIMLA İPTAL ederseniz arıza ışığı yakmaz ,mg remaps veya paşaoğlu chip tununnige danışın birde ,