Dolu tamirli sifir arac alimi

slhyldz

New member
Arkadaslar merhaba;
Amcamin ogluna bir hafta icinde sifir arac alimi yapacagiz. Aklinda Honda civic elegant eco otomatik var. Yanliz dolu tamirli arac icin 65.000 tl fiyat almis. En fulu nevigasyon geri gorus kamera hersey var.
Sormak istediklerim ise:

Dolu tamirli sifir arac alinir mi?
Sifir aracta hasar kaydi olur mu?
Tamir edilen yerlerde boya omruyle alakali bir degisim olur mu?
Fikirlerinizi yazarmisiniz.

amorusso

New member
Arac Sifirkrn Hasar alirsa sigorta o araci yaptiriyor, arac trafiğ cikmadigi icin hala sifir:) hasar yazisi vermek zorundalar, daha dogrusu faturaya not dusuluyor , bazi bayiler kiralik arac uzerindeb is Emri acip sisteme kayit olusmasini engelleyebiliyor, kimisi nizami yapiyor. Yine de araca yapilan tum islemleri ogrenin, satarken lazim olur. Uygun fiyatliysa alinir, tamirat yapılan yerlere müdahaleye göre değişir, boya mı var , tadilat mı ? Fakat genelde sigorta şirketleri değişim verir.

rayen

Super Moderator
Hasar kaydı olur mu bilmiyorum ama fiyat o araç için yüksek. Haziranda aynı model için tüp sistemi (tank vs) dahil 64.800 fiyat almıştım. Hasarlı olunca fiyatın daha düşük olması gerekir.

aLi

Yönetim Ekibi
Dolu hasar kaydina 2.000 tl indirim uyguluyorlar.Honda nin 0 araclarinin hepsinde var.İzmit te depoda kalan 0 araclarin hepsi doluya yakalandigi icin indirim uyguluyorlar

slhyldz

New member
Uc bayiden fiyat aldik. 66-66.5 fiyat verdiler. Son olarak Mutluhan Honda 65.000 tl verdi. Daha azi veren yer yok.
Rasim abi bilmiyorum ama belki zam gelmistir. Internetten bakinca 70.000 tl ustu fiyati var zaten.
Bize soylenen boyasiz onarim olmus. Bilemiyorum cok kararsizim. Zira ben al dersem alacak araci.
Ceed icin ikna edebilsem ceed otomatik aliriz ama fiyatlarada bakmadim hic.

c@n

Super Moderator
Dolu hasarli concept dizel otomatik ceed i 61 e veriyorlar, hasarsiz olani 65.. Bence o fiyatlara Honda almak mantikli degil...

Dolu hasarli arac alinir mi, evet alinir... Arac uzerinde hic bir kayit yok ve araci aldiginiz da hic bir hasar olmayacak.. 3-4 bin indirim bence cok iyi.. Ama ben 65 bin tl'ye benzinli otomatik arac almam, hele atmosferik benzinli bir arac hic almam...

slhyldz

New member
Peki hangi bayi bayramdan sonra bir arayayim.
Dedigin mantikli aslinda.
Dolu hasarli concept dizel otomatik ceed i 61 e veriyorlar, hasarsiz olani 65.. Bence o fiyatlara Honda almak mantikli degil...

Dolu hasarli arac alinir mi, evet alinir... Arac uzerinde hic bir kayit yok ve araci aldiginiz da hic bir hasar olmayacak.. 3-4 bin indirim bence cok iyi.. Ama ben 65 bin tl'ye benzinli otomatik arac almam, hele atmosferik benzinli bir arac hic almam...

c@n

Super Moderator
Peki hangi bayi bayramdan sonra bir arayayim.
Dedigin mantikli aslinda.
Gul al da vardi... Belki vardir hala.. Zaten asil stoklar celik motor da.. Her bayi fiyat verir, ama bana her zaman gul al iyi fiyat vermistir...

Berkan

New member
tavanı kaputu harita olmuş hare hare gocuk aracı almak istemem sahsen istediği kadar serviste yapılmış olsun. cogu ülkede sorun olmayabilir ama ülkemizde 100.000 km üstü bile sorunken anlat dur sonra satarken bin çesit insana. ayrıca cogu dogus grubu araçta ve hondada mevcut sekerpınar izmit gebze pendik depolarındaki araçların büyük kkısmı hasarlandı cünkü

c@n

Super Moderator
tavanı kaputu harita olmuş hare hare gocuk aracı almak istemem sahsen istediği kadar serviste yapılmış olsun. cogu ülkede sorun olmayabilir ama ülkemizde 100.000 km üstü bile sorunken anlat dur sonra satarken bin çesit insana. ayrıca cogu dogus grubu araçta ve hondada mevcut sekerpınar izmit gebze pendik depolarındaki araçların büyük kkısmı hasarlandı cünkü
Berkan araclari o kadar guzel yapiyorlar ki hasarli oldugunu anlayamazsin...

Berkan

New member
Abi biliyorum onda sorun yok. komple boyasa bile anlasılmaz zaten kaç kisi var boya makinesiyle aracı teslim alan :).

dellobaltino

New member
abi 60-70 bin lira verip araç alacak olsam bikaç bin lira daha ucuz diye hasar görmüş bi araç almam. sıfır alıyosam kusursuz olmalı. ayrıca hasar kayıtlarda çıkmıyor olsa ne olcak ki. dürüst bi insan aracı satarken bu durumu zaten belirtecektir. öbür türlüsü kul hakkına girer.

leonine25

Active member
Aralık ayında sıfır araca 5_10bin TL indirim varken onarım görmüş araç 2bin ucuz. Hic mantıklı değil. 2015 martta bu araçlar 15 bin TL xdaha ucuza bulunabilir diye düşünüyorum. Megane sportourer gtline alma niyetindeydi ceed almadan önce. 2012 sıfır araç. Fiyatı 73bin TL idi 2014 sıfırı ise 84 bin.60 bine. Verin alayın dedim veremeyiz dediler.3 ay sonra ceed almıştım tabi gelin 62bine verelim dediler.yorumu size bırakıyorum.araç gtline full donanım aksesuar ve 1.6 130hp dizel idi

slhyldz

New member