direksiyonu çevirdiğimde sağ ön tekerden gelen ses

proceed61

New member
Merhaba Arkadaşlar, 10 gün önce 2012 model bir proceed aldım. Cuma akşamı aracı biraz zorladım,birkaç tümsekten falan çok olmasa da hızlı geçtim. (farkemedim) Bir keresinde ön amortisörlere sağlam vurdu ve sanki yaylar dibine kadar vurmuş gibiydi. Aracın gidişinde vs bir sıkıntı yok, yol tutuşu falan sorunsuz. Ancak iki gündür direksiyonu sağa çevirince hafif bir tıkırtı sesi oluyor. İlk başlarda yapmıyor, sağa çevirmeye devam ettikçe gıcırtı gibi takırtı gibi bir ses var.sanki bir yayin gerilmesi gibi bir ses.yuksek suratlarda ses duyulmuyor,aracı kaldırırken park ederken falan sesi duyabiliyorum. Direksiyonda vurma falan yok. Acaba nedendir ? Araçta coilover var, haliyle sert ve yaylanma payı neredeyse yok.

PERFECTSO

New member
muhtemelen aks kafasının bilyalar dagılmıştır ayni sorun vardi bende aksin korugu yirtilmis icine giren toz camur v.s bilyalari dagitmisti seninkide darbeden dagilmis olabilir.

proceed61

New member
eger oyleyse bunun bize maliyeti nedir hocam

PERFECTSO

New member
maliyetini bilmiyorum benimkisinin uzerinden cok zaman gecti, sadece aks kafasini degistirirlerse cok asiri maliyetli bisey degildi en yakin zamanda bir servise git aracin 2012 model 2 yillik garantisi devam ediyordur garantiden yapilmasini iste bence

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

argovolkan

New member
Buna benzer bir ses bende vardı..Z rotundan oldugunu söylediler. Gevşemiş galiba, sıktılar düzeldi..