Ceed tarih saat ayarı

sercan_tepe

New member
Merhaba arkadaşlar. 2016 model orjinal navigasyonlu ceed imde ön konsolda bulunan ufak ekrandaki tarih ve saat ayarını yapamıyorum. Diğer ceed lerdeki gibi ön konsolda set ayar düğmesi mevcut değil. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

rapiduser

New member
Ön konsolun ortasındaki havalandırma kanallarının direksiyon tarafında olanının yanında ilgili düğmeler.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

sercan_tepe

New member
Malesef benim arabamda o düğmelerden yok. Bahsettiğiniz yerde sadece "TEMP" yazılı bir düğme var başka da birşey yok.

sercan_tepe

New member

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakan26

Member
araç ayarlarına bakabilirseniz belki orada olabilir

sercan_tepe

New member
Direksiyon üzerinden kumanda edilen gösterge panelindeki ayarlardan da ulaşamadım tarih saat menüsüne malesef. Aldığım bayinin servisi ile görüştüm, konu ile ilgili dönüş yapmalarını bekliyorum.

Übeydullah

New member
Serkan bey merhaba; bende de aynı problem var, size bayiden yardımcı olabildilermi acaba? Veya bu konuya bir çözüm bulabildinizmi?... benim görüşmediğim bayi kalmadı işi çözemediler.

sercan_tepe

New member
Merhaba. Ben de sadece aldığım yer ile görüştüm (B.çekmece Özaydınlar) kia dan yazılım isteyip çözebiliriz die konuştu görevli kişi ama pek inandırıcı gelmedi bana. Konuya çok yabancılar çünkü. Bazı kia modellerinde tarih saat ayarına müdahale edilemiyormuş, yazılım ile güncellenebiliyormuş die söylediler. 1.000 bakımında götüreceğim bakalım belki hallederler. İlla bi yolu vardır yani die düşünüyorm.

murat34

New member
merhaba arkadaşlar bugün üye oldum sayfaya 2 hafta oldu aracımı alalı ve bende de bu sorun var. bayi ile görüştüm ve bana artık tarih ayarlarının ekrandan yapılacağını bu yüzden güncelleme beklediklerini söylediler. güncellemeler gelince arıcaklar bende sizlere haber veririm.

sercan_tepe

New member
Merhaba. Çok iyi olur gerçekten. Bu durum yakışmıyor arabaya çünkü. Arabaya her binen soruyor tarih saat neden böyle diye. Marka için olumsuz bi izlenim yaratıyor bu durum. Bi an önce çözseler bari.

sercan_tepe

New member
Aracı bugün Tekirdağ Berkanson otomotive 1.000 bakımına götürdüm. Sorundan bahsettim. Kia dan taraflarına bu konuda yazı geldiğini, başvurum üzerine parça siparişi verdiklerini, 10 gün içinde bana dönüş yapacaklarını bildirdiler.

barahirr

New member
maliyeti azaltmak için iki adet dandik tuşu kaldırmışlar ama hiç biriside bu tarih saati nasıl ayarlıyacaz diye düşünmemiş.

murat34

New member
Bugün ön sensöre baktırmak için kartal tekkar kia bayisine gittim servis müdürü gökhan akuz un ilgisi son derece iyiydi fakat ne yazik ki daha da güncellenmelerin gelmediğini onlarında beklediklerini söylediler. Böyle bir araç için nasıl olurda celik motor kaç aydır bir çözüm yolunu bulamaz bende anlamış değilim.

sercan_tepe

New member
Düşünüyorum da hala anlam veremiyorum ben de.
O kadar donanımlı bir araç yapmışlar ve soruna bakın. Tarih saat ayarlanmıyor.
Arabama her binen bunu soruyor.
Çok yakışıksız bi durum. Hala çözüm yok

Berkan

New member

sercan_tepe

New member
Servisle bugün görüştüm. Parça geliştirme filan bişeylerden bahsettiler. Anlamadım ne dediklerini. Kia motors a araçları neden bu şekilde ülkemize gönderdiklerini bi sorup serzenişte bulunayım bari.

sercan_tepe

New member
Servis tarafından arandım. Parça geldiğini söylediler. Diğer ceed lerdeki gibi ayar tuşları koyacaklar Temp tuşu yerine. Tarih saat ekranını da değiştireceklermiş aynı zamanda. Başka bi arkadaşa da aynı işlem yapılmış servis tarafından. Bilgilerinize.

cagliari_86

New member
bence fabrıka unuttu takmayı sanmıyorum dıreksıyon uzerınden olacagını guncelleme falan hıkaye gelıyor