Ceed premium arıza, kronik sorunları varmı nelerdir?

Batum

New member
Merhabalar,

Ceed premium crdi otomatik düşünüyorum, Kronik sorunları varmıdır?
ful donanım çabuk arıza yaparmı?
farlar sarı beyaz xenon takılabiliyormu?
yakıt değerleri nelerdir?
teşekkürler.

c@n

Super Moderator
Emre selam,

Kronik bir sorunu yok ceedlerin.. Yasadigimiz en buyum sorun fren problemiydi, onu da kore den muhendis getirttik ve sorunu cozdurduk...

İyi ya da kotu ceedi biliyorsum, tek eksi yani karsilastirdigin araclardan yakit tuketimidir.. Oda sanzimanindan kaynakli, ama sanzimanin avantaji da saglam olmasidir....

Cabuk ariza yapmaz, 3 yildir piyasa da olan bir arac ve ben daha buyuk ariza cikarani gormedim.. Bende yaklasik 1 sene kullandim, skoda fabia rs ugruna satmistim...:)

Eger sifir almak istersen tanidik bayilerden fiyat aliriz elimden gelen yardimi yaparim...

Serkan OĞUZ

New member
Emre bey xenon takılabiliyor ben taktırdım çokta memnun kaldım.Düşündüğünüz aracı kullanıyorum genel anlamda ciddi bir sorun görmedim ve yaşamadım.Forumda net şekilde çözümlenmiş basit ufak tefek sorunları çıtırtı tıkırtı vs dışında kötü bir örneğe denk gelmedim.Zaten Can bey gerekli genel bilgileri vermiş. Yakıt konusunda evet biraz cüssesi ve ağırlığı birazda motor gücünün yüksek olması sebebiyle İzmir gibi bir yerde genelde trafik yoğun ve sırf şehiriçi 7Lt'nin altına düşemedim.Oldukça uslu ve düzgün kullanıyorum nadiren 7,5 görsemde sonuç hep 7,2lt.Şehir dışı ise 5,5lt çok rahat yakaladım.

Batum

New member
Cevaplar için çok teşekkürler uzun zamandır ilgimi çeken araçtı bir arkadaşta kullandım ve çok rahat oturaklı geldi fakat ağır oluşundan ve şanzımandan dolayı fazla yakıyordu. Şuan merak ettiğim sorunlu bir araçla karşılaşmamak sıfır almıyacam 2.el temiz bir araç baktım buldumda hatta anlaşırsak bakalım kısmet.

43YD620

New member
bu kadar donanımlı bu fiyata araç zor biraz gönül rahatlığıya alın bence hayırlı olsun

Batum

New member
Emre bey xenon takılabiliyor ben taktırdım çokta memnun kaldım.Düşündüğünüz aracı kullanıyorum genel anlamda ciddi bir sorun görmedim ve yaşamadım.Forumda net şekilde çözümlenmiş basit ufak tefek sorunları çıtırtı tıkırtı vs dışında kötü bir örneğe denk gelmedim.Zaten Can bey gerekli genel bilgileri vermiş. Yakıt konusunda evet biraz cüssesi ve ağırlığı birazda motor gücünün yüksek olması sebebiyle İzmir gibi bir yerde genelde trafik yoğun ve sırf şehiriçi 7Lt'nin altına düşemedim.Oldukça uslu ve düzgün kullanıyorum nadiren 7,5 görsemde sonuç hep 7,2lt.Şehir dışı ise 5,5lt çok rahat yakaladım.
Teşekkür ederimXenon ne marka taktınız philips falanmı? beyinde v.s arıza yaşatmadı inş. Çünki can abi bilir uzun zamandır leon kullanıyorum bizim leonlarda ucuz marka taktınmı ya silecek motoru yada beyinden sorun yaşattığı bilinir.

Batum

New member
Emre selam,

Kronik bir sorunu yok ceedlerin.. Yasadigimiz en buyum sorun fren problemiydi, onu da kore den muhendis getirttik ve sorunu cozdurduk...

İyi ya da kotu ceedi biliyorsum, tek eksi yani karsilastirdigin araclardan yakit tuketimidir.. Oda sanzimanindan kaynakli, ama sanzimanin avantaji da saglam olmasidir....

Cabuk ariza yapmaz, 3 yildir piyasa da olan bir arac ve ben daha buyuk ariza cikarani gormedim.. Bende yaklasik 1 sene kullandim, skoda fabia rs ugruna satmistim...:)

Eger sifir almak istersen tanidik bayilerden fiyat aliriz elimden gelen yardimi yaparim...
Selam abi
fren problemi neydi ? 2012 model bakıyorum onlarda varmıdır bir sorun ? veya serviste aktivasyon gibi?

c@n

Super Moderator
Selam abi
fren problemi neydi ? 2012 model bakıyorum onlarda varmıdır bir sorun ? veya serviste aktivasyon gibi?
Sorun varsa bile servislerde guncelleme yapiyorlar.. Gonul rahatligi ile alabilirsin...

Bu arada concept plus jantli olan premium serileri var, onlardan alma.. Onlarda lastik basinc sensoru yok... İlk serilerde nedense lastik basinc sensoru yoktu...

slhyldz

New member
Oncelikle ne alirsaniz alin hayirlisi olsun.
Benim nacizane tavsiyem, alacagin araci sahibiyle anlasarak belli bir sure kullanin. Mesela bogazi gecin geri donun. Akliniza gelecek herseyi deneyin. Iyi bir servise gidip, detayli bir ekspertiz yaptirin.
Sonrada gonul rahatligi ile alin.
Bunlari soylememdeki sebep, yasadigim bircok tecrubedir.
Allah kolaylik versin

Batum

New member
Cevap: Re: Ceed premium arıza, kronik sorunları varmı nelerdir?

Sorun varsa bile servislerde guncelleme yapiyorlar.. Gonul rahatligi ile alabilirsin...

Bu arada concept plus jantli olan premium serileri var, onlardan alma.. Onlarda lastik basinc sensoru yok... İlk serilerde nedense lastik basinc sensoru yoktu...
eyv abi sağolasın.
He yok concept plus jantı değil bu ama içide 2013-14 lerdeki gibi siyah değil. onlarda vardır heralde.