Ceed Patinaj Engelleme Sistemi

bilgin

New member
Bugün resmi sitede gördüm bizim arabalarda patinaj engelleme sistemi varda benim mi haberim yok. Resmi siteye göre var ama benim haberim yok. Benim arabam gaza yüklenirsen her durumda patinaja kalıyo ister düğmeden devre dışı bırak ister bırakma
eklediğim resme bakarmısınız

akenatons

New member
Sizin ceed iniz yeni kasa ve premium ise zaten bu sistem var. Benim eski kasa Concept aracımda da var. Devre dışı bırakmak için direksiyonun solunda bir buton da var. Siz devrede bırakmanıza rağmen patinaj oluşuyorsa, bence kesinlikle serviste kontrol ettirmelisiniz. En kötü ihtimalle yazılımsal bir sıkıntı olacağını düşünüyorum.

bilgin

New member
benimki aldığım günden beri patinaja kalıyor. Araç patinaj yaparken sadece göstergedeki patinaj ışığı yanıp sönüyor.

akenatons

New member
Bilgin aracın patinajda kalmasını sen hissediyor musun yoksa sadece gösterge tablosundaki sarı kayan araba işareti yandığı için mi böyle söylüyorsun. Ben mesela agresif kalkışlarımda yada virajlara çok hızlı girdiğimde esp ışığı yanar. Arabaya elektronik müdahale olduğunu da hissederim zaten.

Ani kalkışlarda o ışık yanar. Ancak benim söylediklerinden anladığım araç bildiğin patinaj yapıyor doğru mu?

ilaksali

New member
arac patinaj yapıyor evet bende de oldu ben lastiklerden diye düşünmüştüm

Bugra

New member
ilk başta bir patinaj çeker ama ondan sonra hissedersiniz zaten aracın otomatik gaz kestiğini. eğer araç gaz kesmiyor ve patinaja devam ediyorsa sistem çalışmıyor demektir, servise göstermekte fayda var.

bilgin

New member
Bilgin aracın patinajda kalmasını sen hissediyor musun yoksa sadece gösterge tablosundaki sarı kayan araba işareti yandığı için mi böyle söylüyorsun. Ben mesela agresif kalkışlarımda yada virajlara çok hızlı girdiğimde esp ışığı yanar. Arabaya elektronik müdahale olduğunu da hissederim zaten.

Ani kalkışlarda o ışık yanar. Ancak benim söylediklerinden anladığım araç bildiğin patinaj yapıyor doğru mu?

Doğru ya söyledikleriniz denedim tekrar defalarca sistem çalışıyor. Patinaj çekiyor gaza yüklenince ama teker 1-2 tur kaydıktan sonra engelliyor araba kaymasını. sistemi iptal edip gaza basınca çünkü sürekli kayıyor

çok mutlu oldum :)

bilgin

New member
ilk başta bir patinaj çeker ama ondan sonra hissedersiniz zaten aracın otomatik gaz kestiğini. eğer araç gaz kesmiyor ve patinaja devam ediyorsa sistem çalışmıyor demektir, servise göstermekte fayda var.
evet aynen öyle önce kayıyor ama hemen kesiyo sonra

akenatons

New member
Sorun yok sürüşe devam o zaman :)