Ceed Makas Atarsa...

pepe

Active member
Nette gezinirken şöyle bir videoya denk geldim. Tabi ki hiç tasvip etmediğim bir olay şu hunharca makas atmak trafikte. Kendi canından öte diğer insanların da canına kast etmek sağlıklı bir bireyin yapacağı şey değil.

Değinmek istediğim konu şu. Aracımız hepimizin bildiği üzere bağımsız arka süspansiyona sahip ve torsiyon çubuklulara göre daha iyi yol tuttuğu, aracın arkadan savrulmalara daha dirençli olduğu söylenir. Bazı bölümlerde araç aşırı savruluyor hatta yalpalıyor diyebilirim ki o anlarda büyük ihtimalle esp devreye giriyor. Savrulmaya meyilli bir araç sanki bizimkisi. Yorumlar sizin...

[video=youtube;AZPtZqnkadc]http://www.youtube.com/watch?v=AZPtZqnkadc[/video]

PopularDemand

New member
Bu nasil bir cesaret arkadas, ben serit degistirirken 2 kere bakmadan gecmezken.. Deli cesareti. Tamponunu siyirdigi araclardan biri frene dokunsa sansi yok..

rayen

Super Moderator
Dangalaklık, başka bir tarifi yok.

Berkan

New member
arkadaş en ayar oldugum insanın agzına kıran cinsten bu yüzdende mecburiyetten attırarak yada savurarak girmek veya cıkmak zorunda bazı zorladıgı aralıkların dar olmasından kaynaklı normal giremez oralara alır götürür birini yadahafif uyanık biri olsaymıi gaza/frene ufak dokunmasıyla sokardı arkadası biryere sansını zorlamaya gerek yok atıcaksanda az usturup

Serty86

New member
izlerken tüylerim diken diken oldu. Allah tan kimseye sebep olmamış.

deadgarden

New member
allalım o arabayı bu çocuğun elinden olmaz böle.

bir.mann

New member
Kafamdan geçenleri buraya yazsam sınırsız ban yerim. :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Serkan OĞUZ

New member
Arkadaş kendini fena kaptırmış sanırım Bonzai almış herhalde,fazla yaşamaz bu zat,güzel bir etiket olur sülük gibi yapışır bir yere.Böylesine birşey olsa üzülmemde günahsız birine zarar verir ona üzülürüm.Ayrıca bu şekilde sert hamleler ile sadece bu aracı değil birçok aracı yoldan çıkarırsınız.

geri zekalı bile denmez bunlara, zekası yok ki geri olsun...

babıesrar

New member
Videoyu yükleyenin tespit edilmesi ile sürücüye ulaşılsa ve eleman direk içeri atılsa yeridir. Allah istanbul'da araç kullanan tüm masumları korusun. Herif resmen potansiyel katil ya :mad:

dellobaltino

New member
kesinlikle tasvip etmemekle birlikte yine de böyle deli cesareti olan adamlara imreniyorum

Pharmasistanbul

New member
Gereksiz sertlikte hareketler. Dikkat edilirse video da belli yerlerde atlamalar var. Sonrasında seçmece birleştirilmiş hareketler.Zaten bu sertlikte mutlaka bir yerde tıkanacağı aşikâr . Belli yerlerde gereksiz zorlamalar da var . Neticede Özünde olmaması gerek olsada yapacaksan da daha sakin yap. Acil anlarda eh belki ama çok istersen piste gel.. Gereksiz beni tehlikeye Atıp geçsin önümden, yakalar bir yere sokarım onu. Anlamaz bile

kiask1661

New member
Neyse ya arkadaşın sayesinde yakında ceed in çarpışmadaki saglamlik videosunu da izleriz..

[MENTION=1673]kiask1661[/MENTION] arkadaşa katılıyorum :D:D

Sadece tek bir yerde abartmış arkadaşlar ordada zaten videoya çekilmenin gaza gelmesiyle girmiş çok belli. Sonrasında araba deli gibi yatınca ödü patlamış direksiyona sarılışına bakın :D:D:D

Bu arada arkadaşlar bilgilendirme yapıyım size. Trafiğe kapalı olmasa da Kimsenin olmadığı göktürk çatalca (3.Havalimanı) yolunda 200 Km hız ile 3 er şeriti çeyrek direksiyon kırma pozisyonunda deneyince aracın aşırı derecede yattığını ama hiç bir şekilde arkadan kopma olmadığını gördüm. Bunun üzerine hızı 150 ye kesip şeritler arasında sert makas atacak şekilde bu sefer yarım direksiyon kırarak seri bir şekilde test ettim. Arkayı koparmıyor ancak lastikler hafif bir kayma yapabiliyo.

Bütün yeni kasa kia ceed kullanıcılarına söylüyorum eğer hız,viraj hafiftende oynama merakınız varsa araçlarımızı basmalıyız yoksa aracın içerisi lunapark gibi :D:D:D:D:D:D

pepe

Active member
@kiask1661 arkadaşa katılıyorum :D:D

Sadece tek bir yerde abartmış arkadaşlar ordada zaten videoya çekilmenin gaza gelmesiyle girmiş çok belli. Sonrasında araba deli gibi yatınca ödü patlamış direksiyona sarılışına bakın :D:D:D

Bu arada arkadaşlar bilgilendirme yapıyım size. Trafiğe kapalı olmasa da Kimsenin olmadığı göktürk çatalca (3.Havalimanı) yolunda 200 Km hız ile 3 er şeriti çeyrek direksiyon kırma pozisyonunda deneyince aracın aşırı derecede yattığını ama hiç bir şekilde arkadan kopma olmadığını gördüm. Bunun üzerine hızı 150 ye kesip şeritler arasında sert makas atacak şekilde bu sefer yarım direksiyon kırarak seri bir şekilde test ettim. Arkayı koparmıyor ancak lastikler hafif bir kayma yapabiliyo.

Bütün yeni kasa kia ceed kullanıcılarına söylüyorum eğer hız,viraj hafiftende oynama merakınız varsa araçlarımızı basmalıyız yoksa aracın içerisi lunapark gibi :D:D:D:D:D:D

Çatalca'da çalıştığım ve Göktürkte oturduğum için o yolu çok kullanır ve bilirim aman dikkat et çatalca girişinden tayakadına kadar olan bölmede yer yer radar olabiliyor.:) Tayakadın'dan sonrası rahat...;)

O yolda benim en sevdiğim virajlar Hasdaldan Göktürke giderken girdiğin yokuş yukarı S virajlar...Aracın limitlerini kesinlikle zorlayabiliyorsun...Tam bir apex viraj Formula1 pistinden farkı yok:cool:

ErkanKASIM

New member
Bence çok acemi bir şöför 80 100 km aralığında saçma sapan :) riske hareketler yapmış:) heralde ben bunun yanından 200 le geçsem yoldan çıkar