Ceed Kasko Hakkında

ahmymn

New member
Merhabalar...
Kia marka araçların, kasko bedellerinin yüksek çıkması, kaza riski yüksek olan ( peugeot, citroen vb. ) araç sınıfında değerlendiriyo olmasından mı kaynaklanıyor?
Yapı kredi sigorta hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. Bu güne kadar anadolu ve axa ile kaskolatmıştım araçlarımı diğerlerine hiç bulaşmamıştım ama aldığım rakamlardan sonra ( 1400 - 3200 tl aralığında değişen ) Yapıkrediye göz kırpmaya başşladım, mecburen :)
Not : En ucuz fiyatı ergo vermesne rağmen, piyasada ( ucuz etin yahnisi misali ) pek iyi anılmıyorlar... Diğerleri hakkında ki düşüncelerinizi bekliyorum, hem ben, hem de yeni kasko yaptıracak arkadaşlarımıza yol gösterici bir konu olacağını düşünüyorum...

josefsalvatini

Yasaklı Üye
Ynt: Ceed Kasko Hakkında

Kaza riski değilde kaza esnasında parça fiyatları çok yüksek bence onunda etkisi var :)

bence kasko şirketinden ziyade acente çok önemli acente iyi olduktan sonra kasko şirketi hemen hemen hepsi aynı

aLi

Yönetim Ekibi

Kasko isi gercekten acenta ile ilgili. Tanidik bildik birisi varsa uygun bir sekilde halledebilir. Kacimiz orda yazan teminatlarin hepsini okuyor ve ona gore kasko yaptiriyoruz ki.Ben sahsen simdiye kadar hicbirini okumadim. Halk arasindaki "full kasko" tabiriyle yaptirdim hep.Tanidik birisi oldugunda bu ayni teminatlari daha uygun sigorta sirketlerinden ayarlayabiliyor.

alinin dediği gibi hiç okumuyoruz full kasko diye yaptırıyoruz benim sigortacı 6 yada 7 şirketin yetlili acentası hepsinden aynı değer ve miktarlarda teklif aldı halksigortadan 850 tl ye yaptırdım 1 ay önce

bankalardan kasko yaptırmak bana güvensiz geliyor arıyorsun karşında müşteri hizmetleri 3'e bas 5'e bas karşına çıkan hiçbirşeyden habersiz bir eleman direk yetkili acentadan yani benim gibi "Ayhan abiden" (herkezin bir tanıdığı vardır) yaptırıyorsun anında çözülüyor.

Çünkü benim başıma geldi Kayınpederin arabası ile kaza yaptım onlarda tanıdık bir sigortacıya yaptırmışlar 5-6 sene önce kurban bayramıydı bayramın 3. günü arabayı servise çektiler 5. günü teslim almıştık.

dediğim gibi acente çok önemli

amorusso

New member

Yk sigorta iyidir, servis ekstra ozelkigiyle 3 musahaleye kadar kaskoyu bozmuyor.

Allianz da iyidir, hizmet guzel

GT-P6800 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ahmymn

New member

Dediginiz gibi teminatlar ve acente onemli ama,kaskoyaptirmayi dusunurken ogrendigim birkac puf noktayisizlerle paylasmak isterim. Acenteler fiyati dusurmek icin teminatlari dusuruyorlar, 100.000 tl yaptirdim ben ornegin, alti ustu 60 tl civarinda fark etti 50000 tl lik teminat ile...0 arac icin 0 araci 1 yil icinde herhangi bir pert olma gibi durumda o anki 0 i ile degerlendirerek size guvence veriyorlar... Deprem,sel,teror ve toplumsal olaylara karsi teminat icermesi cok onemli bu da %10 fark ettiriyor police degerini... Kimi firmalarda parca degisimleri orjinali bazilari ise yan sanayi olarak odemeyi taahhut ediyo, bazi firmalarda anahtar kaybi teminat altindayken kimisinde bu yok, ya da direkt kilit sistemini degistryor.ki suanda bir anahtarin bedeli malum ve degistirilmesi onemli. Kimi firma cami yan sanayi kimisi orjinali ile degistiriyor...bazi firmalarda mini onarim secenekleri mevcut iken kimisi bunu 1000 tl.lik dosya acip hasarsizligi bozmadan yapabiliyor
Bunlar benim dikkat ettigim ve one cikan durumlardii. Aracimi satali 6 aydan fazla oldugu icin herhangi bir hasarsizlik vs den yararlanamadgmdan 1.600 tl.ye yaptirdim kaskomu...

hayırlı olsun
allah kullanmayı nasip etmesin....

c@n

Super Moderator
Hayırlı olsun, bence fena fiyat değil...

Sent from my HTC One X using Xparent Red Tapatalk 2

ahmymn

New member

Teşekkürler...
allah hepimize kazasız belasız günler, sürüşler nasip etsin

ahmymn

New member

Can Bey; şu anda piyasada alabildiğim, teminat genişliği ve pirim miktarları olarak değerlendirdiğimde, en iyi fiyat diyebilirim...