ceed ile 15.000 km ve yorumlarım

• Konbuyu başlatan Josefsalvatini
  • Başlangıç tarihi
J

Josefsalvatini

Guest
yaklasık 6 ay önce aldığım ceed ile 15.000 km yolu devırdım

izlenımlerimi paylaşmak istedim

aslında araç eşimin ama çok beğendiğim için ben kullanıyorum :)
öncelikle iç mekan kalitesi tatminkar iç hacim beklenenin üzerinde koltuk döşemeleri daha iyi olabilirdi:( kontrol butonları işlevsel ve ergonomik. bagaj hacmı sınıfını karsılıyor. ic donanımdaki eksikler ve eksiler
otomatık kararan ayna
yagmur ve far sensörü
bluetooth(ben çözdüm):)

dış tasarım

tasarım makyajla beraber dimanikleşti ama opsiyon 17 secenegı lastiklerde olmalı
zayıf hatta cok zayıf boya kalınlıgı
genel olarak beklentileri karsılayan ve albenisi olan bir tasarımı var 2013 de yeni kasa ile daha şık olacaktır

motor

aslında en iyi yanı burası
1.6 crdi ve 128 bg 4 ileri at ile cok zayıflasada hala sınıfındakı bır cok aracın üzerinde performansı var
ara hızlanma cok guzel son hız 200 km bu benım gıbı takıntılı bırı ıcın kabus:)
vites gecıslerı tam otomatık olmasından dolayı mükemmel

herkesde olan şakırdama ses vs hepsi bende mevcut sıkıntı yok):

donanım
benım arac konsept guvenlık ve donanım olarak daha once eksık olarak belırttıklerıme ek kumandadan kapanmayan otomatık ayna (ama bunuda hallettım ) sınıfındakı bır cok arac ıle aynı donanımda kaldıkı fazlası olup daha ucuz olan bır arac

yakıt tukertım reel olarak

7.5 lt altında genel ortalamanın cıkması mumkun degıl sehır dısı sehır ıcı karması ve 15.000 km ıcın gecerlı

bakım malıyetı

bır cok emsalınden cok daha ucuz

begenmedıklerım

bır cok trim sesleri aslında trim sesı benı rahatsız etmez ama bende ilave olarak catırdama var kı arabama bınen arkadaslar bılır delı oluyoırum kapılardan gelıyor tek ama tek şıkayetım bu:( ınsallah bır gun cozerler 6400 km den berı cozulemedı

ektra neler yapılabılır box veya yazılım şart + olarak sprint booster tavsıye ederım sb tek basına kandırmaca ama 2 li kombınasyon iyi olur (bu konu ile ilgili ayrı başlık açacagım)

tekrar kia yada ceed alırmıyım sorusuna gelince yeni modelin fiyat performansı en baglayıcı etken olur daha iyi ve az farkla başka arac alırım

servis degerlendırmesı

allahtan markalardakı gıbı aracın yanına gondermemezlık yapmıyorlar :)

eski usul devam bu benım için artı servisler ellerinden geleni yapsada yinede kalifiye eleman eksik günümüz şartlarında her sektörde olduğu gibi:(

uzun yolda rahat günübirlik çanakkale ve ankara yaptım 2 saat kalıp döndüm yolda hiç durmadım şikayetim yok
aklıma geldikçe eklerim.......

punisher90

New member
Ynt: ceed ile 15.000 km ve yorumlarım

asagı yukarı aynen katilıyorum sana abi teşekkürler güzel yazmışsın uzun uzun emek vermissin...

zerogravity

New member
ceed ile 15.000 km ve yorumlarım

Yusuf , paylasimin icin tesekkurler...
Senin catirdama sesini bir ben dinlemedim. İlk firsatda dinleyeyim, galiba icerideki bir parca yapiyor. Senin aynayi yaparlarken huylanmistim ses yapmazmi diye hep soyleyecegim ama hep unutuyorum.hatirlat lutfen...

J

Josefsalvatini

Guest

erdogan bu kapı ayarlarından sonra oldu ora ıle alakası yok malesef :)

J

Josefsalvatini

Guest

olur sorun degıl :) ıkı arka kapı ve bagaj:(

inimicus

New member

Güzel paylaşım için teşekkürler.

CaPo

New member

Birde ben el atayım şuu Çıtlama sorununa önümüzdeki hafta bizim burada ki ustaya gidelim..

c@n

Super Moderator

[quote author=ERDOGANKESGIN link=topic=494.msg14943#msg14943 date=1312985320]
Ben bi dinleyim genede :):)
[/quote]

Bay araba profesörü.... :):):)

omurkadir

New member

teşekkürler abi nice kmlere...

baltacı

New member

benimde sıkıntılarım aşağı yukarı aynı çaturtu çuturtu sesleri çıldırtıyo beni bende 15.000 km bakımın yeni yaptırdım beni en çok soğutan daha 1 ay olmuştu alalı içine su aldı ondan sonrada daha benim için bi tadı kalmadı 36.000 tl ye almıştım şimdi yenisini tekrar alırmısın deseler 43.000 tl verip hayatta almam 35 veya 36.000 lira hakkı ama......