ceed almayı düşünüyorum bir kaç bilgi istiyorum.

alpeer

New member
arkadaşlar öncelikle merhaba, ben daha 2 güne kadar 2011 ford mondeo titanium almayı düşünüyordum fakat sitenize girdikten sonra otomatik dizel 2012 veya 2013 ceed premium almaya karar verdim fakat bir kaç sorum olacak?

1)ceedin iç hacmi özelliklede arkası örneğin bi auris kadar geniş mi?
2) baktığım bazı premiumlarda otomatik park özelliği yazmışlar bazılarında belirtmemişler hepsinde bu özellik var mı?
3)turbo var mı?
4)aracın yol tutuşu ve hızı tatmin edici mi?
5)mondeo dan vazgeçtiğime sizce değer mi?
6)yakıt olarak nasıl? vb konularda bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar...

atalay83

New member
1) Yanlış hatırlamıyorsam sınıfının en uzun aracı
2)Park asistanı ve keyless go (anahtarsız giriş ) premium modelinde var diye biliyorum, benim aracım concept plus olduğu için yok.
3)Turbo dizel
4)Yol tutuşu ve sürüş zevki bence iyi ama mondeo ile kıyaslanır mı? Bir kere segment farklı.
5)cee'd için değer, mondeoyu alma amacınız ; konfor, güvenlik, donanım ise cee'd size fazlasını sunar.
6)otomatik vitesli araçların çok yaktığını söyleyenler var ama ben Manuel kullanıyorum şehir içi 6-6.5 arası yakıyor

Berkan

New member
mondeo titnaium donanım olarakda güzel zaten sınıf olarak üstün heleki 2.0dizel ise ceedin okadar gitmesini bekleyemiyoruz (2.0d ile karsılastırarak soyluyorm)
iç hacim olarakta auristen geniş ceed ama mondeodaki genişliği hiç bir araçta kolay kolay yakalanmaz ne bagajı ne iç hacmi ( 2012 1.6tdci selective kullandım baya bende).

nacizane tavsiyem ceed forumundayız ama gercekci olmak lazım. selective ve 2.0dizel mondeo bakabiliyorsanız ona bakın. yok selective fiyat olarak aşıyor derseniz ceed herşeklide karsılar isteklerinizi

Serkan OĞUZ

New member
Berkanın dediğine katılıyorum Mondeo farklı bir segment,bizim araçlar ile genelde Focus karşılaştırması daha doğru olur.Herşey beklentiniz ile alakalı ancak donanım olarak Mondeoyu bilmiyorum ama Ceed Premium bence daha donanımlı olabilir.Araç Auristen geniş,yol tutuşu gayet güzel ve oturaklı.Seçim konusunda ihtiyacınız ve araçtan beklentiniz önemli.

atalay83

New member
Araba almadan önce focus ve cee'd donanımlarını karşılaştırdım.Satıcıya tek tek sordum ve bir çoğu mondeo 'da var ama focusta yok dedi.Donanım olarak zengin ama ,cee'd ile mondeo kıyası çok mantıklı değil. Optima vs mondeo daha uygun olmaz mı? :)

Berkan

New member
Berkanın dediğine katılıyorum Mondeo farklı bir segment,bizim araçlar ile genelde Focus karşılaştırması daha doğru olur.Herşey beklentiniz ile alakalı ancak donanım olarak Mondeoyu bilmiyorum ama Ceed Premium bence daha donanımlı olabilir.Araç Auristen geniş,yol tutuşu gayet güzel ve oturaklı.Seçim konusunda ihtiyacınız ve araçtan beklentiniz önemli.
2012 selective için konusuyorm 5 kademei ısıtma, on arka sensör, 18 jant,komple deri koltuk elektrikli hafızalı, otomatik klima far yagmur ıvır zıvır sensörleri, dokunmatik kocaman ekranlı bir teybi var, katlanır ısıtmalı ayna ,harika gösteren hayranı olunacak bixenonları var uzunları yakınca görmeyeceginiz nokta yok ondeki aracın icine simsek cakıyor,kadranda premium teybi kadar ekran var,bluetooh, ön camda resistans var arka camdaki gibi arkada ayak ayak üstüne atıp oturucak büyüklükte diz bas mesafesi :)

makyajlı 2011'lerde de gündüz ledleri var makyajsızlarda gündüz ledi yok.sunroof dısında ve siyah / taba deri dısında opsiyon yok :D

titaniumda 18 jant bixenon deri koltuk ve ısıtma yok teypi dokunmatik olmayan klasik sonynin ford teybi diyebilirz

amorusso

New member
2008-2010-2012 model ceed , 2012 model 2.0 tdci 163 ps powershift mondeo kullanicisi olarak öncelikle karşılaştırmanın çok anlamsız olduğunu söylüyorum . Mondeo bambaşka bir araç , ister yol tutuşu , ister motor ve sanziman , tercih siralamamda her zaman 1.ci olaracaktir. ceed ise C sinifinda parasını hakeden tek araç, ağırlık farkından dolayı daha seri ve kullanımı biraz daha rahat. Mevcut sıfır fiyatları ile artık insanlar gittikçe 2.el e yönelmeye başladı . illa 2.ci el alınacaksa Temiz 2.0 dİzel mondeo alınabilir, 1.6 dizel * Manuel hiç cazip değil. 1.6 dizel ceed bu motor hacminde gayet iyidir.

KaraSüvari

New member
Araç mondeo ile karşılaştıralamaz segmentleri farklı ama fiyat,opsiyon vede tasarım olarak bu segmentlerde en iyisi diyebilirim. Yol tutuş, son hız ve ivmelenme olarak sizi beklediğinizden fazla bir şekilde tatmin edicektir. Tek sıkıntısı yakıt konusu. Ben ist da 2012 ceed otomatik kullanıyorum ve suana kadar 8,5 lt (215 tl ye 575km gidiyor)nin altına düşeremedim aracı. Otomatik alıcaksanız bunu göz önüne alın derim.

Serkan OĞUZ

New member
Bende bu araca ne hikmetse ortlamada 8 lt bile harcatamadım. Bu aralar gittiğim güzergahta trafik oldukça iyiydi son 2 gündür yine trafikteyim 6.3 lt'den en fazla 6.9lt'ye çıktı ortalamam.Eminim ki depo bittiğinde yine 7.2 lt üstüne çıkmamış olacağım. 210-215tl ile kafadan 650 km yol yapıyorum. Bu şekilde 6.9lt ile bitirirsem depoyu 740km'yi aşmış olacağım. Yazdıklarınıza bakılırsa İstanbul trafiğini az çok biliyorum ve yakıt konusunu ciddi şekilde takıyor olsam kesinlikle Renault veya muadili az yakan bir araç alır bu aracı tercih etmem.Ama yakıtı bu kadar tamam diyen varsa bundan başka araç düşünmeye gerek bile yok.

yalcin

New member
1) 2010 senesinde bende iç hacmi kafaya takmıştım özellikle arka diz mesafesi ve bagaj, bildiğim kadarıyla bagaj hacmi sınıfında yüksek hacme sahip ayrıca arka diz mesafesi uzun boylu biri için çok yeterli.
2) 2011 kasa olduğu için bende buna cevap veremiyorum keza bende hiçbişi yok:))
3) turbo dizel zaten araçlarımız ayrıca yazılım ile desteklersen, emsallerine göre çok keyifli bir sürüş deneyimi alırsın.
4) yüksek hızlarda yani 160-200 arası şahsi düşüncem bu; çok stabil araç yere güzel tutunuyor ama unutma spor bir araç almıyorsun tabiki rüzgar sesi vs gibi etkenler bu araçtada gürültü gibi problem oluşturuyor..ancak bildiğim kadarıyla yeni kasalarda bu sorun iyileştirilmiş.daha az ses alıyor ve yol tutuş daha iyi!...
5) mondeo sedan bir araç birkere oyüzden kıyas etmek çok doğru olmaz, ama yazılımlı ceedle her araca kafa tutarsın:p
6) yakıt durumu bugün ruhsatın içinde ilk aldığım yakıt fişini gördümde ozaman 180 liraya fullemişim şimdi ise 260 civarı dolayısyla aynı litre yakmış olsam bile bugün daha çok yakıyor diyen arkadaşlar çıkabilir..ama ilk aldığım günden beri 7 lt.yi görmedim şehiriçi genelde 6.5-6.9 arası yakıyorum ve klima sürekli açık bende..sanırım 7 ve üzeri yakan arkadaşlarım kızmasınlar ama gazdan çekmiyorlar ayaklarını öyle tahmin ediyorum..şehirdışı özellikle uzun yolda sumu yakıyor yahu bu araç dersin 3.7 leri gördüm..
araç aldınmı bilmiyorum biraz geç gördüm mesajı ama..hayırlısı olsun!..selamlar..

leonine25

Active member
arkadaşlar öncelikle merhaba, ben daha 2 güne kadar 2011 ford mondeo titanium almayı düşünüyordum fakat sitenize girdikten sonra otomatik dizel 2012 veya 2013 ceed premium almaya karar verdim fakat bir kaç sorum olacak?
1)ceedin iç hacmi özelliklede arkası örneğin bi auris kadar geniş mi?
Boyum 192cm. Arkamda 175cm ve altı oturabiliyor.Auristen geniş araç
2) baktığım bazı premiumlarda otomatik park özelliği yazmışlar bazılarında belirtmemişler hepsinde bu özellik var mı?
Premium kullanıcılarının yorumları daha doğru olur ama resmi sitesinde donanıma dahil görünüyor.
3)turbo var mı?
Tabiki var.
4)aracın yol tutuşu ve hızı tatmin edici mi?
Sınıfına göre hatrı sayılır derecede iyi
5)mondeo dan vazgeçtiğime sizce değer mi?
Değmez. Sınıfın aynı değil birkere. Mondeo kadar geniş ve konforlu değil.Donanım olarakta mondeonun paketi önemli.
6)yakıt olarak nasıl? vb konularda bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar...
Yakıt olarak sınıf ile aynı bazılarına göre çok az (0,5lt) fazla.

seckinsahin

New member
Herkese Merhaba;

Şimdi kayıt oldum. Umarım çok hızlı bilgi paylaşan bir arkadaş olur. Çok acil olmasından ötürü tanışma konusu bile açamadım. Bir araç buldum, 2010 model Cee'd 1.6 crdi consept paket. araç 83 bin km de. fiyatı 31 bin küsür TL diyor. Bu aracın yakıtıyla alakalı düzgün bilgi bulamadım maalesef. Yardımcı olur musunuz? Ne yakar? Arabanın kronik problemleri var mıdır? Neye dikkat emeliyim? Süspansiyon sistemi konforlu mu? özellik olarak yeterli mi? Galiba kolçak yok en çok kafayı taktığım şeylerden biri belki komik ama... Sizden ricam bilen bilgi verirse çok memnun olurum. Çünkü salıya kadar ya citroen c4 2009 kasa ya da ceed alacağım. 2 sininde beğeniyorum ama ceed hiç kullanmadım. Yorumlarınız çok değerli

rayen

Super Moderator
Kol dayama yoksa concept değildir, cool'dur. Zaten 31bine temiz bir concept alamazsınız. Kronik bir sorunu yoktur, bazı ceed'lerde ğöhüste açılmalar olmuştur, servis kayıtlarını kontrol ettirin.
Süspansiyon yeni nesil araçlardaki gibi serttir. Yol tutuşu çok iyidir.
Yakıt konusu sürücüye göre değişir, forumdaki yakıt ile ilgili konuları inceleyebilirsiniz.
Bir arada bir tanışma konusu açarsınız artık. :)