Camdan gelen titreşim seni

dellobaltino

New member
Herkese merhaba

3 ay önce aldığım yeni ceedimde küçük bir sorunla karşı karşıyayım. henüz aracım 2000 km de fakat birkaç gün önce farkettim ki bozuk yolda tümsek ve çukurlarda arabanın sağ arka ya da sag ön (tam seçemiyorum) camından titreşim sesi geliyor. arabayı kontrol ettim bişey mi cama değiyor diye camı falan da yokladım ama bişey bulamadım. böyle küçük şeyler için servise gitmek istemiyorum belki dedim bu durumla karşılaşan birileri vardır basit bi çözümü olabilir diye siz ceed sahiplerine sormak istedim. yardımcı olabilirseniz memnun olurum.zira küçük bişey olsa da insanın canını sıkıyor :(

bcinar20

New member
komik olacak ama ceed aldığım ilk hafta aynı sorunla ben de karşılaşmıştım... Bir türlü nerden geldiğini anlayamadığım cam titreşim sesinin sebebi meğer tepedeki gözlük kutusunun içindeki gözlüğün çıkardığı sesmiş... Sizinki de böyle bir şey olabilir...

huss25

New member
hocam şu an benim araç 9 aylık oldu ilk üç ay hariç son altı aydır ciddi şekilde aynı sıkıntıyı yaşıyorum deli ediyor insanı hiç öyle küçük filanda demiycem çünkü müzik dinlerken ok ama insan ara sıra kafa dinlemek istiyor istanbul çakur çukur her yer bariyer mecbur yavaş gitmemize rağmen çıt çıt gacur gucur deli aluyorum geçen arka cam fena coştu dediğin gibi sağ arkadan geliyo hep bu sesler bu sefer tavan coştu elimle tavan döşemesini hafifçe vurarak yerine bastırdım cam tavan sesi azalttı arka yan cam sesini kesmek mümkün değil sanırım orda bişeyler birbirine temas ediyor serviste çok kişinin başını ağrıttım bu konuda tek duyduğum şey trim sesi olur böyle şeyler çözümü yok filan falan en son arabanın altını üstünü sökücem nerde cama temas edicek bişey var hepsine ayar çekicem ya sabır.

Snaan

New member
istanbulun berbat yollarında ilerledikçe zamanla bu tip sesler tüm arabalarda oluyor. iç aksamı olduğu gibi oynatıyoruz yerinden. illa ki biryerlerde kopma çatlama gevşeme oluyor.

yakuttukay

New member
katılıyorum gözlük kutusndan benimde yapmıştı..

dellobaltino

New member
Gözlük kutusunu kontrol ederim ama ordan geldigini sanmiyorum sesin yönü itibariyle. Bunun istanbulun bozuk yollariyla alakasi yok cünkü aracim daha 2000 km de. Simdiden boyle sesler geliyorsa bu arabayi 100000 de dusunmek bile istemiyorum

volkanba

New member
öncelikle geçmiş olsun gözlük kutusu olan yerden sesin gelme ihtimali ve iç kapı kollarında birsey varsa ordanda gelebilir. Bende bibergazı var kapıkolunda :) (emanet niyetine)
muzik sesi cok acıksa yada yol bozuksa titreme yapıp rahatsız ediyor. Araba sıfır olunca boyle seyler daha cok uzuyor sanki...

dellobaltino

New member
Kapikollarinin orda herhsngi bir sey yok ayrica gelen ses bariz cam titresim sesi

reallaz81

New member
aynı ses benım arabadanda gelıyordu tam olarak arka sag kapının kelebek camının ordan duzcede kıa kapandıgı ıcın sakaryayada gıtmeye usendım kendım cozum aradım sonra bagajtan cakmaklık soketının bulundugu plastık aksamı soktum emnıyet kemerının rulosu var orda ondan gelıyordu oraya pas sokucu spreyler var ondan sıktım emnıyet kemerının sonuna kadar cektım ıyıce etkı etsın dıye sonra ses kesıldı artık gecıcımı kalıcımı bakacaz :)

dellobaltino

New member
Aynen bende de ses ordan geliyor gibi emniyet kemeriyle ne alakasi varki. Neyse olmassa ben de ddneyegim

reallaz81

New member
zaten soktugun zaman emnıyet kemerını ılerı gerı sar aynı sesı duyacan benı fıtık etmıstı o ses on torpitodan gelıyo zannettım hep bı gun arkadasa kullandırdım arabayı arkaya bınmıstım meger ordan gelıyormus dedıgım gıbı bı dene ıstersen bende kestı sesı

Snaan

New member
ilginçtir bende de aynı yerden ses geliyor. ben de emniyet kemerinin oradan gibi duydum çektim ittim falan ama düzelmedi.

reallaz81

New member
yok sinan normal sekılde ılerı gerı sarınca sesı kesmıyo bagajtan cakmalıgın ordakı plastık aksamı sokup ordakı emnıyet kemerı rulosunu ufak bır yaglama operasyonu yapman lazım ama dıkkat et emnıyet kemerının kayısına surulmesın ben o sekılde yaptım ses kesıldı

CeedTR

New member
benim sorunumda cam tavandan gelen ses, acaip canımı sıkıyor. cam tavanın sağ birleşim yerinden geliyor. hafif bozuk yolda giderken ve ilk kalkışta parktan herhangi bir vitese geçiş yaptığımda motor sarsıntısından kaynaklı çıkırtı sesi veriyor. aynı zamanda arka camdanda gelen bir titreşim sesi var. müsait olduğum bir gün servis yolu gözüküyor. sonucu burada yazarım.

zeg

New member
arabanın sürücü tarafı kelebek camından ve sunrooftan gelen ses bende de var ilk çalıştırdığımda arabayı genelde geliyor sonra duymuyorum genleşmeden felan diye düşündüm
servise 2-3 araba daha bu şikayetten gitmiş bende gideceğim.sunroftan gelen sesi kesiyorlarmıs servisten aldıgım sonuca göre tekrar yazarım

Kadir KURT

New member
Benim de tavandan ses geliyordu. Sağ tavan orta kısmında bunu tekkar otoda yaptılar oradan gecen kablolara izalasyon yapılıyormus gecti.
Ama servis dönüşü bu sefer sağ ön camın oradan kelebek camın oradan ses gelmeye basladı.
1 yapıldı biri başladı dedim içimden bir daha servise gittiğimde onu da göstereceğim. :(

Haa birde araba kaldırıma cıkarken tak tuk diye ses yapıyor bunu servis esnemeden kaynaklandıgını soyledi.
lifte kaldırıp yaylara baktılar ama malesef tas maş çıkmadı. O esnemeden dolayı yaparmış :(

Aykut D.

New member
aynı sorun bende yasadım ılk aldıgım hafta servise gittiginizde silikon spreyle gram ses kalmıyor. benımde bayagı uykum kacmıstı;)

Aykut D.

New member
sakın sunroofu sokturmeyın 5 10 bin km sıkıntı olmaz ama daha sonra buyuk sorunlar yasarsınız.

zeg

New member
bugun servisten aldım aracımı sunrooftan gelen ses hemen hemen gitmiş eskisi gibi çıt çıt ses yapmıyor rahatsız etmiyor..servisteki usta ses devam ederse tamamen söküp yapmak gerek deyince bu kadarına da şükür dedim hemen kaçtım ordan...
araba gercekten sessiz olunca en ufak ses adama batıyor.

zeg

New member
sunroftan gelen ses kesildi bu seferde sürücü kelebek camından 110 dan sonra rüzgar sesi gelmeye başladı bakalım gecicidir işallah.
olmadı servis yolu göründü yine