Bu özelliği çok sevdim. tam bana göre..

gorkemsin

New member
Eski arabamda hep şu salaklığı yapardım. Birazda aceleyle anahtardan kapıları kitleyeceğime açma düymesine basıp arkama bakmadan basar gider bir bakardım geldiğimde araba açık. Helal parayla alınmış ya 100 kez arabayı açık unutmuşumdur bir kez bişey olmadı...

Yeni ceed de bugün tesadüfen bir özellik keşfettim ve çok sevindim. Yanlışlıkla açma düymesine de bahsam kapamak için sonrasında anahtara dokunmayınce araba kendini 30 saniye falan içinde( tam ölçmedim) içinde kitliyor. :)

babıesrar

New member
Ne tesadüf bugün ben de benzer bişey yaşadım. Yanlız sonra aracı açık bıraktığımda olmadı. sanırım yanlışlıkla açma düğmesine basıp kapı açılmayınca kitliyo kendini.

Srhn

New member
Ynt: Bu özelliği çok sevdim. tam bana göre..

O kitleme olayi bizim prolardada ayni sekilde var kapalara dokunmuyunca kitleniyo

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ilaksali

New member
Cevap: Ynt: Bu özelliği çok sevdim. tam bana göre..

Olay tam olarak şoyle anahtardan acma tusuna bastığınızda kapılar acılıyor (acık olsa bile acma komutu alıyor) fakat siz kapıyı acmadığınızda 30-40 sn içinde tekrar kapanıyor. aracın yanına gidince aynalar acılıp ışık yandığında kapıyı acmazsaniz da aynısı oluyor. keşke aracdan uzaklaşınca kendisi otamatik kitleme yapsaydı.

Snaan

New member
güzel özellikmiş. ama malesef araçlarımızda hala alarm yok :)

ilaksali

New member
alarm var dediler yav kitleytince bi işik da yanıp sönüyo gerci hic calmadı ama ;)

babıesrar

New member
Cevap: Ynt: Bu özelliği çok sevdim. tam bana göre..

Olay tam olarak şoyle anahtardan acma tusuna bastığınızda kapılar acılıyor (acık olsa bile acma komutu alıyor) fakat siz kapıyı acmadığınızda 30-40 sn içinde tekrar kapanıyor. aracın yanına gidince aynalar acılıp ışık yandığında kapıyı acmazsaniz da aynısı oluyor. keşke aracdan uzaklaşınca kendisi otamatik kitleme yapsaydı.
aynen

berkural34

New member
Alarm su sekilde var , kapilari anahtardan kitleyin . İcerde birisi olsun ve kapi kolunu kullanip cikmak istesin . O zaman alarmi gorursunuz :) :) gizli alarm sanirim

babıesrar

New member
Eee bunun ne faydası var ki? Alarm sonuçta aracın çalınmaya karşı korunması içi değil mi? Elaman dışarıdan kapıyı açıp çıktıktan sonra bir işe yaramaz ki? Ben mi yanlış biliyorum?

ilaksali

New member
sensorler içerde sanırım içine binmeden calınamayacağına göre sorun cıkmaz sanırım;)

babıesrar

New member
sensorler içerde sanırım içine binmeden calınamayacağına göre sorun cıkmaz sanırım;)
Ama siz yukarda içerden birinin dışarı çıkmaya çalışması durumunda ötüyor demişsiniz. Aracı çalmaya niyetli adam dışardan içeri girdikten sonra niye çıkmaya çalışsın ki? Gideceği yerde çıkması alarmı bizim için anlamsız kılmaz mı?

berkural34

New member
Hirsiz kapiyi distan acamaz , calarken cami kirip ic koldan acmaya kalkar . O anda alarm calmaya baslar , tabi cami kirip camdan iceri girerse o durumda pek faydasi olmaz heralde :)

Ardylm

New member
Benim honda da aynı sistem vardı kapı acılmadıkca alarm otmuyordu.Günün birinde aracımdan double ı çalmak isteyen hırsız sol ön kapı camını kırıp camdan girmişti :) ALLAH'tan benim teyp kısmını almak için kapıyı açmak gerekiyordu eli boş çıkmış :)

ilaksali

New member
Ama siz yukarda içerden birinin dışarı çıkmaya çalışması durumunda ötüyor demişsiniz. Aracı çalmaya niyetli adam dışardan içeri girdikten sonra niye çıkmaya çalışsın ki? Gideceği yerde çıkması alarmı bizim için anlamsız kılmaz mı?
Yanlış anladınız hocam arac sizi içerde gördüğü anda calmaya başlıyo anahtardan acmadığınız sürecede caliyor bütün işiklar yanıyor ben alarmı caliştiridim;) biraz farklı bir durum oldu tabi arka kapı üstündeki işiği acık bırakmişim akü bitti içine bindim akü desteği yaptik başka aractan elektirik geldiği anda alarm calmaya başladı anahtardan kapıları acinca düzeldi sesi de epey cıkıyor

alp2er

New member
aslında yeni tip pek cok aracta artık otomatik kilitlenme var. belırlı bır sure sonra kapılar otomatıkman kılıtlenıyor... anahtarsız çalıştırma denılen sıstemlerde ıse kapıdan uzaklasılan mesafeye gore kapılar kılıtlenıyor yanı zaman degıl mesafe algılamalı bır sıstem...

ayrıca içerideki birinin üstüne neden kapıları kılıtleyıp gıdeyım ve içerdeki kişide arabayı calmaya calıssınkı :confused: boyle bır alarmı ben napıım :D
bu alarmolayını bende gecen gun denedım lastıklere tekme falan attım ötmedi, sanırım darbe algılayıcı sensorler yok proceed lerde... yada ötüyo ama ses cıkarmıyor ;)

berkan1981

New member
aslında yeni tip pek cok aracta artık otomatik kilitlenme var. belırlı bır sure sonra kapılar otomatıkman kılıtlenıyor... anahtarsız çalıştırma denılen sıstemlerde ıse kapıdan uzaklasılan mesafeye gore kapılar kılıtlenıyor yanı zaman degıl mesafe algılamalı bır sıstem...

ayrıca içerideki birinin üstüne neden kapıları kılıtleyıp gıdeyım ve içerdeki kişide arabayı calmaya calıssınkı :confused: boyle bır alarmı ben napıım :D
bu alarmolayını bende gecen gun denedım lastıklere tekme falan attım ötmedi, sanırım darbe algılayıcı sensorler yok proceed lerde... yada ötüyo ama ses cıkarmıyor ;)
alper tekme olayı cok komık geldı :):):):) allah senıde güldürsün :):):):)

alp2er

New member
berkan, ama napiim abi :)
darbe sensörü varmı yokmu kontrol etmenın en kolay yanı lastıklere tekme atmak

Volkan41

New member
Merhaba;

arkadaşlar ben bu alrm olayını denedim aracı şayet kendi anahtarı haricinde cipsiz bir anahtar ile açarsanız kapıları alarm hemendvreye giriyor. lay nahtrın içindki elektronik cipte gizli.

Berkan

New member
Merhaba;

arkadaşlar ben bu alrm olayını denedim aracı şayet kendi anahtarı haricinde cipsiz bir anahtar ile açarsanız kapıları alarm hemendvreye giriyor. lay nahtrın içindki elektronik cipte gizli.
aracın icinde anahtarla kapıları kitleyip sonra kapı kolunu cekip cıkıncada bangır bangır bagırıyor yanlıslıkla kesfettim cok cazgır alarmı var :D