Bilginize. TTNET İkna Paketi

gorkemsin

New member
Paylaşmak istedim. Dün TTNET i aradım. Önceki sözleşmem bu ay sona eriyor. İptal edeceğim dedim. Ayrı bir müşteri temsilcisine bağladılar. Beyefendi iptal nedenini öğrenebilir miyim dediler. Açık açık söyledim. Superonlinedan hem daha iyi hemde daha ekonomik paket buldum diye. Ciddi ciddide superonline ile görüşmüştüm. Tam arayacaktım superonline ı dur önce TTNET i iptal edeyim dedim. Sonuç TTNET yeni bir alternatif sundu. Bunada İkna paketi diyorlar. Telefonun sonunda ya bilerek yada bilmeyerek ağzından kaçırdı . Müşteri İkna paketi. 16 Bit 50 GB AKK limitsiz internet + aylık 250 dakika ev telefon görüşmesi 54 TL 24 ay taahhütlü. Daha önce bu pakete neredeyse aylık 100 TL ödüyordum. Sadece ilk 3 ay 250 dakikayı vermiyorlar. İlk 3 ay çıkmamak için. 3 ay sonraki 21 ay veriyor. Paket güzel. paylaşmak istedim. Sizde zorlayın alın ikna paketini :)

ErkanKASIM

New member
Müdür benim taahhüt bitti , normal gittim :) gene aynı şartlardı sanırım, hatta benimki 75 gb

AtaDMR

New member
Paylaşmak istedim. Dün TTNET i aradım. Önceki sözleşmem bu ay sona eriyor. İptal edeceğim dedim. Ayrı bir müşteri temsilcisine bağladılar. Beyefendi iptal nedenini öğrenebilir miyim dediler. Açık açık söyledim. Superonlinedan hem daha iyi hemde daha ekonomik paket buldum diye. Ciddi ciddide superonline ile görüşmüştüm. Tam arayacaktım superonline ı dur önce TTNET i iptal edeyim dedim. Sonuç TTNET yeni bir alternatif sundu. Bunada İkna paketi diyorlar. Telefonun sonunda ya bilerek yada bilmeyerek ağzından kaçırdı . Müşteri İkna paketi. 16 Bit 50 GB AKK limitsiz internet + aylık 250 dakika ev telefon görüşmesi 54 TL 24 ay taahhütlü. Daha önce bu pakete neredeyse aylık 100 TL ödüyordum. Sadece ilk 3 ay 250 dakikayı vermiyorlar. İlk 3 ay çıkmamak için. 3 ay sonraki 21 ay veriyor. Paket güzel. paylaşmak istedim. Sizde zorlayın alın ikna paketini :)
Bizde iki yil once ttnetten superonline a gectik, ayni fiyat indirimini bizede yaptilar 6 ay icin 100 liralik paketimizi(ki 60 liralardan baslayip cikti okadarada) 30 lira yaptilar. Bizde 6 ay sonra superonline a gectik :)

dagtas7879

New member
35mb 75akn tel ücreti yok 64,99tl ttnet. tanıdık da yetiyor yada iptal edecem dersen daha uygun bir şeyler yapıyorlar

slhyldz

New member
Madem konu açıldı sorayım o vakit. Biraz tembellikten birazda çok sıkmadığından birkaç aydır bu şekilde idare ediyorum.
Benim internette ara ara kopmalar oluyor. Ttnetten ben evde yokken ıkı defa gelmişler ve problem yok. Kendi sisteminizi kontrol edin diye mesaj geldi. Neyse kabloda sorun olduğunu düşünmüyorum. Tek kablo geliyor ve direk modeme bağlı. Yalın ADSL kullanıyorum. İki adet Aynı tarihte hediye gelen modemle denedim sorun hala aynı.

1.Modemler 7-8 senelik. Modemlerden yapar mı?
2.Fiber internete geçeceğim ve bunun içinde modem almam lazım. Modem tavsiyeniz varmı?

sercan

New member
@slhyldz bina girişindeki kronede hattın sağlamsa, dedikleri gibi kroneden modeme kadar olan kablonun bir elektrikçiye kontrol ettirmek gerekir. Yalın adsl olduğu için arada spilterda yoktur. Fiber internete gelince modem bakmana gerek yok. Ttnet te Superonline da ücretsiz veriyolar. Ayrıca Superonline dan şaşmayın arkadaşlar. Superonline da sıkıntı yaşarsanız da haberim olsun :)

khan

Member
2.Fiber internete geçeceğim ve bunun içinde modem almam lazım. Modem tavsiyeniz varmı?
Superonline modemi kendisi veriyor ama sizin olmuyor. Aboneliği iptal ettiğinizde geri veriyorsunuz. Sanırım TTNET de aynı.

Berkan

New member
oldugnuz yerde fiber superonline varsa direk geçin + turkcell tv+tel hattı falan 50 lira veriyoruz. 50megabit hızında netim var 75gb akk olması lazım

kado1905

New member
Madem konu açıldı sorayım o vakit. Biraz tembellikten birazda çok sıkmadığından birkaç aydır bu şekilde idare ediyorum.
Benim internette ara ara kopmalar oluyor. Ttnetten ben evde yokken ıkı defa gelmişler ve problem yok. Kendi sisteminizi kontrol edin diye mesaj geldi. Neyse kabloda sorun olduğunu düşünmüyorum. Tek kablo geliyor ve direk modeme bağlı. Yalın ADSL kullanıyorum. İki adet Aynı tarihte hediye gelen modemle denedim sorun hala aynı.

1.Modemler 7-8 senelik. Modemlerden yapar mı?

aynı sorunu malesef yasıyordum ve modemım 7 yada 8 yıllıktı geldıler baktılar yok hatta bırbırımıze gırdık kardesım yoksa neden bu velet baglanmıyor baglanıyor gıdıyor gelıyor dıye sıfır modem verdıler duzeldı

AtaDMR

New member
Ben yeni değiştirdim modemi 1 ay olmamıştır, superonline nın verdiği modem, bende sadece geceleri oluyor kopmalar bakıyorum modeme hatla alakalı olması lazım çünkü o ethernet ışıkları falan sönüyor ama sadece geceleri. bende kullanım azalıyor diye bakım yaptıklarını düşünüyorum şimdilik. biraz daha devam ederse arıcam superonline nı.

Berkan

New member
Ben yeni değiştirdim modemi 1 ay olmamıştır, superonline nın verdiği modem, bende sadece geceleri oluyor kopmalar bakıyorum modeme hatla alakalı olması lazım çünkü o ethernet ışıkları falan sönüyor ama sadece geceleri. bende kullanım azalıyor diye bakım yaptıklarını düşünüyorum şimdilik. biraz daha devam ederse arıcam superonline nı.
hangi modem var şuan sizde su alttaki resimdeki huwai olanmı

yoksa siyah pirelli marka olandanmı

slhyldz

New member
Ttneti aradım. vdsl modemler 120 tl imiş. Fakat hangi model olduğunu bilmiyor. 4 markadan biriymiş.
Donanım haberden baktım. Airties iyi ama Huwai için aynı görüş yok. Oraya 120 tl vereceğime gider kendim alırım.
İStediğim modem ve markayıda kullanmış olurum.
Ben şuandaki tarifemden ve fiyattan memnun olduğumdan değiştirmeyi düşünmüyorum.
YAlın ADSL aylık 60 tl. Kotada 75 GB. olması lazım. Hızım 16 Megabit . Fiber desteklemiyormuş :-(

alicanım

Member
İnternetin iyi verimli olması için modemin verimli olması lazım,piyasada kaliteli modemler satılmakta firmalar kullanım amacıyla verdikleri modemler kalitesiz oluyor.Çoğuda diğer aboneliğini bitirenlerden alınan kullanılmış,yıpranmış modemler oluyor.Airtes marka modemler kaliteli tavsiye ederim.

aLi

Yönetim Ekibi
benim validenin evde hala 1 mbit sinirsiz var :) adamlar hergun ariyorlar sizden baska kullanan kalmadi gelin tarifenizi degistirelim diye.Bende kabul etmiyorum :) 25-30 tl arasi bisey oduyor.

akrepkral86

New member
Bendede airties modem vardı ancak bizde superonline'a geçtik daha avantajlı diye mecburen onların verdiği modemi kullanıyoruz huawei olanı

slhyldz

New member
Bu konuşmadan sonra tesadüfen süperonlıne dan biri aradı ve ne kadar ödüyorsunuz dedi. Yalın adsl 60 tl deyince , adam teklif bile veremedi iyi akşamlar deyip telefonu kapadı. :D

ErkanKASIM

New member
Ttneti aradım. vdsl modemler 120 tl imiş. Fakat hangi model olduğunu bilmiyor. 4 markadan biriymiş.
Donanım haberden baktım. Airties iyi ama Huwai için aynı görüş yok. Oraya 120 tl vereceğime gider kendim alırım.
İStediğim modem ve markayıda kullanmış olurum.
Ben şuandaki tarifemden ve fiyattan memnun olduğumdan değiştirmeyi düşünmüyorum.
YAlın ADSL aylık 60 tl. Kotada 75 GB. olması lazım. Hızım 16 Megabit . Fiber desteklemiyormuş :-(
bende aynı paketi kullanıom

enjanka

New member
Kampanya ile ilgili değil de şu kopma problemi ile ilgili biraz bilgi vereyim.

1. Sık sık kopma problemi yaşıyorsanız direkt arıza kaydı açtırın. Muhakkak incelensin.

2. Evde, paralel telefon varsa devre dışı bırakın ya da iyi bir splitter kullanın ve kablolarınızın durumunu kontrol edin. Mümkünse değiştirin. Ama Çin işi 1 liralık kablolar ile değil!

3. Yukarıdaki maddenin aksine, eğer evinizde fazladan telefon girişi varsa kesinlikle splitter kullanmayın, direkt olarak modemi hatta bağlayın.

4. Telekom altyapıyı bir çok bölgede yenilemesine rağmen bazı eski yerleşim bölgelerinde hala tek tük kalmış eski DSLAM kullanmaktadır ve kopma sorunları yaşatmaktadır. Arıza kaydı açtırın.

5. Bir çok modemde adsl günlüğü ya da wan günlüğü gibi bağlantınız konusunda bilgilendirici menüler bulunmaktadır(her modemde olmayabilir ya da ismi farklı olabilir). Burada size hat durumunuzla ilgili bilgiler verilir. Önemli olanları yazıyorum.
A) Upload ve download rate(hattınızın kaç MBit'e kadar upload ve download desteklediğini belirtir).
B)"Line attenuation" yada kısa "Line attn." diye de yazılan kısım. Hem upload hem download için vardır. Hattınıza ulaşan sinyalin zayıflama katsayısı olarak açıklanabilir. Kopma problemleri için önemlidir. 1-2 arası bir değer hattınızın çok iyi durumda olduğu ve santrale yakın olduğunuz anlamına gelir. 3-5 arası değerler, iyi değerlerdir ve sorun yaşama olasılığınız azdır. 6 ve yukarısı değerlerde hat ve mesafe durumuna göre kopma problemi yaşama olasılığınız çok yüksektir. Zaten arıza kaydı açıldığında bu değerlere de bakılır, eğer zayıflama katsayısı yüksekse önce hattınızın hızı düşürülür. O da işe yaramazsa başka çözümler aranır. Ha belirtmeden geçemeyeceğim, belirli bir kullanıcı kitlesi sözleşmede yazan hızı yukarıda belirttiğim nedenden dolayı zaten alamamaktadır. Telekom da sözleşmede açık açık bunu belirtmektedir. Gerçi çalıştığım dönemde Telekom'un yükümlülüğü taahhüt edilen hızın 3'te birini sağladığında bitiyordu. Şimdi nasıldır bilemem. Konuya dönersek, kopma sorunu yaşıyorsanız muhakkak değerleri kontrol edin. Yaşamıyorsanız da upload ve download hızınıza bakın. En azından ne kullanıyorsunuz onu bilin.

6. Çevrenizde bolca internet kafe varsa ya da çok yoğun internet kullanılan bir alanda yaşıyorsanız bölgedeki altyapı yeterli olmayabilir. Belirli saatlerde kopma problemlerine sebep olabilir. Arıza kaydı açtırın.

7. Bilgisayarınızda malware ya da benzeri zararlı bir yazılım varsa, zaten az olan(800Kbit) upload bant genişliğinizi kullanıyor olabilir. "İnternet bağlantım yavaş" ya da "sayfalarım çok geç açılıyor" ya da "download çok yavaş" gibi şikayetlerin temel nedenidir. Bir çok kullanıcı tarafından "hattım kopuyor" diye de tanımlanır. Halbuki en büyük problem uploaddur (önce istediğin bilgiyi karşıya göndereceksin ki sana bir cevap(download) gelsin. Belirli saatlerde problem yaratabileceği gibi sürekli sorun çıkarma potansiyeline sahiptir. Muhakkak iyi bir(kaç) antivirus ile tarama yapın.

8. Wireless modeminizin kalitesi de önemlidir. Çevrede çok fazla ağ varsa modeminizi kullandığı frekans ve kanal kopma sorunu yaşatır. Modeminizde varsa kanal seçimini otomatiğe getirin. Yoksa manuel olarak kanalı seçin. Zaten 1'den 13'e kadar seçme şansınız var. Şimdiye kadar kullandığım modemler içerisinde genel olarak default kanal 6 ila 9 arasında geldi. Kafanıza göre deneme yapıp bir değişiklik var mı kontrol edin. Kullandığınız cihazlar ve modeminiz destekliyorsa mümkünse 802.11n ya da 802.11ac standardını kullanın. En azından gürültü kirliğinden daha az etkilenirsiniz. Bunlar da çözüm olmuyorsa modeme ethernet kablosu ile bağlanıp deneyin. Hala kopma sorunu yaşıyorsanız arıza kaydı açtırın.
Tabi yine belirtmek gerek. Bazı eski modemler biraz fazla ısındıklarında bağlantı problemlerine sebep olabiliyorlar. Eğer ayarlarınızın kayıtlı olduğundan eminseniz modeminizin fişini çekip 10 sn bekledikten sonra tekrar takın. Taktıktan hemen sonra kopma devam ediyorsa veya bir süre sonra tekrar başlıyorsa sırasıyla malware, modem ve hat kontrolü yaptırın.

Daha bir çok neden var ancak şimdilik aklıma gelen bunlar. Zaten yeterince uzun oldu. Okuyan olur mu bilmem :p

slhyldz

New member
[MENTION=472]enjanka[/MENTION]

Selam;
Güzel bilgiler teşekkür ederim. Hazır yakalamışken sormak istiyorum. Ben bu kopma sorunlarından dolayı 3-4 defa arıza kaydı açtım. Fakat herhangi bir arıza olmadığını söylemişlerdi.
İki modemim var.
1. Airties RT 206V1TT
2. Philips CGA5722
7-8 sene önce Ttnet ve Smile adsl tarafından aldığım bu kutulardan şüpheleniyorum. Her halukarda değiştirmeye karar verdim.

İleride fiberede geçecek olursak, sizce bu ürün nasıl. Tp-link TD-w9980 N600 Vdsl2/Adsl2+Modem Router
Bir tek Ac desteklemiyor. Onun dışında kağıt üzerinde çok iyi gibi görünüyor.