Benim Bir Ceed Hayalim Var! #CeedAsktir

Yasin

New member
Arkadaşlar ilginiz ve takibiniz için çok teşekkür ederim öncelikle.

Ceed hayalimi ertelemek durumunda kaldım ve geçen hafta 2014 VW Polo 1.4 TDI BMT DSG aldım 55.500'e..

Bu kararımda etkili olan ise maddiyat değil, Ceed'in bu yılın son çeyreğinde uygulayacağı kasa değişikliği/makyajı etkili oldu.
Aracımı nakit aldım ve borçsuz olduğu için Ceed'in yeni kasası çıkıp ikinci ele düşeceği zaman (2 yıl falan) aracımı satıp Ceed'e geçeceğim.
Hayalim hala Ceed fakat bu dönemde alıp da yeni makyaj sonrası pişman olmak istemedim. Bir de çok az yakan Polo ile son kez tasarruflu araç kullanmak istedim. Ceed alınca zaten su gibi yakıt harcanacak biliyorum :)

Özetle ben buralardayım ve 2-2.5 yıl sonra uzun süreli bir Ceed yolculuğuna çıkacağım inşallah :cool:

Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Ancak ceed alınca zaten su gibi yakıt harcanacak kısmını pek anlayamadım. Bende 2013 Concept Plus M/T var Istanbul için de sürekli devirli kullanmama rağmen 6,2 yi geçmiyor. Şehir dışı (Ist-Tekirdağ arası ) 4,8 görüyor. Benim bir önceki aracım benzinli olduğundan mı bilmiyorum ama bana bu değerler çok ekonomik geliyor. Polo da çok çok olsun bu dğerlerin 1 lt altı olur diye düşünüyorum.

PopularDemand

New member
Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Ancak ceed alınca zaten su gibi yakıt harcanacak kısmını pek anlayamadım. Bende 2013 Concept Plus M/T var Istanbul için de sürekli devirli kullanmama rağmen 6,2 yi geçmiyor. Şehir dışı (Ist-Tekirdağ arası ) 4,8 görüyor. Benim bir önceki aracım benzinli olduğundan mı bilmiyorum ama bana bu değerler çok ekonomik geliyor. Polo da çok çok olsun bu dğerlerin 1 lt altı olur diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim. Hocam senin araç manuel galiba. Dizel Otomatik Ceed için değerlere bakıyorum buradaki konulardan da, 8 litre ortalama var. Ben ayağı hassas adamım gaz tepkilerine göre davranırım zaten ama hadi en kötü 7 litreye düşsün yine fazla. Ha sorun mu, değil. Varsın yaksın canı sağolsun ama Ceed'in çok yaktığını bilmeyen yoktur heralde.

slhyldz

New member
:) iki sene sonra o kasanında yenisi yada makyajlısı gelecektir. Yada farklı motorlusu vs...

43YD620

New member
hayırlı olsun aracınızı güle güle kullanın (ceed e olan aşkıınız gerçek bir aşk değildi sanırım "AŞK" denilen şey gösterdiğiniz sebeplerden ertelenmez BENCE haksız mıyım :eek:)

PopularDemand

New member
hayırlı olsun aracınızı güle güle kullanın (ceed e olan aşkıınız gerçek bir aşk değildi sanırım "AŞK" denilen şey gösterdiğiniz sebeplerden ertelenmez BENCE haksız mıyım :eek:)
Teşekkür ederim. Az şey değil hocam yeni kasayı bir kaç ay ile kaçırmak. Arabasız da kalamazdım sene sonuna kadar.
Ben sorun olarak görmüyorum bunu. Erteledim sadece. Bir gün ben de Ceed sahibi olacağım inşallah :rolleyes:

43YD620

New member
Teşekkür ederim. Az şey değil hocam yeni kasayı bir kaç ay ile kaçırmak. Arabasız da kalamazdım sene sonuna kadar.
Ben sorun olarak görmüyorum bunu. Erteledim sadece. Bir gün ben de Ceed sahibi olacağım inşallah :rolleyes:

İnşallah, her şey gönlünüzce olsun :)