Autoking Elemanının Ceed kaportasıyla ilgili yorumu

babıesrar

New member
Arkadaşlar herkese selamlar. Bu aralar işler yoğun pek online olamıyorum:( Herkesin Ramazanı kutlu olsun.
Aracı aldığımdan beri üstümüzden nazarlıklar eksik olmadı bilirsiniz. Bir ara hava alanı otoparkında bırakmak zorunda kalmıştım. Soysuzun biri sağ kapıyı çamurluğa kadar çizmişti döndüğümde. Nerdeyse 1 sene sonra denk geldi de Autoking Elazığda boyasız hallettirdim çok şükür. Aşağıda öncesi ve sonrası olarak resimleri ekledim. Konu başlığına geçersem; bilirsiniz ben dahil biçok yani kasa ceed sahibi aracın kaporta boyasının ince olmasından şikayet eder. Kendi adıma böyle düşünmemin en önemli sebebi biçok uzun yol sonunda oluşan taş izlerinin bazılarında paslanma ortaya çıkması. Amma velakin Autokingte benim araçla ilgilenen elemanla sohbet ederken ince dimi aracın boyası dediğimde eleman kompakt sınıftaki biçok araçtan daha iyi dedi. Dahası orda bulunan b7 passat ve latitude'nin ikisinden de daha iyi dedi. Hadi renault anlarım da passata çok şaşırdığımı deyince, eğer senin ceed'deki bu çiziğin aynı biçimde olanı passatta olsaydı boyasız kurtaramazdım dedi ki passat beyaz renkti. Elemana aracı önceden gösterdiğimde uzun uzun tırnağıyla çizik derinliğini kontrol etmişti. Büyük oranda boyasız kurtarılır demişti. Kurtardı da hakkaten. Sizce ceedle ilgili boya konusunda fazla mı iyimser elemanın yorumu? Yoksa passatı fazla mı kötüledi boya konusunda? Uzun oldu biraz hakkınızı helal edin.

Önce;
Ekli dosyayı görüntüle 1342Ekli dosyayı görüntüle 1343
Sonra;
Ekli dosyayı görüntüle 1344Ekli dosyayı görüntüle 1345
Sadece çamurluk bölgesinde belli oluyor biraz. Sağlık olsun artık.

pepe

Active member
Mis gibi olmuş elemanın ellerine sağlık;)

berkan1981

New member
Gecmis olsun fatih ama eleman işin hakkını vermiş

sabır ve zaman herşeyin ilacıdır !!!

babıesrar

New member
Öyle valla, aracı bırakmamla almam arasında 1 saat olmasa boyadı mı lan yoksa diyecektim kendi kendime :D
[MENTION=1207]berkan1981[/MENTION]

berkan1981

New member
Benim araca gocuk.olan noktayi 10numara yaptilar ama velakin boyayi korumak icin gazeteyle kapatmak icin yapıştırıcıyla gazeteyi yapistirmislar yapistiricinin izi kaldi

sabır ve zaman herşeyin ilacıdır !!!

Serkan OĞUZ

New member
Evet bencede güzel olmuş güle güle kullan.Sigortacı olarak şunu söyleyebilirim,şirketim yıllarca mini onarım konusunda Auto King ile anlaşmalı olarak çalıştı ancak son bir yıldır RS servis ile yeni bir anlaşma yaparak sadece mini onarım konusunda yollarımızı ayırdık.Daha öncesinde bende mini onarım hakkımı eski aracı için kullanmıştım ancak genelde şişirme iş yaptıklarını boyacı arkadaşlarımdan duyuyorum çünkü aşırı derecede bir yoğunluk var ve iş yetiştirme sıkıntısı yaşıyorlar.Eleman bence doğru söylemiş çünkü bizim araçların boyası hiçte fena değil oldukça kaliteli.

babıesrar

New member
Valla abi RS'yi ilk kez duydum. Üstelik Bingölde bayileri olması çok şaşırttı. Bayiliği alan firma ise önceki aracıma lpg takan ve bakıma götürdüğüm atiker bayisi. Kaporta kısmı da vardı. O bölüm bayilik almış anladığım kadarıyla sonradan. Yanlız şunu söylemem lazım;2 3 ay önce park halinde aracımın çamurluğuna hafif dokundurulduğunda aracımı bu adamlara götürmüştüm. Boyasız göçük düzeltme işlemi yaptı ama yeterince iyi yapamadı. Dahası şu uzun çiziği sorduğumda kapıyı komple boyamamız gerekir dediler. Oysa görüldüğü gibi autoking gayet iyi boyasız halletti. Açıkcası RS denen firmanın Bingöle bayi vermek için bu adamlara ok demesi yeterince iyi bi Detailing firması olmadıklarını düşündürdü bana.
[MENTION=1513]Serkan OĞUZ[/MENTION]

ibrakbulut

New member
Öncelikle geçmiş olsun.. Fotoğraflara bakıldığında gerçekten çok iyi bir işçilik çıkartmış. Helal olsun. Aynısı tekrar yaşanmaması dileğiyle.

bamtrans

New member
merhaba benim ceed de de gelişi güzel araçların sürtmesinden dolayı çizikler var. yanlız ilerde satmak istiyorum aracımı ama gözümede batıyor kaskomda bitmek üzere mini onarımla aracımı yapmak istiyorum küçük bir göçügümde var . ama hasar kaydı çok çıkar ve sonra boya sorunu yapan insanlarla karşılaşırım diye yapmak istemiyorum sizce ne yapmalıyım ...

ceronimo1978

New member
Gozunuze cok batiyorsa disarida yaptir hocam en fazla 100 tl ye halledersin

c@n

Super Moderator
Fatih cillop olmus alet.. adamlar guzel is cikarmis...

TeamPASAOGLU

babıesrar

New member
Arkadaşlar peki elemanın aracın boya kalınlığıyla alakalı söyledikleriyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

c@n

Super Moderator
Vardir bir bildigi.. surekli bu isin ici de olan biri bizdan daha iyi bilir...:)

TeamPASAOGLU

Serkan OĞUZ

New member
Valla abi RS'yi ilk kez duydum. Üstelik Bingölde bayileri olması çok şaşırttı. Bayiliği alan firma ise önceki aracıma lpg takan ve bakıma götürdüğüm atiker bayisi. Kaporta kısmı da vardı. O bölüm bayilik almış anladığım kadarıyla sonradan. Yanlız şunu söylemem lazım;2 3 ay önce park halinde aracımın çamurluğuna hafif dokundurulduğunda aracımı bu adamlara götürmüştüm. Boyasız göçük düzeltme işlemi yaptı ama yeterince iyi yapamadı. Dahası şu uzun çiziği sorduğumda kapıyı komple boyamamız gerekir dediler. Oysa görüldüğü gibi autoking gayet iyi boyasız halletti. Açıkcası RS denen firmanın Bingöle bayi vermek için bu adamlara ok demesi yeterince iyi bi Detailing firması olmadıklarını düşündürdü bana.
@Serkan OĞUZ
Tabii ki iş yine ustada bitiyor.İzmirde tamire gelen çok araç olması ve zamanında teslim edilmesi gerektiği için yalapşap iş yüzüne çok şikayet aldık.Rs benide ilk etapta telaşlandırdı ancak birkaç biz Auto King'e alıştık deyip trip yapsadagiden müşterilerim memnun kaldığını çok ilgili olduklarını ve böyle bir hizmet beklemediklerini söylediler.Tabii ki her yerde farkediyor olabilir.Bunu bizim Kia bayileri gibi düşün,bir bayide iyi fiyat alıp her işini mutlu mesut yaptırırken başka bayiide inanılmaz şikayetler paylaşıyoruz bunun gibi birşey.Ilk cümlemde söylediğim gibi iş gene elbette ustada bitiyor.