Aracım Gaza yüklendiğimde siyah duman atıyor.

icmumcu

New member
2012 yeni kasa ceed dizel düz vites aracımda yeni olmaya başlayan, ani hızlanmak istediğimde -gazı köklediğimde- siyah duman atıyor. normal hızlanma ve gidişlerimde böyle birşey yok. Aracım 75bin kmde ve chip var. sorun var mı? nedir sizce?

Berkan

New member
Vites degisiminde buyultme veya küçültme fark etmeksizin duman birakir birazda olsa bu normal özellikle kisin veya arac sogukken. chip olunca dip gazda duman atmasida gayet normal. Biraz daha fazla yakit geldigi icin dip gazda yakamadigi mazotun cikma sekli gibi dusunun. Muhtemelen eskidende atiyordu daha az oldugu icin dikkat etmemiş olabilrsniz. Kat/katalizor chipten dolayi daha cabuk dolmaya baslamis olabilr ondanda yapabilr. Önünüzdeki bakimda baktirabilrsniz soylerler sorarsaniz. Ekstradan carbon clean yaptırabilirsiniz isteresnzde Motor icine. Ozune isin doncek olurdam sorun yada ters durum yok ortada

yalcin

New member
eskiden olmayıp yeni olmaya başladıysa yazılım oturmaya başlamış diyelim;) şaka bir yana yakıttanda olabilir!!!

Srhn

New member
Ayni sorun bendede var gaza ani yuklendigimde duman atiyor genelde siyah gormusler ama ara sira beyaz diyen oldu aracimda yazilimda yok normal bi durummu cozemedm

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Berkan

New member
hem hava hem motor soguksa beyaz dumanda normal. yok ondan değilse turbonun sinyalleri olabilir

icmumcu

New member
teşekkürler, chipi söktüm tekrar denedim fakat siyah duman olmadı. servis zamanı geldi zaten bi soracam bakalım onlar bişey bulabilecekler mi? inşallah sorun olmaz.

Berkan

New member
sorunun yok ferah ol. chipli olup ani yüklenmede duman atmayan görmedim diyebilirim sadece dedigim gb km'den dolayı dediklerime baktırabilirsin