anahtar sorunu

foresttgump8116

New member
merhabalar 2010 ceed sw aracım var. anahtar çoğu zaman uzaktan düğmeyle aracı kitliyor fakat bazen kitlemiyor.
kapıdan anahtarla kitlemek gerekiyor.
bunu neden yapar bilgisi olan var mı?

rayen

Super Moderator
Öncelikle kumanda pilini kontrol edin, Zayıflamış olabilir.

kamuran

New member
Bendedir 2011 vardı. Bende bu sorunu yaşadım kilitlemediği, zaman aracı tekrar çalıştır kapat düzeliyor

foresttgump8116

New member
aracı istop ettin tam gidiyon basıyon kitlemiyo, tekrar bin çalıştır kapat kitle biraz gıcık bi iş çözüm yok mu ki acaba?

kamuran

New member
Kara düzen bu. Servisten fikir ala bilirsin

c@n

Super Moderator
Yanlis hatirlamiyirsam boyle bir sorun yuzunden bir kisinin kilit sistemi degismisti.. Onda da ayni sorun vardi, kiliyor ve sonradan kilit aciliyordu, veya hic kilitlemiyordu.. Servis ile bir konusun, tabi ilk once kumanda pilinden emin olun...

foresttgump8116

New member
tamam arkadaşlar pili değiştirecem sonucu paylaşırım sizinle çok teşekkürler yardımlarınız için

bluesnight

New member
ben de bu sorun bir tek bende mi diyordum, pil değiştirmek çözüm olmuyor, kilit sistemi değişmeli sanırım. servise de gitmedim tam çözümü ve ücretini bilen varsa en azından ön bilgi edinmiş oluruz.

reallaz81

New member
arkadaşlar merhaba benim aracımda gecen gün sağ kapı kolunda bulunan sensor arızanladı (hanı yaklaşınca aynaları açan ve kapı kolundakı tuşa basınca kilidi açan sensor) servıse götürdüm değişecek dediler geri geldım bu sefer sol şöför kapısı sensörü bozuldu anlayamadım bundan oncede 2 defa daha degıstı bu kapı kolu sensorlerı ancak problemın baska bırsey oldugundan suphelenıyorum benım gıbı durum yasayan varmı ??

barisaykan

New member
Ben de bu konu hakkında fikirlerinizi sorucaktım 1 hafta önce benimde 2013 ceed aynısını yaptı araçtan çıkıcam anahtarı aldım halen daha uyarı sesi çalıyo araç kumandadan kilitlemiyo pil sağlam baktırdım aracı çalıştırıp tekrar kapadıkdan sonra düzeldi yalnız benim başıma gelen şu fena kar yağdığı zamanda oldu acaba dedim saçma olucak ama soğuktan dolayı herhangi bişey olmuş olabilirmi diye

reallaz81

New member
Soğuktan olacağını hic zannetmiyorum benim aracında kumanda pilinde sorun yok normal olarak aciyo Kapıları ama kapı üzerindeki tus ile acilmiyo ve yaklaşınca aynaları indirmiyo sorunun farklı bi boyutu olabilir bilemiyorum sizdeki sorun söyle birseyde olabilir arac otomatik ise n konumunda oyle bi uyarı sesi veriyo p konumuna almak lazım kilitlenmesi icin

barisaykan

New member
Soğuktan olacağını hic zannetmiyorum benim aracında kumanda pilinde sorun yok normal olarak aciyo Kapıları ama kapı üzerindeki tus ile acilmiyo ve yaklaşınca aynaları indirmiyo sorunun farklı bi boyutu olabilir bilemiyorum sizdeki sorun söyle birseyde olabilir arac otomatik ise n konumunda oyle bi uyarı sesi veriyo p konumuna almak lazım kilitlenmesi icin
Teşekkür ederim ama özellikle park konumunda olmasına dikkat ettim ama tekrarlamadı şimdilik takip ediyorum bakalım ne olucak

Serkan OĞUZ

New member
3 hafta önce kapıya yaklaştığımda sol şoför kapısının bazen otomatik olarak algılama sensörünün takıldığını farkettim bazen aynalar otomatik açılıyor bazen açılmıyordu servise gittim 1 saat içinde hemen değişimi yapıldı şimdi sorun kalmadı.Sebebini sordum kapıda bulunan antende bazen sorun olabiliyor dedi arkadaşlar.Zaten kapı döşemelerini sökmeden dıştan kapı kolu basit şekilde çıkarılıyor anten değiştirilip sorun çözülüyor.

reallaz81

New member
Benim daha önceden iki defa Değişti simdi aynı sorun gene iki kapi kolundada var 1 gün arayla arza yapması tesadüf olmasa gerek gibi geliyo ?

reallaz81

New member
Ayrıca serkan bey hangi serviste hemen degisimini Yaptılar

Serkan OĞUZ

New member
Ayrıca serkan bey hangi serviste hemen degisimini Yaptılar
Ahmet bey ben İzmirde Kia Özdemirler servisinde yaptırıyorum tüm işlemleri.Genelde ellerinde bu tarz parçalar hazır olmayabiliyor ancak İstanbulda kesinlikle çok rahat bulursunuz.