2013 KIA Ceed Sunroof sorunu

Yasin

New member
Arkadaşlar Merhaba,

2013 Model KIA Ceed Consept Plus aracımda sunroof ta kotu yola girdiğimde ses geliyor. Ses sanki camın lastiğe sürttüğünde gelen ses gibi. Bugün Servis gittim sunroof ayarındandır dediler ayar yapıldı ancak sorun hala sürüyor. Servis Cumartesi gelin tavan döşemesinide sökücez kontrol edicez dediler. Sunroof açtığımda hiç bir sorun yok sanki sunroofun öncamı ile arka camı arasında ki lastikten geliyor ses buna benzer bir sorun yaşayan var mı acaba aramızda??

serkanboy

New member
Bende de aynı sorun vardı eresin Topkapı da çözdüler. Oraya gidin

unalks

New member
dün aynı sorun bendede oldu sırf sese sinir oldum diye havada güzeldi açık gezdim, sabah servise gitmekti niyetim fakat sesten eser yoktu

pepe

Active member
Nasıl bir ses? Sesi tarif eder misiniz biraz?? Tıkırtı mı- gıcırtı mı - titreşim mi???

reallaz81

New member
Aynı sorun bendede oluyor gıcırtı şeklinde sorunu çözenlerin nasıl yapıldığı hakkında bilgi verebilirmi fitillere bakim spreyleri oluyo sıktım çözüm olmadı

umutap

New member
o ses için 2 defa götürdüm. ilkinde camın oturmasıyla ilgili ayar yaptıklarını söylediler. kesilmedi tekrar götürünce hareketli aksamlara beyaz gres gibi bir yağ sürmüşlerdi, sonrasında ses kesildi. Ustanın iş bilirliği ile ilgili.

Moncici35

New member
arkadaşlar bende boyle sorun oldu sebasto 2000 sprey ile yağlayın birde lastiklere silikon spreyi sıkın 10 numara cozum...

trburock

New member
bendede kapanırken iki kere tıkırtı yapıyo ama sunroof kapalıyken arkadan baya ses gelmeye başladı servise götürücem bende

Bestgti80

New member
Sunroof bakım ister önceki 2 aracımda sunrooflu idi. Gerçi benim ceed sol taraf sunroof trim fitilde yırtık vardı bakımda değiştirttim. Aracı her yıkama sonrasına kanalları iyice temzileyin ve kaliteli yağ saydam gres ile yolu abartmamak kaydı ile yağlayın sorun çıkarmaz belli bir açma kapama sonrasında sunroof ayakları eriyecektir. Ozaman belirttiğiniz tıkırdılar başlar. Renaultta sunroof bademi diye satılıyordu ancak ceed için bulamadım bulursam yedek olsun diye alacağım çünkü kullanımda sürtünmeden aşınan parça bu.

ppqwerty

New member
benim sunrooftan arı vızıldaması gibi ses geliyor,yağladım kızaklarını falan ama yine de geçmedi,sanki hareketli bir parça gevşemiş gibi özellikle bozuk yolda vızıldama yapıyor

Bestgti80

New member
eski aracım megane dı odada sunroof vardı sunroof bazel diye hareket eden rayın içinde olur belli bir süre sonra aç kapa bu parça eriyor ve ses yapıyor garantiden değişirler mi bilmem sorman lazım ( 5 yıl mekanik garantiye girmesi lazım ama kia Türkiye farklı biraz) aslında parça 40-50 lira birşey ama servis 270 fiyat çekiyordu bilgine .