2012 Proceed Uzun Far Tercihi

Bocek06

New member
Arkadaşlar 2012 mercekli proceed uzun farı değiştirmek istiyorum sarı sarı çok kötü duruyor. Onun yerine araştırmalarıma göre Philips xtream power ve Osram night breaker öneriyorlar.Uzun farlarla ilgili öneri ve tecrübelerinizi bekliyorum.

HARUN

New member
yapabilirsin ancak farların bi-xenon mercekli olmadığı için uzun farlara xenon takman bi işe yaramaz , yani sellektör vs yaktıgın zaman onu sen bile göremezsin .

Bocek06

New member
kısalarım x-enon zaten. ama uzunlar sadece beyaz olucak(ampul değişicek sadece) onun ıcınde philips ve osram oneriyorlar.

HARUN

New member
kısalarım x-enon zaten. ama uzunlar sadece beyaz olucak(ampul değişicek sadece) onun ıcınde philips ve osram oneriyorlar.
tmm işte bende onu diyorum istersen en iyisini tak ancak sellektör yaptınmı sen bile göremiceksin ; )

berkan1981

New member
Bende xenon yada bi xenon yapmak istiyorum yardimci olabilcek varmi arkadaşlar

omurkadir

New member
Ben beyazimsi bi ampul takmistim.kisalar xenon.uzun farlarim yok gibi birseydi gecen servis sormadan degistirmis standart sari takmış benim de Uzun farim varmış dedim teşekkür ettim :) ama şansa biri patladi iyi bi ampul seti alicam uzunlara amacim sadece önümü görmek.xenon takmayin hemen isinmaz selektorde bir ise yaramaz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 4 Beta ile gönderildi

Bugra

New member
Arkadaşlar yanlış anlamışlar, bahsedilen ampüller xenon değl halojen ampüller, o nedenle sellektörde sorun yaratmaz. Soruyu soran arkadaşımız da zaten belirtmiş xenon değil halojen kullanacağını.

Ben de düşünmüştüm bu konuyu, pek çok forumda okuduğum kadarıyla Osram Night Breaker Plus serisi ampüllerin daha iyi ışık verdiği ve gece yolculuklarında daha kullanışlı olduğu yönünde genel bir görüş var. Kendim bizzat kullanıp denemedim çünkü 75 lira takımına para vermeye değer görmedim. Kısalarda 6000K xenon kullandığım için gece uzunları yakma ihtiyacı duymuyorum, gerektiğinde de sarı farlar işimi görüyor. Yanlız estetik açıdan da 75 lirayı kısa ömürlü bir apmül takımına vermek işime gelmedi. Zira bilindiği üzere bu daha fazla ışık veren ve beyaza yakın renkli ampülleri ömürleri diğer ampüllere kıyasla daha kısa (2/3 oranında) oluyor.