2011 2012 Ceed - Concept ! Motion ! Cool Hangisi?

eyup

New member
2011 model Kia Ceed bakıyorum. Fakat Concept Motion Cool arasında kararsızım. Hangisi iyisi, aralarındaki fark nedir bilemedim. Yardımcı olacak arkadaş varmıdır?

suleymanbegic

New member
bende 3 araba arasında kaldım. otomatık dızel olarak kia ceed renault megane3 yada opel astra olarak kafamda 3 araba var. forumda bıraz ınceledım su anda kia ceed gerçekten guzel bir araca benziyor. bu sormuş oldugunuz sorunun cevabını bende merak edıyorum gercekten. 2011 modem 45 bın lıraya kadar otomatık dızel temız ve guzel bır arac bulma sansım nedır bırde :)

eyup

New member
@suleymanbegic
ben Kia Ceed 2012 model fakat bir önceki kasadan aldım. Bahsettiğin arabalardan birini ben de alacaktım. Mantık olarak ve kriter olarak hemen hemen aynı listeye bakıyorumuşuz. Yaklaşık 3 hafta önce bir Kia Ceed 1.6 CRDİ deneme şansı buldum. O gün 2 yere daha kapora vermiştim. Denememle verdiğim kaporalardan vazgeçmem bir oldu. Bu kadar net yorumlayabilirim ancak. Dün aracımla hız konusunda deneme yaptım uzun yolda ve 180 200 bandında titreme dahi yaşamadım. Keyif, güç ve konforu yaşamak istiyorsan sadece deneme sürüşü yapman yeterli
:)

suleymanbegic

New member
peki bende kia ceed in motion modelinden sahibinden biri ile anlaştım. araba 2011 model 80 bın km de full bakımları yetkılı servıste yapılmıs. aracta degısen yada boyanan bır parcası yok yanında hedıye olarak kıs lastıklerını de verıyor ve 80 bın bakımınıda yenı yaptırmıs bır arac ıle anlastım. 41 bın lıraya el sıkıstık . sızce fıyat nasıl ? bırde motıon modelınde yokus kalkıs destegı olmadıgını gordum. tam otomatık bır arabada neden yokus kalkıs destegı olmasın ? bunun ıle ılgılı bılgısı olan varsa paylalsır ıse cok sevınırım

yalcin

New member
motion manueş diye biliyorum ben tam otomatikse eğer belki concept de bahsettiğiniz seçenekler vardır.

suleymanbegic

New member
motion ya eminim yani . onlarında otomatık dızellerı var. ıstersenız sahıbınden gırıp arastırabılırsınız.

yalcin

New member
işte eğer öyleyse conceptle arasındaki farktır o birkaç özellik olmayabilir bence anlaştığınız fiyat gayet makul bir ücret. hayırlı olsun şimdiden.

eyup

New member
Fiyat piyasa fiyatınin 1000 1500 ustünde.. Pahalı da değil, ucuz da değil. Yokuş kalkış desteği yok. Ben de cruise kontrol var diye biliyordum fakat yokmuş.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

slhyldz

New member
Tam otomatik araçta yokuş kalkış desteğine ihtiyaç duymazsınız. Çok dik yokuşlar hariç geri kaydırmaz hatta freni bırakınca öne atılır. Yokuş kalkış sistemine genellikle otomatikleştirilmiş manuel viteslerde ihtiyaç duyuluyor. (dsg,edc, dct, yarım otomatik gibi)
motion ya eminim yani . onlarında otomatık dızellerı var. ıstersenız sahıbınden gırıp arastırabılırsınız.