2010 Cee'd Concept Sw Abs, Esp Lambalarının Yanması

rayen

Super Moderator
Arkadaşlar aracımda esp lambasının sürekli yanması ile ilgili şikayetim vardı ve arızanın fren müşüründe olduğu anlaşıldı. 1 kez değişim yapıldı ancak düzelmedi. 2 kez değişim yapıldı. Bu değişim sonrasında kendiliğinden esp lambasının yanması son buldu ancak bu sefer de aracı çalıştırırken lambalar toplu halde yanıp, sonra sönüyor. Durumu servise bildirdim ve aşağıdaki videoyu izlettirdim. 2 çalışan normal, 2 çalışan normal değil dedi. Servis şefi normal dediği için, haliyle herhangi bir işlem yapılması için araç çağrılmadı. Şimdi sizin fikirlerinize ihtiyacım var. Bu durum normal mi? yoksa değil mi?

https://www.youtube.com/watch?v=Jv90qKvhFHM

c@n

Super Moderator
Abi bence isiklar sondugu icin problem yok gibi duruyor... ama neticede boyke olmamasi lazim...:)

Sent from my Samsung Galaxy Note 2 using Xparent Red Tapatalk

rayen

Super Moderator

rayen

Super Moderator
Ben maniac moduna geçmek üzereyim. Artık ne yaparım bilinmez. :D

Sent from my GT-P3113 using Xparent ICS Tapatalk 2

Srhn

New member
Bana normal gibi geldi benmkide bu şekilde çalısıyo

aLi

Yönetim Ekibi
Bana normal gibi geldi benmkide bu şekilde çalısıyo
Eminmisin bu şekilde çalıştığına? Benimkinde kontagi cevirdiginde hepsi yanip sonra belirli bi sn sonra sonuyordu. Calistirdiktan sonra tekrar yanip sonme yoktu.

Srhn

New member
Eminmisin bu şekilde çalıştığına? Benimkinde kontagi cevirdiginde hepsi yanip sonra belirli bi sn sonra sonuyordu. Calistirdiktan sonra tekrar yanip sonme yoktu.
Pardon abi çalıstıktan sonra tekrar yanıp sönme olmuo kontağı cevırınce bi yanıyor sonra daha yanmıyo aksam tekrar bakarım

aLi

Yönetim Ekibi
Cunku video da oyle, kontagi aciyor Rasim abi bir sure sonra sonuyor.Calistirdiktan sonra yine yanip sonuyor.

rayen

Super Moderator
Dün konuyla ilgili çelik motora mail atmıştım. Biraz önce aradılar, teknik heyet videoyu incelemiş ve gayet normal olduğunu söylemiş. Bu durumda bana yapacak bir şey kalmıyor. İnşallah söyledikleri doğrudur, beni başlarından savmak için bu açıklamayı yapmamışlardır. Açıkcası pek tatmin olmadım. Artık bekleyip göreceğiz.

rayen

Super Moderator
-28 gösteriyor. Soğuktan mı acaba? Soğuktan olsa bile ben de proo ceed de var. Onda bir numara yok. Bu araç 2 kış geçirdi hiç böyle olmadı. Ben en iyisi üreticiye bir maille sorayım bu durumu, kafam rahat etsin.

altea_

New member
Akşam eve gidince bakayım aynı model araçlarımız sanki benimki de böyle çalışıyor.

altea_

New member
Isı sensörü arızalı olabilir.
Bildiğim kadarı ile onun çalışma esnasında yanan ışıklarla alakası olmaması lazım.
Benim focus ta buna benzer bir sorun oldu yolda giderken kaput açık dedi sonra ısı göstergesi -20 derece gösterdi.
Problem GEM modülünden çıktı.

rayen

Super Moderator
khan'ın gösterdiği video da -28 gösteriyor. Bende öyle bir olay yok. Benim derece normal. :)

altea_

New member
İlk kontağı çevirine aynı ışıklar yanıyor ama marşa basınca Abs ve esp ışıkları yanmıyor. Video çektim yukleyebilirsem eklerim.

rayen

Super Moderator
Bugün öğleden sonra 4 yere gittim, araç toplamda 8 kez çalıştı. Hiçbirinde lambalar 2. Kez yanmadı. Sanki normale döndü gibi. :D Hava sıcaklığı +9'du.
İlginç bir durum. Kore'ye mail atacağımı mı? duydu ne. :D

Sent from my GT-P3113 using Xparent ICS Tapatalk 2

Gökhan Turunç

New member
Selamlar,
Konuyu hortlatıyorum ama şuan bende kısmen aynı sorunu yaşıyorum :(

"Arkadaşlar aracımda esp lambasının sürekli yanması ile ilgili şikayetim vardı ve arızanın fren müşüründe olduğu anlaşıldı. 1 kez değişim yapıldı ancak düzelmedi."

rayen

Super Moderator
Bende de 2 kez değişti. Para ile değiştirdiyseniz 2. kez para vermeyin. Parçanın 1 yıl garantisi var.