2010 Cee'd 1.6 CRDI almak mantıklı mı?

seckinsahin

New member
Herkese Merhaba;

Şimdi kayıt oldum. Umarım çok hızlı bilgi paylaşan bir arkadaş olur. Çok acil olmasından ötürü tanışma konusu bile açamadım. Bir araç buldum, 2010 model Cee'd 1.6 crdi consept paket. araç 83 bin km de. fiyatı 31 bin küsür TL diyor. Bu aracın yakıtıyla alakalı düzgün bilgi bulamadım maalesef. Yardımcı olur musunuz? Ne yakar? Arabanın kronik problemleri var mıdır? Neye dikkat emeliyim? Süspansiyon sistemi konforlu mu? özellik olarak yeterli mi? Galiba kolçak yok en çok kafayı taktığım şeylerden biri belki komik ama... Sizden ricam bilen bilgi verirse çok memnun olurum. Çünkü salıya kadar ya citroen c4 2009 kasa ya da ceed alacağım. 2 sininde beğeniyorum ama ceed hiç kullanmadım. Yorumlarınız çok değerli

slhyldz

New member
İlanı gördüm :D Bu araç concept değil. Cool modeli yani en boşu. İlanı yanlış vermiş. Yada bilerek yanlış yazmış. Ayrıca motoruda 90 hp.
Yakıt olayına gelince sakin kullanımda 5lt./100 performanslı kullanımda 6,5 lt/100 ortalamasını var.
Süspansiyon serttir. Asfaltta çok konforludur ama bozuk yolda yavaş gitmen gerekir. Benim bildiğim kronik bir sorunu yok. Alırken şanzuman (baskı balata) motor, ön takım, özelliklede km. olayına dikkat et. İyi baktır yani

seckinsahin

New member
Evet Salih hocam araç mavi değil mi? Sizin gorduğunuz? Arka camlar çevirmeli mi :(

slhyldz

New member
Aslında bu aracın aynısının siyahını, bayinin 32 000 tl ye verdiğini gördüm. Bu fiyata alınabilir. Sadece aracın temiz, bakımlı ve masrafsız olması kaydıyla. (masrafsızdan kastım 500 tl nin üzerindeki masraflar. )
Evet Salih hocam araç mavi değil mi? Sizin gorduğunuz? Arka camlar çevirmeli mi :(

seckinsahin

New member
Hocam arla camları çevirmeli. Fotoğrafa yakından baktım kol var. İnanılır gibi değil 2010 model arabanın standartında artık otomatik cam var. Bu araba o parayı haketmez

slhyldz

New member
O zaman bir üst paket olan mation veya concept modeline bakın. MAtion modelinin artıları : 16 inç Çelik cant+ motor 115 hp + 4 cam otomatik + bluetooth Connect te ise bunlara ilave olarak dijital klima + hız sabitleme var. Bu arada beğenmediğiniz araba clio fiyatına satılıyor. Authentique lerde bildiğiniz üzere sadece ön cam otomatiktir. Ha birde hava yastığı var :D
Hocam arla camları çevirmeli. Fotoğrafa yakından baktım kol var. İnanılır gibi değil 2010 model arabanın standartında artık otomatik cam var. Bu araba o parayı haketmez

seckinsahin

New member
Aslında ben kia lara hiç bakmıyordum bile. kendim alacğaım için çok fazla bütçem yok. işte 30binlere çıkarttım bütçeyi. ama kiaların yeni kasaları pahalı diye hiç bakmıyordum. bi bakayım dedim bu denk geldi. arabanın çok yaşlı olmaması ve ceed olması çok ilgimi çekti. rengi de gerçekten çok güzel. ama işte böyle olması çok kötü oldu. yakıt konusunda oldukça fazla yakıyormuş okuduklarıma göre. clio ile zaten karşılaştırılmaz :D araba taş gibi :) ama işte en düşük paket olması ve bugün kardeşimin kayıtlardan bakması sonucu 3 tane kasko 2 tane trafik kaydının görünmesi iyice keyfimi kaçırdı. araba almak istiyorum ama kendi şartlarıma uygun araba bulamıyorum. fiyatlar çok fazla artmış