2009 Pro Ceed 1.6 115 bg Turbo Sorunu

darkblacq

New member
Herkese merhaba Ceedclup Ailesi

2013 Kia Ceed Cp ile 1 yıllık brlikteliğimzden sonra alt modele geçtim.
Yeni aldığım araç 2009 Pro ceed 1.6 115 bg dizel manuel 145.000 km.
Sorun şu ki pro ceed den gelen turbo kaynaklı ıslık sesi beni işkillendirmeye başladı.
Çekişinde hızlanmasında herhangi bir problem yok.2-3 yıl binmeyi planladığımdan dolayı sorunu kökten çözmek istiyorum.
Servis fiyatı 4100 tl turbo sarj sisteminin büyük ihtimal yurt dışından alıp bir şekilde taktırcam.(Parça numarası da vermedi uyanıklar)

Araştırdığımda OE number:
[FONT=&quot]282012A700[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]​
numaralı turbo uyumlu gibi duruyor fakat fiyatlar yüksek olunca uyumsuzluktan korkuyorum.​

Aracımdaki modele uygun Turbo Şarj sisteminin kodu , modeli yada parça numarası hakkında yardımcı olabilir misiniz?

yalcin

New member
acele etme bu iş için, turbo bakımı vs yaptırman daha mantıklı olur

yalcin

New member
sadece ıslık sesi geliyorsa eğer bir problem yoktur, genelde ıslık sesi geliyor bizim araçlarda rahatsız edici şekildeyse turbo revizyon işi yapan yerlerde bir göstersen palleri temizlerler

darkblacq

New member
zamanla bu sesle barışacağım gibi işlem yaptırırsam buradan yazarım :)

lejyonel

New member
turbonun iç kısmında olan parçaları al herhangi turbo tamircisine git orda turboyu söktür turbonun içindeki parçaları söktür yeni aldığın parçları taksın okadar maxmun ödeyeceğiğn tutar sıfır turboya ödeyeceğin tutara oranla 4/1 olur

ilhanmid

New member
numara uyumlu gibi duruyor ,ama iyi bir hyundai kia ustasına gidip veya turbocu ya ,tuboyu ona taktırın ,sorumluluk ta onda olsun ,garret marka orjinali ,dışardan yetkili servisin yarı fiyatına bulabilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/CeedClubTR/