18.10.2014 Erbek Otomotiv

rayen

Super Moderator
Bu başlık altında da ismim geçtiğinden burada da bir teşşekkür edeyim. Aslında bir şey de sormak isterim. Olmadı pazartesi arayıp sorabilirim. Aracımın bakımını yapan Serhat Bey 1 LT yağlardan birini kullanmamış. Yani araca 5 Lt yağ koymuş. 5.3 LT diye biliyorum ama yanılıyormuyum? En azından bundan sonraki bakımlarda fazla almamak adına öğrenmek istedim.Birazda eksik kalması bir sıkıntı doğurur mu diye de tereddüt ettim?
Ben hep 5 litre kullanıyorum. Yağ çubuğunun üst kısmındaki F harfinin üzerine cuk oturuyor. :D Problem de olmuyor.

gorkemsin

New member
Ben hep 5 litre kullanıyorum. Yağ çubuğunun üst kısmındaki F harfinin üzerine cuk oturuyor. :D Problem de olmuyor.
rayen sende bir önceki kasa ceed vardı d,ye hatırlıyorum. Onların zaten yağ kapasitesi 5 L olarak biliyorum, yeni ceedlerdede 5.3 diyorlardı ama. Yarın gündüz gözüyle yağ çubuğunu kontrol edeceğim. Sonuçta olması gereken yerde ise sorun yoktur.

rayen

Super Moderator
115 lik Eski kasa da 5.3 deniyordu. 5 litre alıyordu, 300 ml ilave etsenizde gözle görülür büyük bir fark oluşmuyor. Biz eski kasa ama 128 lik 2012 procee'de de 5 litre koyuyoruz. Araçlarımızın yağ eksiltme gibi bir problemi olmadığından yağın F çizgisinde olması yeterli diye düşünüyorum.

gorkemsin

New member
115 lik Eski kasa da 5.3 deniyordu. 5 litre alıyordu, 300 ml ilave etsenizde gözle görülür büyük bir fark oluşmuyor. Biz eski kasa ama 128 lik 2012 procee'de de 5 litre koyuyoruz. Araçlarımızın yağ eksiltme gibi bir problemi olmadığından yağın F çizgisinde olması yeterli diye düşünüyorum.
Bence de haklısın. Bugün yağ çubuğunu kontrol ettim. Tamda olması gereken yerde.

ErbekOtomotiv

New member
Bende konuştum kacak olmadıgı sürece bir sıkıntı yokmuş ? [MENTION=879]gorkemsin[/MENTION]