TAYK Sponsoruluğu....

c@n

Super Moderator
Kia, TAYK Yelken Okulu’nun Kurumsal Sponsoru Oldu.

Kia, 2010 – 2013 sezonu için Türkiye Açık Deniz Yarış Kulubü ( TAYK ) Yelken Okulu ve Boğaziçi Kupası Yat Yarışı kurumsal sponsorluğunu üstlendi. Kia, bu sponsorluk ile yelken sporunun gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. 3 yıl sürecek bu sponsorluk kapsamında bundan böyle TAYK Yelken Okulu’na ait toplam 25 tekne üzerinde Kia logosu kullanılacak. Yine bu işbirliği çevçevesinde Kia, TAYK’ın 2011, 2012, 2013 sezonları içerisinde İstanbul Boğazı parkurunda gerçekleştireceği Trofe Yarışı’nın da resmi sponsoru olacak.

Kuruluş amacı yelkenciliğin gelişmesine katkıda bulunmak ve uluslararası standartlarda hizmet sunmak olan TAYK, bu doğrultuda başlattığı “Yelken Okulu” projesine 2008 yılında başlamıştır. Türk denizciliğine faydalı olma hedefi ile çalışmalarını sürdüren TAYK ile işbirliğine giren Kia, ülkemizde yelken sporunu yaygınlaştırmayı, eğitim kalitesi artırmayı ve uluslararası arenada başarılı olabilecek yelkenciler yetiştirmeyi kendine uzun vadeli hedef olarak belirlemiştir. Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak bu sponsorluğa girme sebeplerini “Etrafı denizlerle çevrili bir ülke olsak da bundan yeterince faydalanamıyoruz Aslında ülkemizde yelken sporunun çok daha yaygın olması, büyük kitlelerce takip edilmesi gerekir. Biz de Kia olarak, TAYK gibi yelken sporunun en saygın kurumlarından biriyle işbirliğine girmeye karar verdik. Kia olarak, uzun vadeli hedefimiz yelken sporuna gönül verenleri desteklemek, bu kişilerin sayılarını artırmak. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda ülkemizde yelken sporu Kia ismiyle özdeşleşecektir.“ sözleriyle açıklıyor.

Ülkemizde Çelik Motor tarafından ithal edilen Kia markası, dünya çapında da imza attığı sponsorluklarla hem spora hem de Kia marka imajına yatırımını sürdürmektedir. Kia Motors, Avustralya Açık Tenis Turnuvası sponsorluklarının yanı sıra, Dünya sıralamasında 1. olan Rafael Nadal ile de sponsorluk anlaşmasını devam ettirmektedir. Kia Motors , tenisin yanısıra, 2007-2014 yılları arasında, FIFA’nın, “Resmi Otomotiv Sponsoru” da olmuştur.

www.kia.com.tr sitesinden alıntıdır...

CaPo

New member
Ynt: TAYK Sponsoruluğu....

Can bizde sponsorluk istiyoruz.. ;)

aLi

Yönetim Ekibi

Karsilastirma ve anketlerden, Genel sohbete tasinmistir.

c@n

Super Moderator

Tesekkurler.... O zamanlarda bolum goremem problemim oldugu icin buraya acmistim....