Sunroof temizliği

huss25

New member
bende çok düşündüm ama uygulama yapmadım henüz öncelikle şu an düşük çekiş güçlü yani aracımdan elektrik çeken süpürge ile delikli perdenin her iki tarafından da tozunu almayı düşünüyorum sonrasındada tüy bırakmayan bir bez ile temizlik yapmayı düşünüyorum tüy bırakan bezler yürüyen aksamın içine raylarına tüy bırakarak ilerde topaklanmaya sebebiyet verebilir ayrıca her yıkamadada cam tavanın altında köpük oluşuyor aracı kuruladıktan sonra cam tavanı açarak 4 tarafınıda elinin ulaşabildiği kadar alttan silmelisin orda rutubet olmasıda pek hoş olmuyor sade su olsa yine iyi sabunlu yani kimyasal zehirli sabunun köpüğü içerde kuruyor ben biraz fazla takıntılıyım son yazdıklarımı baz almayabilirsin ama genel olarak mantık yürütürsen yada bir iki kez temizlersen doğruyu bulmak zor olmayacaktır kolay gelsin :)

06meto06

New member
fatih, ben micro fiber yıkama eldiveni köpük damlamayacak kadar sıkıp siliyorum sonra mikrofiber bezla kuruluyorum . tertemiz :D

huss25

New member
çok dert sayılmaz metin güzel ve net açıklamış benim gibi pimpiriklilere dert sayılır aslında ama metin gibiler siler geçer :) ama her güzelin bi nazı vardır yazın onun zevki bambaşka hatta kışın bile o yağmur damlalarının hem sesi farklı hem izlemesi.

By_Cesar

Active member
Kardeşim o sunroof sinekliği nasıl o hale geldi öyle :)
Valla bir camsil kutusuna biraz temizleyici ve su karıştırıp püskürterek temizlemen ve sonrasında temiz bir bezle kurulaman daha kolay ve kesin çözüm olur. Dene derim :p

deadgarden

New member
abi yıkamadan önce sanayide hava tuttur :D

rayen

Super Moderator
Temizlik yaptıktan sonra bu ürünü kullanmanızı öneririm.

babıesrar

New member
Kardeşim o sunroof sinekliği nasıl o hale geldi öyle :)
Valla bir camsil kutusuna biraz temizleyici ve su karıştırıp püskürterek temizlemen ve sonrasında temiz bir bezle kurulaman daha kolay ve kesin çözüm olur. Dene derim :p
Ben de bilmiyom abi. Zaten en çok o kısmın temizliği geriyo beni :confused:

mantaR

New member
Sunroof temizliğini nemli bir bezle yapabilirsiniz.
Temizlikten sonra silikon sprey sıkılmaz raylarına sunroof için kullanılması gereken şey sprey beyaz grestir.
Silikon sprey lastik contalara uygulanır yumuşatması ve ses yapmaması içindir.