!!!Servis dediğin böyle olur Durak Oto servis!!!!

tarum

New member
Arkadaşlar bugün durak oto özel kia servisine uğradım. Turbo ya giden hava yolu ile alakalı sağolsunlar güler yüzle karşıladılar ilgilendiler ve bilgilendirdiler ne yapılacağını. kia çelik motor bu konuda servislere bülten yayınlanmış, Hüseyin bey bu konuda baya bilgili ve bana uygulamadan önce havanın ne kadar zor gittiğini gösterdi ve uygulamadan sonraki hali ise mükemmel gerçekten. gaz tepkimesi değişti ve motor kısmını temizlediler ben söylemeden kaç defa yetkili servise gittim bir kere bile temizlemediler. kendi arabasi gibi ilgilendi tekrar tekrar Teşekkürler durak oto kartal hüseyin bey. ...

pepe

Active member
şu turbo hortumu uygulamasını iyice merak etmeye başladım...Acaba yetkili servisler yayınlanan bültenlerin farkında mı? Yaptırmak için illa Durak otoya mı gitmemiz gerekiyor?

tarum

New member
Bence eğitimini çelik motorda almış ve kia nın bütün turbolu araçlarına uygulamış biri hüseyin bey bence orda yaptır ve bizzat uygulama öncesi ve sonrasını parçanın üzerinde görmelisiniz

Gear

New member
Bu uygulamayı ne kadara yapıyordu bende tepkimelerde değişiklik oluyorsa bende yaptırmak istiyorum

khan

Member
Benim gittiğim servis böyle bir bültenin olmadığını söylüyor. Bu konuda [MENTION=1967]ErbekOtomotiv[/MENTION] buradan bize bir bilgi verebilir mi acaba? [MENTION=1857]slhyldz[/MENTION] da servise gittiğinde bu konuyu soracaktı.

turkeril

New member
İlginç... Bu konunun tartışıldığı başka bir topic var mıydı?

khan

Member
[MENTION=1857]slhyldz[/MENTION] [MENTION=1799]tarum[/MENTION] Arkadaşlar işlem yapılan parça bu mu?

khan

Member
Fakat bu parça fren vakum pompasına bağlı bir parça. Bunun turboyla direkt veya dolaylı bir ilişkisi var mıdır, çalışma prensibi nedir bilemiyorum ama çok merak ettim doğrusu.

khan

Member
Evet işte bu parçanın bağlandığı, motora bağlı yuvarlak cihaz; fren vakum pompası. Ben sadece bunun turboyla olan irtibatı ve çalışma prensibini merak ettim. Araştırmaya çalışacağım, doyurucu bilgiler bulabilirsem buradan da paylaşırım.

slhyldz

New member
Yahu o kadar arastirmaya gerek yok. Vereyim ustanin telefonunu direk ara sor. Oyle servis gibi yokus yapmaz merak etme.
0552 662 9494 Durak oto Huseyin usta

khan

Member
Teşekkür ederim. Biraz yapı meselesi, araştırıp öğrenmekten zevk alan biriyim. Bunu da üç aşağı beş yukarı öğrendim gibi. Zaten bu işlem hakkında bülten olduğundan emin olmadan yetkili servis haricinde müdahale ettirmeyi düşünmem.