Satilik kumho 205/55 r16 91v ku31 ecsta spt 4 adet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gökhan Turunç

New member
Arkadaşlar merhaba,
Dün aracımı satmış bulunmaktayım. 29/04/2014 tarihinde aldığım 4 adet yaz lastiğini satıyorum. Ortalama 5 bin km kadar kullanılmıştır. Kış dönemi boyunca poşet ile çevrelenmiş olup, bina içerisinde muhafaza edilmektedir.

Fiyatı: 350 TL
İstanbul için elden teslim. Şehir dışı için kargo alıcıya aittir.

rayen

Super Moderator
Hayırlı olsun.
Forum satış kuralları gereği foto koysan iyi olur.

inimicus

New member
Güzel seçim. Güle güle kazasız belasız kullanırsın umarım.

unalks

New member
yeri değil belki erken ama karşılaştırma yapacak olsan tek kelime ile ceed focus ?

Gökhan Turunç

New member
Henüz 90km kadar yol yaptım. Pek inceleyemedim yani. Bu süre zarfında gördüklerim şunlar:

Direksiyon:
Direksiyon hissiyatı çok çok iyi. Açıkcası ben böyle bir direksiyon ile karşılaşacağımı bilmiyordum. Forumlarda hep okuyordum ancak abartı olduğunu düşünüyordum, değilmiş :)
Süspansiyon:
Süspansiyon olarak benim kasa Cee'd ile karşılaştırırsam; yol tutuş & konfor olarak daha iyi. Özellikle konforu çok iyi çünkü Cee'd de süspansiyon aşırı sesli ve sert idi.

Yalıtım:
Motor yalıtımı konusunda incelersek, iç kabinde motor sesi eski arabama göre daha az. Üst devirleri zorlamadım, üst devir sesi için bir yorum yapamam. Ancak 120 km/h civarında rüzgar sesi geliyor. Sanki eski arabamda bu limit biraz daha yüksekti.

Kabin & İç Hacim:
Malzeme kalitesi olarak Focus daha iyi. Benim kasa Cee'd için konuşursam; kapı kollarında ki tutamaçları hafif zorlasam çıtırdılar geliyordu. Focus daha rafine. İç hacim, Cee'd daha ferah ve geniş.

Yol tutuş:
Yol tutuş konusunda lastiklere pek güvenemediğim için ( arka 3mm, ön 4mm; yeni lastik almam gerek ) pek zorlamadım.

Tüketim:
90 km kadar TEM + sokak aralarında dolaştım. Tüketim 6.5 litre gösterdi. Ancak bu süre zarfında aracı 3 farklı kişi kullandı. Ben kullansam 6.2 civarına kadar düşürebilirdim. Manuel Cee'd ile yakın tüketim var diyebilirim.

Genel olarak Türkiye'de Cee'd vs Focus dersek; Focus karşılaştırmanın galibi olur. Marka bilinirliği, ikinci el vs vs.

Şimdilik yorumlarım bu kadar :) Yine konusu burası değil ancak fırsatını bulursam fotoğrafını çekip paylaşırım.

unalks

New member
hayırşı satışlar aracın içinde hayırlı sürüşler tekrardan. izlenimlerini bekliyorum ama :cool:

Gökhan Turunç

New member
En kısa sürede yeni bilgilerle buradayım :)

Ayrıca, lastik satışını iptal ettim. Ford blog'una sordum. 205/55/R16'dan devam edebilirim. Kumho'larım daha taze; durduk yere 1200 - 1300 TL masraf yapmayayım şimdi :)

İlgi için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...