Ön camdaki çok ince kılcal çizikler

HAKAN1979

New member
Arkadaşlar ön camdaki kılcal çizikler sinirimi bozuyor.uygulama varmı kalıcı olarak. Camı incelterek yapılan uygulama türü...

Sent from my iPhone using Tapatalk

rayen

Super Moderator
Var. Seryum oksit kullanarak cama polisaj yapılıyor. Zor bir islemdir. Usta birinin yapması gerekir.

Sent from my GT-P3113 using Xparent ICS Tapatalk 2

aLi

Yönetim Ekibi
Rasim abinin dedigi gibi cerium oksitten baskasi care olmaz :) Sonaxin resimdeki urunu var.

Yapilisida assagidaki gibi.

Uygulamayı 3 ana aşamada gerçekleştirdim. İlk önce camı dikey 4 parçaya böldüm. Yün ped ile her parçaya 2 vuruş gerçekleştirerek çizikleri kabaca aldım. Daha sonra camı 8 parçaya bölerek her bir parçada yine yün ped ile 5'er dakika zenith tekniği ile 2 vuruş yaptım. En son camı yine 4 parçaya bölerek finishing ped ile 2 vuruş yaptım. Yani birim alanda toplamda 6 vuruş yaparak 3.5 saatte camı biraz biraz adam edebildim. Çok derin olanlar isterseniz 20 vuruş yapın gitmiyorlar,ancak birkaç vuruştan sonra görünmez hale geliyorlar. Hava nemli ve hafiften yağışlı olduğu için şanslıydım. Kolay kolay kurumadı ürün. Kurudukça birkaç fıs su ile yeniden canlanıyor. Çizikler çok derin olmasa ilk vuruşta tamamen gidiyorlar. Devir olarak da 1300-1500civarına kadar çıktım. Ürün kurudukça ıslatarak aynı hızdan devam ettim. Yalnız her vuruşta nemli havaya rağman 4-5 defa durup pedi ıslatmam gerekti. Yaz zamanı olsa bunu uygulaması tam bir kabus olur. Biraz zahmetli bir iş ama sonucuna kesinlikle değiyor. Bu ürünü 6 ayda bir boya polisajı sırasında tek vuruş uygulayın camınız her zaman yeni gibi kalacaktır. Bu ürün bence herkesin çeyizinde mutlaka olması gereken bir ürün