Navimex eski kasa Navigasyon cihazı

yalcin

New member
İlk araştırdığım fakat vazgeçip bir liste oluşturduğum ancak dayanamayıp listenin arasına sıkıştırdığım navigasyon cihazı geçen hafta sonu yarımda olsa taktırdım, cumartesi tam takılmış olacak,
navigasyon haritayı da kullanma fırsatım oldu takılma kilitlenme donma gibi bir problem şu aşamada olmadı aynı anda müzik dinledim yada radyo dinledim takılma yada donma gibi bir problem yaşamadım, sadece harita yönlendirme sesi cızırtı yaptı anlam veremedim tekrar deneyeceğim ses çokmu açıktı cızırtı yaptı yada başka bir sorunmu var bilemedim henüz.
cihazın teknik özelliklerine gelecek olursak benim için en önemlisi ses çıkış gücü idi son derece tatminkar bir sonuç aldım hoparlör setini değiştirmeden baslar çok canlandı çok bantlı bir ekolayzır ayarı mevcut çok tatmin ediyor, bence bu araçta tek değişmesi gereken tweeterlar. video her formatı oynatıyormu henüz deneyemedim ama gördüğüm kadarı ile mp4 oynatmıyor, fakat birkaç denediğim formatı oynattı ve oldukça iyi kalitesi yine dediğim gibi takılma donma ile karşılaşmadım, radyo kalitesine gelecek olursak henüz ayarlama fırsatım olmasada birkaç kanal dinleme fırsatım oldu eskisi gibi aynı, TV ise hüsran, bu cihazı alıp tv seyretmek istersen eğer paranı çöpe at daha iyi, benim tv de olsun diye bir amacım olmadığı için çekerse açılır çekmezse sıkıntı yok tv decoderi çok zayıf bir cihaz , tahminimce diğer markalarda öyledir. telefon bağlantısı hemen gerçekleşiyor arama vs. işlemleri çok hızlı olmasada yapıyor buda güzel bir seçenek, direksiyon bütün tuşları çalışıyor ve geri görüş kamerası, çok kullanışlı ve başarılı, tek garip olan plakalığın oraya taktık ama arkada çok göze batıyor gibi geldi bunun daha gizli olanı varmıdır acaba, cumartesi soracağım.
cihazla alakalı sorusu olan var ise cevaplamak için burdayız zaten, şimdilik deneyimler bukadar. saygılar!.

Srhn

New member
hayırlı olsun öncelikle güle güle kullanın cihaz android işlemcilimi ve arıcın uzerındeki usb girişleri cihazla beraber çalısıyormu ?

yalcin

New member
[MENTION=757]Srhn[/MENTION] cihaz eski tip bildiğimiz 533 mhz ve düşük ramli windosw işletim sistemli, üzerinde bir usb girişi yok fakat eski stock usb girişi şuanda çalışmıyor torpido içine bir usb kablosu uzattılar oradan işlem yapıyor ancak bunu haftasonu soracağım cihaz arayüzünde 2 usb seçeneği var birincisi torpidoda diğeri boşta görünüyor o boşta olanı stock olana bağlayamıyorlarmı? sorup öğreneceğiz bakalım. teşekkürler.

hayırlı olsun güle kullan

Aracın USB için gelen kablosunu soketini kesip ucuna bir USB girişi bağlayarak kullanabilirsiniz fakat daha sonra orjinale dönerken sıkıntı olur diye ben yaptırmadım.
Benim cihazın ön yüzünde 2 micro sd kart girişi var birinde navigasyon proğramı yüklü diğerinde ise müzikleri saklıyorum. USB girişi lazım olursa da torpidan idare ediyorum.

Hasan

New member
Hayirli olsun. Nerden kaca aldiniz ?

yalcin

New member
tv yi kullanma fırsatım oldu biraz, tv çekmiyor diyen yalan söylüyor en azından navimex te tv yayınları alıyor çokda güzel çekiyor tabii araç duruyorken :) giderken zaten teknik açıdanda mantıklı değil, fakat park halinde tv kanallar büyük çoğunluğu çekiyor ve yere konuma yüksekliğe görede bu kalite artıp düşebiliyor.

yalcin

New member
3g bağlantı nasıl yapılıyor onu bulamadım, 3g internet koymuşlar boşuna değildir herhalde ama öğrenmek lazım!

kokoci35

New member
merhaba; uzun zamandır bu cihazı kullanıyorsunuz mevcut deneyimleriniz hakkında bilgi paylaşırsanız çok memnun olurum , tabii müsait olduğunuza fotoda eklerseniz. 6 yıldır aracımı kullanıyorum artık biraz değişiklik yapma vakti geldi daha doğrusu benim biraz değişikliği gitmem lazım araçta :) başlamak istedim . Android yavaş diyen var donma yapan diyen var , sizin yeni versiyonlardan öneriniz varmıdır? Birde geri görüş kamerası kullanıyormusunuz? onuda takltırmak istiyorum . güncel fiyatları nedir şimdiden teşekkür ederim