herşeye zam var bu ülkede!!

ertunç telle

New member
Katılım
3 Eki 2014
Mesajlar
17
Tepkime puanı
1
Puanları
0
[h=2]Ekonomi yüzde 4 büyürken bütçe gelirinin yüzde 12.1 oranında artırılması, ancak vergi artışı ve zam ile mümkün olabilir. Kısa sürede Kurumlar Vergisi ve Gelir Vergisi oranlarında artırım yapılamayacağına göre, yakın günlerde KDV ve ÖTV’de artış olacak. Devlet buna mecburdur

bilgi;

KDV ve ÖTV artışı kapıda | Güngör Uras | Milliyet.com.tr[/h]
 

c@n

Super Moderator
Katılım
15 May 2011
Mesajlar
9,293
Tepkime puanı
515
Puanları
0
Yaş
46
Konum
Kadıköy
Zaten yeni ayarlamalar yapiyorlar.. Otv de vergi dilimleri artiyor.. Artik 1.5 ile 1.6 arasi bir adet yeni otv miz daha olacak...:) hayirli olsun ..
 

rayen

Super Moderator
Katılım
5 Eki 2011
Mesajlar
3,749
Tepkime puanı
832
Puanları
113
Ynt: herşeye zam var bu ülkede!!

Olsun, yakışır Akkoyunlara. :D
 

slhyldz

New member
Katılım
29 Haz 2014
Mesajlar
1,308
Tepkime puanı
211
Puanları
0
Konum
pendik
Madem açık konuşuluyor bu konuda bende açık konuşacağım.
Bence Türk siyasi hayatındaki temel ayrım hep asker olmuştur. Yani ordunun yeridir. Vatandaş da, siyasetçi de, bürokrat da, işadamı da tam bu noktada ayrışıyor. Bir taraf askeriyenin siyasi denklemlerin içinde yer almasından rahatsız olmuyor. Hatta tam tersine, bunu arzu ediyor. (Chp ve takım tutar gibi peşinden koşan tarafları. Sözde elit kesim)
Diğer taraf ise askeriyenin siyasi alandan çıkmasını, devlet yönetiminin sadece siviller tarafından yürütülmesini istiyor. Bu farklılaşmayı her alanda görüyoruz.


Örneğin bugün cumhuriyetin 91'ncı kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.Cumhuriyet rejiminin özü; yönetimin bir sülalede, bir hanedanda olmamasıdır.Vatandaş kendi kendini yönetir.Bu anlamda cumhuriyet, halkçı ve eşitlikçi bir rejimdir. Sınıfsal ve ailesel ayrıcalıklar yoktur cumhuriyette. Bireyler bilhassa eğitimle kazandıkları nitelikler sayesinde yönetimde yer alırlar.
Peki Cumhuriyeti yıllardır nasıl kutluyoruz ?
Bizim kutlamalarımızda halk yok!
Askeriye tanklarla geçit yapıyor.
Öğrenciler uygun adım yürütülüyor.
Her yer Atatürk'ün resimleriyle ve özlü sözleriyle donatılıyor.
Peki, halk nerede?
Halktan sadece gösterileri alkışlaması bekleniyor. Biraz araştırıldığında Atatürk'ün sağlığında, cumhuriyet kutlamalarının çok daha geniş bir katılımla yapıldığı ve halkın o törenlere katılımı fotoğraflarda bile görülebilir.


Peki 91 yıl boyunca ne oldu? Söyleyeyim. Zamanla cumhuriyet, halktan koparıldı. Ordunun cumhuriyet rejimiyle doğrudan bir alakası bulunmamasına rağmen, cumhuriyet eşittir ordu denklemi halk içinde hâkim kılındı. Ama tabii ordu bunu kendi başına yapmadı. Yani basit bir dayatma, bir zorlama olmadı. Askerci kesimler de bu özdeşleşmeyi hararetle destekledi. (En baştada malum elit kesim )
Böylece cumhuriyet, bazı sınıfların ve bir zümrenin rejimi haline geldi. İyi incelerseniz, bu ilişkiler ağında aile bağlarını da görürsünüz.

Şimdi Akp neden doğmuş, nasıl oluyorda bu kadar oy alıyor umarım özetle anlatmışımdır. Bir atasözü vardır. Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler diye...
Bu ülkede Chp diye bir parti oldukça daha çok sömürülürüz. Bugün Akp nin varlığı bile tamamen Chp nin ürünüdür.

Cumhuriyetimiz 91 yaşında. Kuranında, kuruluşunda canını feda edenlerinde ruhu şad olsun.Umarım Türkiye'miz bu günleride atlatır. Çocuklarımız için her zaman duacıyım.
 

rayen

Super Moderator
Katılım
5 Eki 2011
Mesajlar
3,749
Tepkime puanı
832
Puanları
113
Ynt: herşeye zam var bu ülkede!!

Bugün herkes olan bitenlerin sorumlusu olarak CHP'yi görmektedir. Kabul edin ki, 1938'deki CHP ile bugünkü CHP arasında hiçbir bağ kalmamıştır. Ayrıca 1946'dan bu yana CHP tek başına iktidar olamamıştır. Bunun bilinmesine rağmen tüm olumsuzluklar CHP'ye yüklenmiş millet de buna inandırılmıştr. Oysa bugün köklerinin DP'de olduğu söyleyenler DP'nin CHP'nin içinden çıktığını gözardı etmektedirler.
Sorun parti sorunu değildir zaten. Sorun tam bağımsız TÜRKİYE mi? Yoksa güdümlü, kaynakları sömürülen bir TÜRKİYE mi? istenmektedir. Millet farkında olmadan 2. seçeneğe meyil etmiştir. Millet unutmuş olabilir ama biz manda yönetimi isteyenleri unutmadık. ATATÜRK mandacıları bertaraf etmiştir ama ölümünden sonra, mandacılar demokrasi adı altında büyük bir zafer kazanmışlardır. Mesele CHP meselesi değil, bağımsızlık meselesidir.
Ne yazık ki, Atatürkçüler geriye düşmüştür. Gerçek haklarını almak yerine, sadakalarla idare edenlere bu yüzden Akkoyun denmektedir. Yoksa hepimiz aynı gemideyiz. Sizin elitler dedikleriniz parti ayrımı yapmaksızın filikalara binip kaçarken, biz birlikte batacağız.
Sonuç olarak ucu her koşulda bize girecek. :D
 

slhyldz

New member
Katılım
29 Haz 2014
Mesajlar
1,308
Tepkime puanı
211
Puanları
0
Konum
pendik
Ne demek istediğinizi gayet iyi anladım.
Benim anlatmak istediğimide, umarım anlamışsınızdır. Ne olursa olsun biz kardeşiz. Lakin düzen öyle bir kurulmuşki Allah yardımcımız olsun. Bu düzen meclistekilerle böyle devam eder.

Vergilere gelince; beni en çok üzen, en çok eleştirdiğim ve hükümetten anayasanın değişmesi dışında beklentimin en fazla olduğu konudur.
 

asil

Yasaklı Üye
Katılım
9 Haz 2013
Mesajlar
37
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: Ynt: herşeye zam var bu ülkede!!

Olsun, yakışır Akkoyunlara. :D[/QUO


Buranın bir forum sitesi olduğu bilincinde olarak insanların bilgi ve düşüncelerini yararlı veya yararsız olarak paylaşıldığı..siyasetin uzak ama seviye içinde kimseyi rencide etmeden görüş ne olursa olsun seviye sınırını zorlamadan birbirine hakaret etmeden yazmak daha doğru bir davranış olacağını düşünüyorum... herkesin parti görüşü farklı olabilir isteyen kişi tarafını seçmekte ve söylmekte özgürdür

Akp oy vermiş biri olarak'ki burda bir sürü arkadaş'ta olabilir yazmaktan çekinmiyorum tam tersi gurur duyuyorum Allah ülkemizin birlik ve beraberliğini bozanlara fırsat vermesin benim rahatsıxz olduğum konu ( Rasim beyin )yazdığı saygısızca cümledir herkesi eleştirebiirsiniz ama dozunda ve akp oy vermek koyunluksa ben koyunum .. forum yöneticilere burdan seslenmek isterim....açılan konu tartışılabilir zamlar .ötv .vergilar falan filan ama seviye bir yere kadar başka bişeyde yazmak istemiyorum ....
 
Son düzenleme:

rayen

Super Moderator
Katılım
5 Eki 2011
Mesajlar
3,749
Tepkime puanı
832
Puanları
113
Akkoyun, Türkiye'ye mal olmuş kelimedir. Kastedilen normal bir vatandaş gibi Akp'ye oy verenler değil, birilerinin "g.tünün kılı olanlardır."
Birileri, birilerinin g.tünün kılı olmayı şerefli bir görev olarak kabul edecek diye ben geleceğimden, ülkemden olamam. Hiç kimse kusura bakmasın g.t de kıllıdır, koyunda. Ben vatanını milletini seven Akp'lilerin bu kelimeden alınganlık gösterdiklerini, üzerine alındıklarını sanmıyorum.
 
Son düzenleme:

akrepkral86

New member
Katılım
12 Mar 2013
Mesajlar
678
Tepkime puanı
45
Puanları
0
Rasim abi bazı şeyleri insanlara anlatmakla olmaz ancak gördükleri zaman akılları başlarına gelir ama bu millet maalesef kör olmuş hiçbir şeyin farkında değil 15 senedir neyse çok siyasi konulara girmek istemiyorum yoksa burası ceed forumundan çıkıp siyaset meydanına döner
 

rayen

Super Moderator
Katılım
5 Eki 2011
Mesajlar
3,749
Tepkime puanı
832
Puanları
113
Elbette burası siyaset yapılacak ortam değil, neden? Çünkü, biz millet olarak tartışma kültürünü taşımıyoruz. İş hemen kavgaya dönüşüyor, oysa uygar olmanın gereklerini hatırlamamız gerekiyor ama ben burada bunu hatırlatmayı kendime zul sayarım. Beni saygısızlıkla suçlayan arkadaşımın da, o kıl olma heveslilerini onayladığını sanmıyorum ama ne yazık ki, kutuplaşmadan kaynaklanan önyargılı bir refleks gösterdiğini düşünüyor ve bu nedenle polemik ortamı yaratmamaya özen gösteriyorum. Yöneticilere seslendiği için ses veriyorum. :D
 

asil

Yasaklı Üye
Katılım
9 Haz 2013
Mesajlar
37
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Rasim bey bugüne kadar yaşadığım süre içinde asla kimseyi görüş ve düşüncelerinden dolayı yargılamadım aslında tam tersi çok uysal bir şekilde kavga etmeden emin ol tartışabiliyoruz asla bende kutuplaşma olamaz kişileri tanımadan bilmeden yargılmak yanlış olur diye düşünüyorum ..inasların kişiliklerine göre değişir tabikide herkes aynı olmayabilir...hayat boyu kimsenin kuyruğu olmadım herkese saygı duydum çevremde bir sürü arkadaş var her kesimden asla kırıcı olmadık

Ben sizin kişiliğinize saygısızsın demedim yazdığınız cümle için yazmıştım bişeyler yazılıcaksa burası yeri değil herkes burda arkadaşca bişeyler paylaşıyor bu tarz siyaset konuların yeri değil diye düşünüyorum Lakin siyaset konuşulacaksa açıklayıcı olarak yazılırsa kimseyi rahatsız etmeden atıp tutabilir...ortada polemik yaratmıyorum emin olabilirsiniz..hayırlı günler..iyi kandillerElbette burası siyaset yapılacak ortam değil, neden? Çünkü, biz millet olarak tartışma kültürünü taşımıyoruz. İş hemen kavgaya dönüşüyor, oysa uygar olmanın gereklerini hatırlamamız gerekiyor ama ben burada bunu hatırlatmayı kendime zul sayarım. Beni saygısızlıkla suçlayan arkadaşımın da, o kıl olma heveslilerini onayladığını sanmıyorum ama ne yazık ki, kutuplaşmadan kaynaklanan önyargılı bir refleks gösterdiğini düşünüyor ve bu nedenle polemik ortamı yaratmamaya özen gösteriyorum. Yöneticilere seslendiği için ses veriyorum. :D
 

c@n

Super Moderator
Katılım
15 May 2011
Mesajlar
9,293
Tepkime puanı
515
Puanları
0
Yaş
46
Konum
Kadıköy
2014 yilinin konusu hortlamis... :) saka gibi...
 

asil

Yasaklı Üye
Katılım
9 Haz 2013
Mesajlar
37
Tepkime puanı
0
Puanları
0
2014 yilinin konusu hortlamis... :) saka gibi...Can bey hayırlı akşamlar sizden ricam forum dan üyeliğimi Nasıl iptal edebilirim sizmi iptal ediyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim...ben bulamadım burdan
 

kapaodk

New member
Katılım
9 Eyl 2019
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
36
Benim bir tane ikinci araba olarak düldül var. 20 liraya aldığım filtre 50 lira olmuş, 5 liraya aldığım ampul 20 lira olmuş. Otomobil yedek parçaları git gide zamlanıyor
 
Üst