Haykol koruma altında :)

zerogravity

New member
Geçtiğimiz hafta Hamdi agabeyle Ümraniye'de bulusup boya koruma yapalım dedik:))

Aracına gercekten çok iyi bakmış , maşallah diyorum.

Kılcal çizikler ve bazı derin çizikler vardı. Aracı önce yikattik sonra kurgulamadan kil uyguladım. Bazı kimyasallar , recineler ve DEMIR tozlarını vernikten arindirdiktan sonra sıra ciziklere geldi.

Yeni aldığım ve BMW, Mercedes , ferrari araclarinin boya korumasında yıllardır kullanılan profesyonel urun Virtüs ile ise giriştim.

Derin çizikler için yumuşak boyaya özel seramik dolgulu 427 ve post yün keçe ile derin çizikleri giderdik(çok derin ciziklere girmedik zira o çizikleri yok etmek demek vernik tabakasını incelemek demekti ve gereksizdi) , ardından 473 ile ince ciziklerimizi spot olarak belirleyerek uygulamayı bitirdik.

474 Nolu ürünümüzde hem hareleri giderip hem vernik katmanına dolgu yaparak vernigi koruma altına aldık. Araç bu noktada ıslak parlaklığa ve kadifemsi dokunuşa sahip oldu, dokundukca inanılmaz keyif aldık:)):)):))

Son olarak araca fk1000p uygulayıp kurumasını bekledik. Kalıntıyı aldık ardından patlattık , gece 11:00 de uygulama bitti ama o karanlıkta bile araç yaldir yaldir yanıyordu.

Son olarak Hamdi ağabeye su dok dedim kiyamadi:)):)) ikna olup dökünce araçta su durmayisi ikimizide memnun etti:):) , ardından araçtaki İpeksi his ile onu basbasa bırakarak evin yolunu tuttum.:)

Ben uygulama yaparken cooook keyif aldım, sohbet , çaylar , detaylar derken araç bitti. Bende de huzurlu bir yorgunlukla karışık tatlı bir keyif vardı.

Aracın torpidosuna Hamdi abi plak2R uyguladı , diğer trimler ve kapılarda plak2 ile temizlendi , çok memnun kaldı. Meguiars cam temizleyicisne aşık oldu desem yeridir, gercekten muhteşem bı ürün ...

Hamdi ağabey güle güle kullan Allah kaza bela vermesin.

Yengede kıskanmış aracı görünce bende isterim demiş:)) yengemizin emri basımızın üstüne , müsait oldugunda onuda yapalım.

Ekim gibi tekrar kıs koruması yaparak aracı asit , korozyon, çamur vb artıklardan korumak üzere tekrar edeceğiz.

Gece foto çekmedim , Hamdi abinin çektiği fotolarla sizi basbasa bırakıyorum.

Hamdi ağabey;
Arada foto çekip yorum eklersen sevinirim ;) ilerleyen günlerin de aynı memnuniyeti devam ettirmesi lazım:))

omurkadir

New member
Ynt: Haykol koruma altında :)

çok başarılı olmuş yine abi.elinize sağlık güle güle kullanın.
benim araba kaldı ya :)

zerogravity

New member
[quote author=omurkadir link=topic=1504.msg1#msg1 date=1341392836]
çok başarılı olmuş yine abi.elinize sağlık güle güle kullanın.
benim araba kaldı ya :)
[/quote]
Omur ;
Yer problemini çözeceğiz inşallah ;) senin müsait yerin varsa beklemeden yapalım.

haykol

New member
Ynt: Haykol koruma altında :)

Öncelikle Erdoğan kardeşime tekrar tekrar eline, emeğine sağlık diyor, teşekkür ediyorum. Konuyu gayet güzel özetlemiş. İşlem sonrası bebek cildi yumukşaklığı, ipeksiliği,pürüzsüzlüğü, parlaklığı kıvamında bişey ortaya çıktı. Daha önceden birisi söylese inanmazdım. ;) Yok arkadaş olur mu öyle şey, kaporta sonuçta derdim... :p

2 gündür bir iş seyahati için Trakya'yadaydım. Bayağı turlayıp 800 km yol yaptım. Tabi sinek, böcek gani... Arabanın ön tarafı haşereden dolayı komple harita gibi oldu ve sıcakla birlikte çabucak kurudu. Dönüş yolunda eve yaklaşınca benzinciye girip su tutturduğumda eskiden inatla yapıştıkları yerden çıkmak istemeyen haşere arkadaşlar, boya korumadan sonra sanki tekrar uçup gittiler. :eek: :)

Bu arada plak2r torpido ve her türlü trim için harika bir ürün. Bir tane aldım hemen ve uyguladım. Anti statik özelliği çok iyi, torpido hem simsiyah, hem tatlı bir parlaklığa sahip hemde asla toz tutmuyor. Hem de ele gelen herhangi bir yağlılık vs. durumu söz konusu değil.Daha ne isteyeyim. (Krem bile süremem, yağlı şeylerden gıcık kaparım.)

Cumartesi günü de tatile çıkıyorum ki, peşpeşe zorlu koşullara karşı boya korumanın ne kadar dayandığını daha iyi görelim .... ;D ;D ;D :p

zerogravity

New member
[quote author=haykol link=topic=1504.msg1#msg1 date=1341435835]

Cumartesi günü de tatile çıkıyorum ki, peşpeşe zorlu koşullara karşı boya korumanın ne kadar dayandığını daha iyi görelim .... ;D ;D ;D :p
[/quote]

İyi tatiller ağabey , dayanır dayanır nano cila yedi üstüne fk1000p yedi daha noolsun:)):)) ben bile duramam onun üstünde :p