Full depo ile menziliniz kaç km gösteriyor? Kaç Km yol gidebiliyorsunuz?

volkanba

New member
Selamlar,

Aracı ilk aldıgımda Depoyu fulledim ve 890 Km menzil göstererek 750 km yol gittim.

Özellikle Yeni Kia Ceed Dizel kullanıcıları Menzil/Yol oranınız nedir?

Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 296

menzil senin ortalama yakıt tüketimine göre hesaplanıyor
ortalama tüketimin yakıt aldığın günden sonra arttı ise menzil düşer....

Srhn

New member
ben o menzil degerlerini göremedim daha neden acaba :S

volkanba

New member
[batkurnaz;]menzil senin ortalama yakıt tüketimine göre hesaplanıyor
ortalama tüketimin yakıt aldığın günden sonra arttı ise menzil düşer....

Evet araç sıfır iken 900 göstermişti ilk dolumda gün geçtikte araba kendine geliyor ve menzil de artıyor suan cok yakıyor belki ama gittikce düşecek inşallah :)

menzil'i klima,devirsiz kullanım da etkiliyor tabi.

DaNgErS

New member
aracımı alalı 3 hafta oldu şuan 1250 km deyim,ilk aldığımda fulledim 890 km gösterdi 730 km yol gittim şehir içi,2. fullememde tekrar 890 km gösterdi bu sefer aracın vites değiştirme uyarılarına uyuyorum bakalım ne kadar götürecek :) bu benim ilk dizel aracım hangi devirlerde kullanıcam tam olarak bilmiyorum aracın tepkisine göre hareket ediyorum sadece birde vites uyarılarına uymaya calısıorum :D

efe1709

New member
aracım 5000 km de otomatik şehir içi karma trafikte 7,5 lt nin altını görmedim uzun yolda 100-120 arası 6,5 lt altını görmedim düşer diye umuutt edip duruyorum

volkanba

New member
Düşmez demeyin abiler ben ne umutlarla aldım bu arabayı :) 30 kuruşun altına düşmez eyvallahta 40 kurusta yakmasın :)

babıesrar

New member
Bu yakıt meselesiyle alakalı konu dışı gibi olacak ama bişey söylemek istiyorum. Ceed almadan önce çok araştırdım. Dizel otomatik araçlar dışında hedefim yoktu. Ki bu sınıf maalesef dar bi sınıf.Özellikle 1.6lar için. Öyle oluncafarklı sınıflar olsa da ceed ile 508 arasında kalmıştım. psa'nın hbleri ilgimi çekmedi açıkcası.. Pejo forumlarında millet 1.6 auto6r şanzuman için yığılma karasızlık birsürü kötü şey yazmıştı. Ama hepsi yakıtta o kasaya göre çok iyi olduğunu söylüyordu. Bunun temel nedeninin auto6rnin otomatikleştirilmiş manuel olması gösteriliyordu. Fakat ben d sınıfı bi araçta ön koltukta yanımda oturanın vites değşimini hissetmesine dayanamayacağımdan 508i çok sevsem de vazgeçtim. TAM OTOMATİK ceedde karar kıldım. Ve zerre vites geçiş hissi yok. Dolayısıyla konfor fora. Şimdi benim anlayamadığım şu ki. Otomatik bi araç kullanacaksak konforun maaliyetli olduğunu unutmayacağız. Ha az yaksın diyeceksek tam otomatiği değil sarsıntılı yığılmalı ama cep yakmayan şanzumanlara yöneleceğiz. Kimsey, eleştirdiğim yok sadece bu ikilemi anlamadım gitti. Az yaksın diyen adama şanzuman berbat diyoruz. kusursuz şanzuman olunca çok yakıyor diyoruz. 1.6 araçlarda sorunsuz masrafsız yığılmasız tek şanzuman sanırım ceeddeki. Hal böyle olunca bence keymize bakmalı. Cebimiz delinince bazen taban yapmalıyız...Uzun oldu hakkınızı helal edin..

Srhn

New member
Fatih abi güzel değerlendirme cebe dokunduğunda biraz taban yapmak sağlıgada iyi zaten ayaklar açılır :D

volkanba

New member
Bu yakıt meselesiyle alakalı konu dışı gibi olacak ama bişey söylemek istiyorum. Ceed almadan önce çok araştırdım. Dizel otomatik araçlar dışında hedefim yoktu. Ki bu sınıf maalesef dar bi sınıf.Özellikle 1.6lar için. Öyle oluncafarklı sınıflar olsa da ceed ile 508 arasında kalmıştım. psa'nın hbleri ilgimi çekmedi açıkcası.. Pejo forumlarında millet 1.6 auto6r şanzuman için yığılma karasızlık birsürü kötü şey yazmıştı. Ama hepsi yakıtta o kasaya göre çok iyi olduğunu söylüyordu. Bunun temel nedeninin auto6rnin otomatikleştirilmiş manuel olması gösteriliyordu. Fakat ben d sınıfı bi araçta ön koltukta yanımda oturanın vites değşimini hissetmesine dayanamayacağımdan 508i çok sevsem de vazgeçtim. TAM OTOMATİK ceedde karar kıldım. Ve zerre vites geçiş hissi yok. Dolayısıyla konfor fora. Şimdi benim anlayamadığım şu ki. Otomatik bi araç kullanacaksak konforun maaliyetli olduğunu unutmayacağız. Ha az yaksın diyeceksek tam otomatiği değil sarsıntılı yığılmalı ama cep yakmayan şanzumanlara yöneleceğiz. Kimsey, eleştirdiğim yok sadece bu ikilemi anlamadım gitti. Az yaksın diyen adama şanzuman berbat diyoruz. kusursuz şanzuman olunca çok yakıyor diyoruz. 1.6 araçlarda sorunsuz masrafsız yığılmasız tek şanzuman sanırım ceeddeki. Hal böyle olunca bence keymize bakmalı. Cebimiz delinince bazen taban yapmalıyız...Uzun oldu hakkınızı helal edin..

Haklısın Abi confor önemli aracın donanım ve motoruna diyecek yok vites gecisi zaten hissetmemiz imkansız ama 1.6 benzinli pejo dan dizel bi araca gecince yakıt düşsün istiyor 7 ay benzinlikci benzinlikci gezdim bak gezdim :)

Ama çok dogru bi karar vermişsin pejo almamak ile sadece nereden alıyoruz a cevap aramamın nedeni ben daha yeniyim iyi benzin /mazot performans ve ses faktorlerını bilmiyorum. Bana göre iyi olan markasına güvendiğim PO gibi geliyor ama opet kullanan çok arkadasım var asıl amacım genel doğruyu bulmak

Paylasımın için teşekkürler.

babıesrar

New member
Ben teşekkür ederim.. Pejo 508i çok övüyolar ama. Neden alınmaması gerektiğiyle ilgili düşüncelerini bana pmden atarsan sevinirim. Öğrenmeye çalışıyorum da :D

volkanba

New member
Ben teşekkür ederim.. Pejo 508i çok övüyolar ama. Neden alınmaması gerektiğiyle ilgili düşüncelerini bana pmden atarsan sevinirim. Öğrenmeye çalışıyorum da :D
Abi sana söyle söyleyeyim bi arkadaş şirketten cam tavan die 508 sw almış otomatik ben aldığımda ceed i test sürüşüne çıktık çoçuk kendi haline üzüldü bende onda pejo olduğunu bilmeden; bundan sonra pejo yu kapımın önüne park ettirmem deyince iyiden bozuldu ;) dediğine göre araba atak değil yığılıyormuş yolda basınca gitmiyor gaz almıyor dedi birde bn baktım iç döşeme kalitesi konsol şekli sıfır, ceed kullandıktan sonra sunu diyorum kendime cıtayı çok hızlı yükselttik daha kolay araba begenemem donanım arayacağım kesin 1,5 aydır farları yakmıyorum,silecek calıştırmıyorum ;)

babıesrar

New member
Cevap: Re: Full depo ile menziliniz kaç km gösteriyor? Kaç Km yol gidebiliyorsunuz?

Masrafsiz evet ama yigilmasiz dedin mi dsg girer araya...:D :D :D :D hem de duz vitesten daha az yakar...;)

TeamPASAOGLU
Alırken düzle arasındaki fiyat farkıyla daha az yakması da uçup gider ama :D tiguan 1.4 dsg en son 11 bin fazlaydı düzünden. sıkıntı çıkarınca giden masrafı da cabasıymış.. bu arada yetenekli bi şoför değilim ama ben ceedde hiç yığılma fark etmedim

c@n

Super Moderator
Vw fiyat farki olarak ucuyor ama skoda da bu fark 3 4 bin tl... arabasina gore degisiyor... bu farki bu sanzimana veririm...:)

TeamPASAOGLU

babıesrar

New member
Cevap: Re: Full depo ile menziliniz kaç km gösteriyor? Kaç Km yol gidebiliyorsunuz?

Vw fiyat farki olarak ucuyor ama skoda da bu fark 3 4 bin tl... arabasina gore degisiyor... bu farki bu sanzimana veririm...:)

TeamPASAOGLU
peki 60 70den sonra dsgnin sorun verdiğine dair yazılar var. o korkutmaz mı ?

yavuzb

New member
Arkadaslar bede 2010 var UZUN yolda cok rahat 1200 km gidiyor yeni izmir yaptim