Ersuyurt Rot-Balans Gerçeği(Yalanı)

yalcin

New member
Kaza tadilat için Ersuyurt a aracı bırakmıştım diğer olumsuz detaylardan bahsetmeyeceğim sadece rot-balans yalanını sizlerle paylaşmak istiyorum, rot-balans a aracı almışlar ve kamber değerleri 4 amortisördede sınırlar dışında fakat ön sağ amortisör çok fazla eğri değer vermiş! elimde evrakda var kopyasını aldım. aracı bu haliyle teslim aldım ve avcılar-beylikdüzü yaklaşık 8 km. mesafeyi bu haliyle kullandım ve içleracısı direksiyondaki his sanki kaybolmuş sanki hafifde olsa sola gitme eğilimi var vs.vs. ; b.düzünde lastikcime götürdüm aracı hemen rota çektik, ekranda canlı olarak değerleri gördüm ve arkadaşın dediği; abi sıkıntı yok araç taş gibi al yola çık! canlı gördüğüm değerler kabul edilebilir sınırlar içerisindeydi biraz oynama vardı fakat buda spor yaydan sonra açıların değişmesi olarak yorumlanıyor zaten...
Buarada unuttum söylemeyi, ersudan rottan çıkan aracın sağlam direksiyonunu eğip vermişler, hafif sola çekmesinin sebebide buymuş!
Yorum sizin;

AtaDMR

New member
Benim basimada geldi bu 3 kere direksiyon ayari yapildi olmadi, asagidan bozduklari direksiyonu simitteen sokerek duzeltmeye calistilar, bu sasmazda oldu. Sonra balgata gittim anlattim duzelttiler verdiler.

Benim arac hafif cekme yapiyirdu rottan bir geldi 45 derece yamuk direksiyon. Birde direksiyonu duzelttik denilmusti. Simdi duzeldi sikinti yok allaha sukur.