En ince 4G telefon tanıtıldı

Snaan

New member
Motorola'nın dün tanıtımını yaptığı Droid RAZR isimli yeni modeli, üst seviye akıllı telefon özelliklerine sahip.

ShiftDelete.Net teknoloji sitesinin verdiği habere göre yeni telefonun 4.3 inçlik qHD Süper AMOLED ekran, 1.2 GHz çift çekirdekli işlemci, Gorilla Glass ekran, 1 GB RAM, 16 GB bütünleşik bellek gibi özellikleri bulunuyor.

Droid RAZR, firmanın diğer ürünlerinde olduğu gibi Android işletim sistemini kullanıyor. Tercih edilen versiyon ise 2.3.5 Gingerbread.

Motorola DROID RAZR

4.3 inç qHD Süper AMOLED ekran
Gorilla Glass koruma özelliği
1.2 GHz çift çekirdek TI OMAP4430 işlemci
16 GB dahili bellek
microSD bellek yuvası
1800 mAh pil
Android 2.3.5 Gingerbread işletim sistemi
7.1 mm kalınlık
8 MP kamera
Ön yüz kamerası
4G/LTE desteği
Bluetooth 4.0 desteği
Wi-Fi özelliği
127 gram ağırlık

4G desteği de veren telefonun bu özelliği sunan en ince model (7.1 mm) olarak tanıtıldı.

Hem ön yüzde hem arka yüzde kamerası bulunan telefon, arka yüzünde 8 MP çözünürlük sunuyor.

1080p Full HD video kayıt fonksiyonuna sahip olan ürünün gövdesi ise KEVLAR malzemeden üretildi.

ABD'de bu ayın sonunda iki yıllık sözleşme ile 299.99 dolardan satışa sunulacak telefonun Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ve fiyatı ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

ShiftDelete.net

---

Kendi Yorumum : ben bu telefonun 4g olmasından ve ince olmasından çok kevlardan üretilmesine şaşırdım. kevlar hakkında kısa bilgi; askeriye için geliştirilmiş petrol türevi özel bir malzeme ve hafif oluşundan dolayı daha çok asker miğferlerinde ve zırhlarında kullanılıyor. ayrıca hafif tanklar ve uçaklar üretebilmek için metal yerine kullanılan bir plastik. kurşun geçirmez ve yanmaz. roket de atsanız birşey olmaz. Aynı ağırlıktaki çelikten 5 kat daha sağlamdır. Bununla beraber hiç yanmamasından dolayı itfaiyecilerin giysileri de kevlardan yapılıyor.
Yani kısacası size doğru gelen bir kurşunu farkedebilcek kadar hızlıysanız bu telefonu kalkan olarak kullanabilirsiniz :D

J

Josefsalvatini

Guest
Ynt: En ince 4G telefon tanıtıldı

ben motorola alırım cok akıllı telefonunu kullandım androıd vegoogle cok daha ıyı olur

c@n

Super Moderator
Ynt: En ince 4G telefon tanıtıldı

Zaten google in motorolayı almasından sonra en iyi android telefonlar motoroladan çıkacaktır.... Kısacası bu ürün alınır...