Chrysler ve Jeep Artık Fiat Himayesinde

Snaan

New member
Küresel anlamda işbirliğine giren Chrysler ve Fiat Grubu, bu özelliklerini artık Türkiye'de de gösterecekler.
Fiat Grubu'nun batma noktasına gelen Chrysler Grubu ile birleşmesinden ortaya çıkan yeni şirket, kısa sürede meyvelerini vermeye başladı. Fiat'ın Chrysler Grubu içerisindeki hisselerini yüzde 53.5'e kadar yükseltmesi marka içerisinde söz söyleme hakkını da yükseltirken, Fiat, markası küçük sınıftaki modeli Fiat 500 ile 28 yıl aradan sonra Kuzey Amerika pazarına yeniden adım attı. Ardından Dodge Journey modeli Avrupa'ya Fiat Freemont olarak sunuldu ve kısa sürede 13.000 rakamını aştı. İtalyan Alfa Romeo 2012 yılı
sonunda Kuzey Amerika pazarındaki yerini almaya hazırlanırken, Jeep markası ise dağıtım ve bayi organizasyonlarının yeniden yapılanmasıyla ortaya çıkan sinerji sayesinde Avrupa'da hızlı bir yükseliş trendine giriyor.

Bu doğrultuda Fiat Grubu'nun Türkiye'deki temsilcisi ve önemli üreticisi Tofaş da 01.01.2012 tarihi itibariyle Jeep markasının ülkemizdeki yüzü haline geliyor. Henüz Chrysler bayileriyle görüşmediklerini söyleyen Tofaş CEO'su Ali Pandır, Jeep ve Lancia markaları için ayrı showroomlar planladıklarını, Jeep modellerinin Fiat servis noktalarından hizmet alabileceklerini söyledi. Fiat Grubu CEO'su Sergio Marchione'nin işin başına tamamen geçmesiyle birlikte markaların yeniden doğacağına
inandığını söyleyen Pandır, yeni oluşumla birlikte üretim için fırsat kollayacaklarına dikkat çekti.

c@n

Super Moderator
Re: Chrysler ve Jeep Artık Fiat Himayesinde

Konuyu takip ediyordum... Sahsen, Turkiye de bu birlikteligin basarili olacagini dusunmuyorum... Keza marka olarak Turkiye de basarili degil Chrysler....

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Snaan

New member
Ynt: Chrysler ve Jeep Artık Fiat Himayesinde

tofaş, jeep markasının yeni yüzü olacak denmesi çok ilginç geldi bana. yani TOFAŞ Grand Cherokee :D

Ynt: Chrysler ve Jeep Artık Fiat Himayesinde

fiat servis ııhhhhhhh
abi sırf servisten dolayı tutmaz