Bu Eski Kasa Dahamı Güzeldi Sanki

yalcin

New member
Son dönemde aracımda yaptığım değişiklikleri bilmeyen yok gibi, bu süreçte başlıkta yazdığım gibi eski kasa gözüme daha çekici görünmeye başladı nedendir bilemem ama bu yeni kasa ilk çıktığında kia ceed in çağ atladığını düşünmüştüm özellikle ledli farlar çekik kaşları süper bir hava katıyor araca, ama genel olarak eski kasa üzerinde değişiklik yapmaya daha müsait gibi geliyor, zevkler ve renkler tartışılmaz tabii,
burada sadece sesli düşünüyorum ve eski kasa bence daha agrasif ve çekici bir görüntüye sahip.

Sizler ne düşünüyorsunuz?

leonine25

Active member
Body kit ve spor yay harici yeni kasanın revizyona ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Belki bu nedenle eski kasa oynanmaya daha müsait denilebilir.

dipnot: Ben arabayı orjinal olarak beğenirim veya beğenmem. Aldığımda da tek yapacağım jant değişikliğidir.. Alçaltılmış arabalardan da hiç hoşlanmıyorum :) Mesela 2015 18" jantlı hightline Passat aldınız. Nasıl oynamayı düşünürsünüz ?

Son düzenleme:

Gear

New member
Body kit ve spor yay harici yeni kasanın revizyona ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Belki bu nedenle eski kasa oynanmaya daha müsait denilebilir.

dipnot: Ben arabayı orjinal olarak beğenirim veya beğenmem. Aldığımda da tek yapacağım jant değişikliğidir.. Alçaltılmış arabalardan da hiç hoşlanmıyorum :) Mesela 2015 18" jantlı hightline Passat aldınız. Nasıl oynamayı düşünürsünüz ?
ona yapilcak tek birşey var airsüspansiyon arkaya güzel egzos cikisi ��

Gear

New member
Yalçın abi sana katılıyorum yeni kasalara yapilcak hiç birşey yok eski kasalarda oynama daha müsait

khan

Member
Benim, arabada güvenlik, kullanıma yardımcı değişimler haricinde sırf görsellik için değişiklikler yapma hevesim yok. Bu bağlamda eski kasanın üzerinden değişiklik yapmaya daha müsait olup olmaması hususunda bir şey diyemeyeceğim fakat dış görünüş olarak eski kasa bana da daha güzel geliyor.

AtaDMR

New member
Eski kasanın arka tasarımını beğeniyorum bende, bu konuda yeni kasanın stopları tüm havayı bpzuyor bizim stoplar güzel. Led içinde varsın olmasın ledim mercek farım var ya o yeter bana :D haa birde sis ve gündüz yakınca daha bir yakışıklısın ceed :)

mehilay

New member
Son dönemde aracımda yaptığım değişiklikleri bilmeyen yok gibi, bu süreçte başlıkta yazdığım gibi eski kasa gözüme daha çekici görünmeye başladı nedendir bilemem ama bu yeni kasa ilk çıktığında kia ceed in çağ atladığını düşünmüştüm özellikle ledli farlar çekik kaşları süper bir hava katıyor araca, ama genel olarak eski kasa üzerinde değişiklik yapmaya daha müsait gibi geliyor, zevkler ve renkler tartışılmaz tabii,
burada sadece sesli düşünüyorum ve eski kasa bence daha agrasif ve çekici bir görüntüye sahip.

Sizler ne düşünüyorsunuz?
Kesinlikle katılıyorum, yeni kasa üzerinde çok işlem yapılabilecek bi durumda değil, zaten yapmışlar ne gerekiyorsa, sadece jant değişikliği olabilir ama 18" hiç de mantıklı gelmiyor bana...zira bu hafta 17" e geçtim, çok istediğim bi modeli de buldum, kıydım paraya taktım :D lakin gürültüsüne alışmak zor olacak, 225/45/17 den umarım pişman olmam, Bi de camlar 2 numara filmlendi...ilk çektiğim fotoları paylaşayım bari, bakın ne kadar değişti aracın havası...detaylı foto paylaşımını ilgili bölümde yenilerini çeker çekmez yaparım...uploadfromtaptalk1430829887330.jpguploadfromtaptalk1430829932140.jpguploadfromtaptalk1430829955824.jpg

yalcin

New member
[MENTION=2312]mehilay[/MENTION] bende jant ve lastikleri değiştirenlerdenim fakat 18e geçtim çok çok çok memnunum sonuçta değişiklik iddialı olmalıydı benim için ve gürültüde fazla artmadı. ammavelakin Mustafa bey janttan sonra spor yay öneririm yol tutuşun nekadar değiştiğini ve bu değişimin nekadar önemli olduğunu göreceksiniz.

mehilay

New member
Anlıyorum, tahmin ettim zaten bu zorunluluğu yeni jantlar takılmadan hemen önce eski orjinallerle karşılaştırdım, yükseklik farkı yok denecek kadar azdı ama bana sanki araç yükseldi gibi geldi, buna rağmen yayların yumuşaklığı, sürtme riskini artıracak gibi, böyle kullanamam...spor yay maliyeti çok değilse geçerim ama bütçe meselesi işte, siz de bilirsiniz, olmazsa eski janta dönerim çünkü bu sevmediğim gürültü yay ile daha da artarsa kafam götürmez...