2011, Kia Ceed !.6 CRDI Motion, otomatik...

mehilay

New member
Merhaba dostlar... Yoğunluktan ötürü uzun zamandır ziyaret edemedim... 2014 Aralık'tan beri keyifle kullandığım Ceed'imi satışa çıkardım (inşaallah 2006-07 Sportage 2.0 CRDI A/T almayı düşünüyorum, kar kış olunca bu sene canım 4x4 çekti baya) ve değerini bilecek birisine gitmesini çok isterim, malesef piyasada hakettiği değeri bulmuyor. İlan linkini verdim altta ama yine de ilandaki açıklamayı buraya da koyuyorum, sorabileceğiniz herşey mevcut açıklamada... malum hava koşullarından ötürü yeni ve temiz foto koyamadım ama en kısa zamanda eklerim inşallah... Talip arkadaşlar cepten ya da whatsapp yoluyla ulaşırsa sevinirim... ama forum üyesi olduğunuzu belirtirseniz iyi olur...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-sahibinden-2011-kia-ceed-dizel-otomatik-temiz-70.000-km-301212417/detay/

Aracımı 2014 Kasım'da ilk sahibinden 38.000 km de Antalya'dan aldım. İlk TÜV muayenesi de 32.892 km, 11/07/2014 de ilk sahibinde yapılmıştır. Son TÜV muayenesi 09/07/2016 da, 60.504 km'de iken yapıldı, sorunsuz geçti. 60.000 bakımı da aynı hafta yapıldı. Periyodik bakımı (yağ-filtreler vs.) harcinde arka balatalar değişti, ön sağ-sol alt rotiller değişti. Hemen bu yılbaşı öncesi de ön balataları ve aküsü değişti (75 amper, Yiğit Akü), 2 yıl garantisi var. Lastikleri sıfır ayarında "Sava Eskimo S3+" (sınıfının en yumuşak hamurlu ve sessiz -68db- lastiklerindendir, Goodyear üretimidir) henüz 5-6 bin km yaptı, yılbaşı haftası yaptığım Antalya yolculuğunda Akseki-Alacabel'de millet paletle,zincirle vıcırdarken ben ortalama 70-80 km/h ile kar küreme araçlarını solluyordum :) belki de pilotaj farkı var, bilemiyorum :) Sırf denemek için otobanda yaptığım testte 200 km/h gördüm ama fazlasına cesaret edemedim :) Binici aracı olduğundan bakımları zamanında itina ile yapılmıştır. Kumandalı yedek anahtarı, kitapçığı ve tüm ekipmanları eksiksizdir. Km kesinlikle orjinaldir, garanti veririm. 2017 Ocak MTV si ödenmiştir, geçen yıl 375 TL idi, bu yıl 7-11 yaş grubuna girdiği için 225 TL ye düştü.

Yakıtı sürekli Shell'den alırım, "V-Power Nitro + Diesel", en son lt fiyatı 4.63... Kullandığım yağ "Shell Helix Ultra Professional Pure Plus Technology" 5/30... 5 lt lik bidonu en son 120 TL idi... Yakıt tüketim değerlerim üretici verileriyle her zaman uyuşmaktadır. Ortalama tüketim 6 lt dir, şu an kış koşulları sebebiyle 6.5 lt... aldığımdan bu yana yaptığım 30 bin km nin yaklaşık 20-25 bin km arası şehirdışı kullanımdır.

İlk sahibinde küçük bir kazası var. Ön tampon, sol ön çamurluk ve kapı ile marşpiyel sacı değişmiştir, (jant, lastik, amortisör, kapı içi cam mekanizması, salıncak, rot vs mekanik birkaç parça da değişmiştir) sol arka kapı da parmak kadar bir izden dolayı boyanmıştır. Kazalı halini merak edene ilk sahibinden edindiğim ilgili fotoyu yollarım. Kesinlikle hava yastığı açmamıştır. Tek hasar kaydı vardır, 9.287 TL... Bu hasar tutarının 2.400 TL si işçilik, geri kalanı parça masrafıdır. Zaten Antalya yetkili serviste kaskodan karşılanarak yapılmıştır. Aracın trafiğe çıkışı 12/10/2011, kaza kaydı 20/07/2012... anlayacağınız üzere araç kazaya karıştığında henüz 9 aylık bir araç. Tutarın yüksek olmasının sebebi, her zamanki gibi serviste orjinal parçalar ile yapılmış olmasıdır. Henüz 1 yaşında olan bir araç ile 5-10 yaşında olan bir aracın parça ve işçilik masraflarının aynı olamayacağını ve bu fatura tutarında KDV nin de olduğunu unutmayın lütfen. Ben yapılmış olarak sorunsuz şekilde aldım, alırken en ince detayına kadar araştırdım, kaporta - boya - hasar kaydı takıntılı biri değilim, benim için önemli olan motoru, şanzımanı, mekaniği, yürüyeni, yol tutuşu ve kullanırken verdiği güvendir ama malesef milletin çoğu kaporta-boya takıntılı :) Belirtilen haricinde motor, yürüyen, şanzıman v.s. herhangi bir sorun görmedim, içim rahat şekilde aldım, siz de o şekilde alacaksınız. Şimdiye dek periyodik bakım harici büyük bir masraf da çıkarmadı bana çok şükür, benim gibi bakımı ve kullanımında titiz olduğunuz sürece size de çıkarmayacağını temin ederim. İsteyene eski plaka, şase no yollarım, dilediğiniz gibi sorgulatın, araştırın...

Şu an bana göre tek sıkıntısı ya da masrafı boyası soyulan ön tampondur, fotolardaki atıklar dikkatinizi çekmiştir, çirkin gözüktüğü için basınçlı su tabancasıyla bizzat kendim tamamen soydum tamponun boyasını (fotoda vardır) ama vakit bulamadım ve yağışlar bitene kadar erteledim açıkçası, (max 200-300 TL) onun masrafını da düşerim fiyattan, sorun değil... Bir de sağ ön çamurluk ağzındaki parmak kadar olan hafif ezik ile yine sağ ön ve arka kapı da belli belirsiz bir rötuşlanmış çizik var, bana kalsa aldığım gün bu 3 parçayı komple boyatıcaktım ama kaporta boyacılar engel oldu bana :) sırf alan kişi görsün diye, bir de takıntılı millet "sağı-solu 5-6 parça boyalı" demesin diye elletmedim...max 200-300 TL gibi bir fiyat veriyor boyasız göçük çizik düzeltenler ama gösterdiğim kaporta boyacılar "abi hiç elletme, tampon boyanırken hallederiz, boşa para verme" dediler, elletmedim :)

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

mehilay

New member
Uzun zamandır niyetlendiğim aracı buldum...ilan yeniden düzenlendi... 1.000 TL düştüm...

mehilay

New member
Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır işlermin yoğunluğu sebebiyle uğrayamadım, Ceed imi şubatta sattım, 3 aydır araçsızım, yeni kasa bakıyorum kısa süre sonra yeniden aranızda olacağım inşallah...

yalcin

New member
hayırlı olsun üstad. kaça satmıştın aracını? sportage almadın sanırım, niye,neden,niçin yeni kasa bakıyorsun? suvdan fikrini değiştiren ne oldu?