Yeni megane yorumlar (2016)

slhyldz

New member
Öne çıkan özellikler:

1. Dizel motorlara 2 yıl 30,000 km bakım aralığı vermesi.
  2. Four kontrol ( 80 km hıza kadar ters açılarda, sonrasındaki hızlarda ön teker ile aynı açıda 3,5 derecelik açı ile dönebilen arka tekerler.) Böylece düşük hızlarda manevra, yüksek hızlarda yol tutuş artırılmış.
  3. Benzinli ve dizel motor çeşitleri. Özellikle yeni 165 lık yeni dizel motor.
  4. Donanım zenginliği.
  5. Multisens sistemi ( 5 farklı sürüş modu. )
  6. Daha konforlu iç mekan ( ses, yalıtım, kalite vs.)
  7. Full led aydınlatma standartı.
  8. 440 lt bagaj.
  9. Hed-up display sistemi ( değiştirelebilir renklerde)
  10. Segmentinin en geniş içmekanına ulaşması.

https://www.youtube.com/watch?v=ZXk8HMbjeSQ

c@n

Super Moderator
Cok begendim, hele gt line donanimi super. Malesef dizel 165 hplik modeli Turkiye'ye sadece ozel siparis ile gelecek. Onun fiyatida cok olur.

Ama 130 hp lik dizel motor ile bu sefer cift kavrama otomatik gelecek.

kiazma

New member
Gerçekten çok iyi duruyo tabi geldiginde bi test yaparak nekadar iyi oldugunu anlarız :)

ERGIN

New member
Tasarımı bir önceki jenerasyona göre kesinlikle çok daha albenili ve şık olmuş. Ancak VW grubunun Golf ile başlattığı ucuz Golf'lerde torsiyon, 140 beygir üzeri modellerde ise tam bağımsız süspansiyon pintiliğininin Renault iyice suyunu çıkartmış.

Son 2 yılda lansmanı yapılan neredeyse tüm modellere torsiyon çubuğu koymaya başladılar, anlıyorum maliyet kaygıları ve çoğu tüketici görmez ne de olsa mantığıyla yapılıyor ama artık ciddi suyunu çıkardılar.

- Nissan Qashqai yeni kasaların hepsi (1.6 DCİ 4X4 manuel seçeneği hariç),
- Yeni lansmanı yapılan Talisman'ların hepsi,
- Şimdi de yeni kasa Megane'ların hepsi torsiyon çubuklu çağ dışı sistemle tasarlanmış. 1.6 lt 205 beygirlik GT Line'dan tutunda 1.6 DCi 130 beygirlik modele kadar hepsi Şahin-Doğan'larda kullanılan sistemi kullanıyor. Niye? Maliyeti çok ucuz....

Açıkçası Carlos Ghosn denilen adamın bu aşırı maliyet merkezli yönetimi bana göre kabak tadı verdi (eski bir "yeni kasa Qashqai" sahibi olarak hayatımda bu kadar ucuza kaçılmış bir araç görmemiştim).

Kaynak:
Megane 1.6 DCi teknik: Renault Mégane Berlina Zen Energy dCi 130 ficha técnica, prestaciones, consumos, dimensiones de este coche - km77
Megane 1.6 GTn 1.6 205 HP: Renault Mégane Berlina GT Energy TCe 205 EDC ficha técnica, prestaciones, consumos, dimensiones de este coche - km77
Bu da tam bağımsız süspansiyonlu Megane II 1.5 DCi (2002-2009) : Renault - Megane II - 1.5 dCi (101 Hp) - Technical specifications, Fuel economy (consumption)