Viraj farlarında ampulün çabuk patlaması

akrepkral86

New member
Arkadaşlar bu viraj farları ampulleri inanılmaz çabuk patlıyor bu ne iştir anlamadım daha 2 ay oldu değiştireli ampul patladı daha öncekilerde öyle oldu diğer ampullerde bir problem yok ancak bu viraj farları beni çıldırtıyor resmen bu herkeste böyle mi bilmiyorum

Berkan

New member
nacizane tavsiyem park ederken farları kapatıp park+sis'e dönüyorum. manevra yaparken cok canını alıyor . geri vitese takınca viraj farları tam ters sekilde calısıtıgı icin bir sol bir sag yanıp duruyor manevra esnasında

benimde ilk 3 ayda bir sol bir sağ patlattım ondan sonra park ederken hep kapıyorum 1 sene oldu sorun yok

akrepkral86

New member
Berkan tavsiyene uyucam inş dediğin gibi uzun süre dayanır bıktım artık viraj ampulü değiştirmekten

ErkanKASIM

New member
Benimde 6 ayda , 8 ayda felan patladı ama , yaptığım km düşük , 15 ayda 12000 km

leonine25

Active member
Berkanın tavsiyesi en uygun ömrü uzatan yol. Daha öncede konuşmuştuk bu konuları. O zamanda dediğimiz gibi ben reno laguna da böyle bir şey görmedim. 3 yıl olmuştu tık yoktu. Yalnız laguna ceedler kadar hassas değildi. Zaten bu kadar hassasına da gerek yok. Özellikle geri vitese takınca neden yanıyorsun(devreden çık), Şerit değiştirirken bile nadirde olsa yanıyor. Bana kalırsa direksiyonun turu başladığında yanacağına , 8/1 veya 10/1 gibi bir tur döndüğünde yansın gibi bir ayar yapılabilse müthiş olacak...

MuSTaNG

New member
1 sene 2 ay 50 bin km oldu aracım daha hiç viraj ampulüm patlamadı yaklaşık 8 aydırda beyaz ampülle kullanıyorum, yeni ceed'lerin elektrik tesisatı iyi değilmiş bunu anladım sürekli bişeyler bozuluyo özellikle hem far hem sis'te zenonu olanlar dikkat etsinler her an sis farı kolu bozulabilir ilk seferde garanti halleder ama 2. seferde pek şansınız yok :rolleyes:

ErkanKASIM

New member
1 sene 2 ay 50 bin km oldu aracım daha hiç viraj ampulüm patlamadı yaklaşık 8 aydırda beyaz ampülle kullanıyorum, yeni ceed'lerin elektrik tesisatı iyi değilmiş bunu anladım sürekli bişeyler bozuluyo özellikle hem far hem sis'te zenonu olanlar dikkat etsinler her an sis farı kolu bozulabilir ilk seferde garanti halleder ama 2. seferde pek şansınız yok :rolleyes:
O kadar kmyi nasıl yaptın :) aracı kirayamı veriyon nabıon , sınırdan kaçakçılıkmı yapıon gt yle:) sis farı kolunda evet ufaktan sıkıntı var gibi , arka sisi açarken ufaktan bi takılma yapıor sanki çok kullanmadığım için pek önem göstermedim , ama servise göstericem

MuSTaNG

New member
İşlerimiz biraz yoğun günde 100 150 km arası yol yapıyorum başka araç kullanmayıda sevmediğim için kendi aracımla gidiyorum her yere yani 911 turbo'da olsa değişen bişey olmicak :cool: o arka sis farındaki takılma kullanmadığınızdan dolayı oluyo arada bi açıp kapayın kol yumuşar servislik bişey yok :)

BerkayKRC

Moderator
Neyse yaklaşmışsın benim km ye kardeşim :) 1 sene daha gezmen lazım ama :D :D :D

akrepkral86

New member
Bende virajları beyaz kullanıyorum Philips'in diamond vision ampullerini kullanıyorum daha doğrusu kısa ve uzunlardada onlar takılı onlarda problem yok ama şu virajlara sinir oldum onlara uyumlu olsun diye virajlarada beyaz taktım ama her defasında değiştirmekten sıkıntı geldi ayrıca harcanan parada cabası