Uzun yol arabası ?

sinan1

New member
Birkaç sefer denedim netice aynı oldu.

Uykusuz değiliz, Ceed ile sabah 7 de yola çıktık, yolda 2-3 kere mola verdik 4-5 saat gittik diyelim.
Gittiğimiz yerde bir kaç saat kalıp geri dönüyoruz. Yine uygun sayıda mola vererek.. 4-5 saatte dönüyoruz.
Sabah yola çıkışımız ile dönüşümüz arasındaki süre 12 saat civarı.

Fakat döndüğümüzde bir yol yorgunluğu var. Bu ne iş ? Ceed bizi yoruyor mu? Bu 12 saat içinde yola gitmesek böyle yorulmayacaktık.

sadece ceed kullandığım için merak ettim. Acaba uzun yol için, yaklaşık aynı fiyat aralığında, daha uygun otomobil var mıdır?

inimicus

New member
Peki bu testi başka bir arabayla yaptınız mı? Ne bileyim D sınıfı bir arabayla aynı yolu yapıp yorulmuyorsanız sorun ceed'tedir. Ama 12 saat içinde 8-9 saat yol yapmak her bünyeyi yorar. Tabi siz Asterix'teki sihirli iksirden düzenli olarak kullanıyorsanız bilemem :)

sinan1

New member
Başka arabayla test yapmadım. Böyle bir imkan olmadı.
Benim tahminim motorun titreşimleri bünyeyi yoruyor. çaktırmadan dayak atıyor gibi oluyor. zamana yayılmış şekilde dövüyor :)

babıesrar

New member
Peki bu testi başka bir arabayla yaptınız mı? Ne bileyim D sınıfı bir arabayla aynı yolu yapıp yorulmuyorsanız sorun ceed'tedir. Ama 12 saat içinde 8-9 saat yol yapmak her bünyeyi yorar. Tabi siz Asterix'teki sihirli iksirden düzenli olarak kullanıyorsanız bilemem :)
Asterix ha koptum valla ;)

Ervirtue

New member
Cede 2013 ile ortalama 7-8 saat süren en az 4 seyahat yaptım. Imkan olsa yapmaya aday da olurum. O kadar rahat ve yormuyor ki...

babıesrar

New member
Bence C sınıfı hangi araç olursa olsun dinlenerek de olsa 12 saat içinde 8 9 saat sürüş yorar. D'leri kullanmış arkadaşların yorumu önemli burda:eek:

Ardylm

New member
Bu yolu imkan olursa bide FD6 honda civic ile deneyin.Ben yaklaşık 3 sene önce 1200 km yolu 3 molada gelip dinç hissetiğimi bilirim :)

sinan1

New member
Yaşla da ilgili olabilir. 3 sene önceki yaşınız?

deadgarden

New member
satıp bmw audi mercedes alıp bi dene bence.

Ben bu kurban bayramında aynı gün içinde (bayramın 2 günü) 3 kere Adapazarı-İstanbul yaptım ve bu arada kurban işleri ile de uğraştım sayılır benim araba eski kasa olasına rağmen bir yorgunluk yapamadı yaşımız genç :p belki ondandır....

Şaka bir yana bünye meseli bazı insanlar araç kullanmayı sevmez bu onlara yorucu gelebilir. Koltuğun pozisyonu vs bir rahatsızlık oluşturmuş olabilir.

Tabi bizim ceed lerde bir Mercedes E serisi rahatlığı yok bu bir gerçek :)

Emre Akçay

New member
3 sene önce Doğan SLX ile Edirne'den Erzurum'a gitmiştim yorulmamıştım. Yaşla çok alakası var işin bence. Şimdi Pro Ceed sert olmasına rağmen Mercedes gibi geliyor. :)

rayen

Super Moderator
Ben zamanında cee'din koltukları hakkında olumsuz yorum yapmıştım. Hatta daha önce kullandığım partner tepee ile bile karşılaştırıp tepee'nin koltukları biraz daha iyi demiştim. Ancak yorgunluk konusuna gelince cee'din beni hiç yormadığını, 20 günde neredeyse tüm Avrupa'yı dolaşmış biri olarak çok net söyleyebilirim. Konu aşağıdaki linktedir, yaşımı da sol taraftan görebilirsiniz. :D

http://www.ceedclubtr.com/forum/genel-sohbet-12/avrupa-turu-1372.html

Konunun detayını buradan görebilirsiniz. Fotoğrafların büyük bir kısmı facebook hesabımı kapattığımdan dolayı gümlemiştir, ancak konu hakkında fikir edinebilirsiniz.

ceed61

New member
Direksiyon ve debraj yumuşaklığı mükemmel bunun yanı sıra süspansiyonda orta yumuşaklıkta aracın sizi yorması mümkün değil motor ısınmış biçimdeyken ses ve titreşim minumum düzeyde benzinli gibi bence uçakla uçmayı deneyin en rahatı 1 saatte gidiyosun

dellobaltino

New member
ben yeni ceed sahibiyim. maalesef ses yalıtımı pek iyi değil. özellikle 130 ve üzeri hızlarda müziğin sesini duymak için epey açmam gerekiyor. şu veya bu arabayla kıyaslamadım başka markaları bilemem. arabamdan da genel itibari ile memnunum fakat benim için bi araba içeriye ne kadar az ses veriyorsa o derece kalitelidir. fakat ceedin ses yalıtımının yetersiz oldugunu düşünüyorum ve bu da yormus olabilir

sinan1

New member
..yorgunluk konusuna gelince cee'din beni hiç yormadığını, 20 günde neredeyse tüm Avrupa'yı dolaşmış biri olarak çok net söyleyebilirim..
Belki koltuktan değil havadan olabilir.

Rasim Bey, aracınızda klima gibi donanımlarda ince ayar yapılmış olabilir mi ?
Havayı nemlendirici, gibi güzel koku veren aparat, vs? bilmediğimiz bazı püf noktaları olabilir mi? Özel bir değişiklik yaptınız mı?

rayen

Super Moderator
Klimada herhangi bir ayar yok. Yağı, yağ filitresini, hava ve polen filitresini değiştirip yola çıktım. :D

Ben gönderdim.

babıesrar

New member
ben yeni ceed sahibiyim. maalesef ses yalıtımı pek iyi değil. özellikle 130 ve üzeri hızlarda müziğin sesini duymak için epey açmam gerekiyor. şu veya bu arabayla kıyaslamadım başka markaları bilemem. arabamdan da genel itibari ile memnunum fakat benim için bi araba içeriye ne kadar az ses veriyorsa o derece kalitelidir. fakat ceedin ses yalıtımının yetersiz oldugunu düşünüyorum ve bu da yormus olabilir
Kesinlikle katılıyorum. DH'deki ceed forumunda da yazdım bikaç kişi katılmadı. Bizim araç dışardan düşük hızlarda bile fazla ses alıyor. Geçen yaz 3500 km uzun yolda yorulmama neden olan tek konu buydu. Lastikten olduğunu diyenler var ama ben emin değilim:confused: Bana daha çok rüzgar sesiyle alakalı gibi geliyor. Rasim abiye de katılıyorum bizim araç yeni kasa olmasına rağmen koltuklar çok iyi değil bence de. Tasarımı zaten hiç güzel değil. Onu geçtim. Fakat koltuk rahatlığı konforu direk etkileyen bişey.

ceronimo1978

New member
Fatih haklisin. Ozellikle can tavandan 100 km sonrasi ciddi ses geliyor.

babıesrar

New member
Cam tavana dikkat etmedim valla. Doğrudur abi. Bugün hanımı Hava Limanından almaya gittim. Yol tek şerit çok dandik ama hızım 80 bile değilken fazla ses geliyordu:(

Tesla

New member
Cam tavandan gelen rüzgar, yağmur sesinin yanı sıra, bir süre sonra gelmeye başlayacak olan trim sesi (tıkırtılar) yüzünden Concept plus yerine concept almıştım. Plus'ların kadrandaki bilgi ekranı normal led mi yoksa yüksek çözünürlüklü ve renkli mi?